Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie głośników do tv bez wejścia aux

Airiss77 05 Sty 2018 14:32 504 10
  • #1 05 Sty 2018 14:32
    Airiss77
    Poziom 2  

Witam,
    Mam problem z podłączeniem głośników do telewizora ponieważ nie posiada on wejścia aux.
    W załączniku podsyłam zdjęcie wejść które posiada tv.
    Czy byłby w stanie mi ktoś podpowiedzieć jak podłączyć głośniki skoro telewizor nie posiada wejścia na głośniki ?

0 10
  • #2 05 Sty 2018 14:50
    mariuszp19
    Poziom 31  

W TV musisz mieć wyjścia aux, a nie wejścia, to na początek. Bezpośrednio do TV nie możesz podłączyć głośników, chyba że masz aktywne, w przeciwnym razie potrzebujesz jakiegoś wzmacniacza, który podłączasz do TV, a następnie do niego głośniki. W Twoim przypadku taki wzmacniacz (bądź głośniki aktywne) podłączasz pod wyjście optyczne poprzez konwerter optical - rca.
    https://www.google.pl/search?rlz=1C1GGRV_enPL...8DYAhVS4KQKHa_4DRUQvwUIJSgA&biw=1440&bih=807..
    Oczywiście musisz zaopatrzyć się również kabel optyczny i drugi kabelek chinch.

0
  • #3 05 Sty 2018 14:52
    MDD
    Poziom 26  

Drogi kolego wejścia to on posiada i to różniste. Wyjście jedno optical, może jeszcze słuchawki. Jakie głośniki?.

0
  • #5 05 Sty 2018 19:05
    mariuszp19
    Poziom 31  

MDD napisał:
    Drogi kolego wejścia to on posiada i to różniste. Wyjście jedno optical, może jeszcze słuchawki. Jakie głośniki?.

A o czym ja napisałem? Autor myli wejścia z wyjściami i to starałem się wyjaśnić.

Oczywiście gniazdo słuchawkowe, jeżeli takowe jest w TV, również może posłużyć do wyprowadzenie dźwięku na głośniki. Autor powinien swój post uzupełnić o dane sprzętu (TV i głośniki), wtedy będzie można udzielić konkretnych podpowiedzi.

0
  • #6 05 Sty 2018 19:34
    MDD
    Poziom 26  

Z wróć uwagę na czas napisania postu. Minęły się. Po co ten atak. Jakie ''głośniki'' . To jak autor odpowie bo na razie to kakofonia.

0
  • #7 05 Sty 2018 19:47
    mariuszp19
    Poziom 31  

MDD napisał:
    Po co ten atak

Bez przesady, jaki atak? Ale jeśli tak to odebrałeś, to przepraszam.

0
  • #8 08 Sty 2018 11:24
    Airiss77
    Poziom 2  

Niestety telewizor nie posiada żadnego wejścia na słuchawki czy głośnik...

0
  • #9 08 Sty 2018 11:54
    mariuszp19
    Poziom 31  

Airiss77 napisał:
    Niestety telewizor nie posiada żadnego wejścia na słuchawki czy głośnik...

Wejście, a wyjście to zupełnie inne złącza.
    Wyjście na słuchawki - słuchawki jako odbiornik sygnału wychodzącego z TV.

W poście 2 i 4 masz podane rozwiązania.

0
  • #10 08 Sty 2018 12:33
    Airiss77
    Poziom 2  

Dziękuje za pomoc 😄

1
  • #11 08 Sty 2018 14:19
    Polon_us
    Poziom 40  

mariuszp19 napisał:
    W poście 2 i 4 masz podane rozwiązania.

Te rozwiązanie będzie działało, tu nie ma wątpliwości.
    Ale autor powinien wiedzieć, że nie będzie miał wpływu na poziom dźwięku w tak podłączonych głośnikach.
    Mam tu na myśli pilot telewizora.

Jeżeli owe głośniki nie mają swojej własnej zdalnej regulacji dźwięku, to użytkowanie tych głośników może być uciążliwe.

Niestety autor nie podał szczegółów tego zestawu głośników.

0