Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Nissan Micra - Zimowy płyn spryskiwaczy zamarza po polaniu na szybę (przy -2 C)

05 Sty 2018 12:47 591 13
  • Poziom 10  
    Dzień dobry,
    szukałam podobnego wątku ale znalazłam jedynie porady co zrobić gdy płyn zamarzł w zbiorniczku i przewodach. U mnie sytuacja wygląda inaczej i porady z tamtego wątku niestety nie nadają się.

Opis sytuacji:
    Kupiłam płyn zimowy na znanej stacji paliw.
    Zgodnie z opakowaniem nadaje się do temperatury ponad -20 C.
    Płyn nalałam do pustego zbiorniczka w samochodzie.
    Niestety, ostatnio było - 2 stopnie a płyn mi zamarza gdy tylko poleję go na szybę. Od razu tworzy się lód co ogranicza widoczność.

Co poradzicie? Czego dolać?

[Swoją drogą napisałam do producenta bo czuję się oszukana. Zapłaciłam za płyn 30 zł (4 litry) a jakość jest żenująca.]
  • Poziom 42  
    Pytanie tylko ile go wlałaś. Bo jak jeszcze był letni i tylko uzupełniłaś. To się nie dziw. Zawsze można wlać koncentrat. Są dostępne.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Można dolać denaturatu, niektóre płyny śmierdzą denaturatem.
    Swoją drogą włożyłbym trochę tego płynu do zamrażarki i zobaczył kiedy zamarza.

Bo może jeszcze wyglądać to tak, że mieszanka nie zamarza, natomiast po spryskaniu szyby spirytus z płynu paruje (pobierając ciepło z otoczenia) na szybie zostaje już go niewiele a woda z mieszanki zamarza.
  • Użytkownik usunął konto  

• Poziom 22  
    Witam.

Niech jeszcze Autorka sprecyzuje, czy te zamarzanie odbywalo sie podczas postoju czy tez podczas ruchu. Bo jak psiklo sie na zimna szybe i jeszcze daje mocny podmuch zimnego powietrza w trakcie jazdy to praktycznie kazdy plyn zimowy zamarznie w tej sytuacji. Dopiero jak szyba sie "ogrzeje" to wtedy ten plyn spelnia swoje zadanie. Te -20C odnosi sie raczej do tego, ze plyn nie zamarznie w przewodach przy takiej temp. w przeciwienstwie do letniego.

A jesli z kolei zamarza podczas postoju, to faktycznie jest to podejrzane bo -2C to nie jest az taki dramat...

Dodano po 47 [sekundy]:

radek3p napisał:
    Płyn do spryskiwaczy nie jest do odszraniania szyb,jeśli spryskasz zamrożoną szybę to każdy płyn tak zrobi.Temperaturę jaką jest na opakowaniu daje gwarancję że płyn nie zmieni się kostkę lodu w zbiorniczku i nie zniszczy pompy spryskiwacza jeśli temperatura nie przekroczy -20 C.W płynie stosuje się różne alkohole lub podobne płyny które powodują że płyn nie zamarza ale po wydostaniu sie z zamkniętego pojemnika te ulatniają sie a zostaje woda i inne środk barwiki itp. które są w płynie,a te już zamarzają.

No i Kolega uprzedzil... :)
  • Poziom 10  
    Dzięki za Wasze szybkie odpowiedzi.

Już odpowiadam:
    - zbiorniczek był pusty zanim nalałam do niego płynu zimowego (poprzedni płyn wypsikałam do cna)
    - nalałam około 3 litrów (sic!)
    - płynu nie używałam na oszronioną szybę. Byłą po prostu brudna. Po psiknięciu w ciągu sekundy- dwóch, od razu tworzy się lód
    - problem występuje jak używam płynu przy zimnym silniku. Potem jak się nagrzeje nie ma problemu. Jednak przy temperaturze - 2 C spodziewałabym się, że tego problemu nie będzie nawet na postoju.... czyżbym była w błędzie? :(
    - to mój pierwszy rok z takim problemem a jeżdżę już parę sezonów. Zawsze kupowałam płyn na tej samej stacji.

Trochę cykam się z nalaniem denaturatu. Zapach będzie pewnie powalający.... Może macie jakieś inne pomysły?
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Spirytus z polmosu. Lepszy zapach ale drożej. Jeśli masz dostęp do skażonych spirytusow to tez można użyć.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 39  
    katharinkaa napisał:
    Trochę cykam się z nalaniem denaturatu. Zapach będzie pewnie powalający.... Może macie jakieś inne pomysły?

Możesz nalać spirytusu spożywczego :) jeśli nie chcesz go pić i nie szkoda ci kasy, a poważnie to poza wylaniem tego plynu i wlaniem jakiegoś innego żeby sprawdzić czy będzie lepszy nic ci nie pozostaje.
  • Poziom 41  
    Z każdym płynem zimowym będzie się tak działo, po prostu wycieraczka nie zbierze w 100% płynu i na szybie zostaje cieniutka warstewka która musi zamarznąć, jak radzą koledzy dolej denaturat bezzapachowy i po sprawie https://www.n2o3.com/pl/katalog/produkty/denaturat-bialy-bezzapachowy_11687/
  • Poziom 42  
    Pany -2 a nie okolice -15. Płyn nie ma prawa zamarznąć nawet podczas szybkiej jazdy w tej temperaturze. Lewy płyn i tyle
  • Poziom 41  
    Dla mnie norma że tak się dzieję na zimnej szybie - nie wiem jakim cudem ktoś teraz się z tym spotkał.

Jakby był trefny to by spryskiwacz nie działał czyż nie? Poza tym -2C w powietrzu a co innego na szybie a co jeszcze innego na szybie podczas jazdy.
  • Poziom 10  
    Dolałam trochę denaturatu (fioletowego) i była lekka poprawa. Zapach tragiczny ale coż- coś za coś.
    Dzięki za pomoc.