Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Leon 1P - Brak oświetlenia wewnętrznego po otwarciu którychkolwiek drzwi

05 Sty 2018 14:59 987 3
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam taki problem z oświetleniem wewnętrznym auta.
    Przełącznik oświetlenia ustawiony w pozycji środkowej działającym na otwarcie drzwi, oświetlenie nie załącza się. Po przełączeniu na świecenie ciągłe, wszystkie lampki się świecą.
    Po załączeniu świateł mijania, przy wyłączonym silniku, otwarcie drzwi powoduje załączenie sygnalizacji tzn. uruchamia się "brzęczyk". Wnioskuję z tego, że krańcówka w drzwiach jest sprawna. Przy wyciśniętych uruchomionych lampkach do tzw czytania i zamknięciu drzwi z pilota, gasną lampki i fis.
    Wymontowałem lampkę i sprawdziłem napięcia na wtyczce 3 pinowej. Zasilanie jest na pinie środkowym natomiast masa jest po skrajnych stronach i nie ginie po zamknięciu samych drzwi.
    Wina samej lampki czy ????
  • Poziom 31  
    Stawiam na zimne luty lub uszkodzony mikrostyk w zamku...po otwarciu drzwi zapala się kopertówka w drzwiach?
  • Poziom 2  
    psilos1 napisał:
    Stawiam na zimne luty lub uszkodzony mikrostyk w zamku

W takim wypadku dotyczyłoby to tylko drzwi kierowcy, jednak problem dotyczy wszystkich drzwi. Z bagażnikiem problemów nie ma.

psilos1 napisał:
    po otwarciu drzwi zapala się kopertówka w drzwiach?

Kopertówka ? Jeżeli masz na myśli lampki sygnalizacyjne w drzwiach, to takich nie mam. Chyba uboższa wersja.
  • Poziom 9  
    Witam

ktos rozwiazal problem ?
    mam obecnie ten sam efekt, wszystko mi dziala tylko lampka sie nie zapala po otwarciu centralnego lub ktorycholwiek drzwi.

Watpie aby za to odpowiadal mikrostyk w drzwiach kierowcy. jesli tak to ktore przewody zewrzec zeby mu zamknac obwod ?