Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy Polsat - Słaby czy uszkodzony?

Jacob3 05 Sty 2018 17:13 723 3
  • #1 05 Sty 2018 17:13
    Jacob3
    Poziom 4  

Witam.
    Mam problem, posiadam internet lte cyfrowy posat, od początku jego zakupu było widać że nie będzie on dobry... Otóż, mam ten bezprzewodowiec, i strasznie jest on słaby mimo że wybieraliśmy usługę 40 gb coś takiego. Jednak pobiera się on strasznie słabo. Oczywiście robiłem wszystko, poprawiałem kable itd, karta sieciowa jest dobra, na nią nie narzekam, TP-LINK TL-WN722N 150 mb/s.
    Zamiast pobierań MINIMUM 2 mb/s pobiera się 50 kb/s.
    Robiłem miliard speed testów, na speedtest.net między innymi i pokazuje się straasznie słaby wynik... Wiem że na kabel lepszy ale od nie dawna mamy ten internet, jakoś od maja. Nikt nie chce zmieniać tego internetu, taki świeży.
    Daje SS speedtestu.
    Proszę o udzielenie pomocy, na infolinie też nikt nie chce dzwonić, nie wiem czy potrzeba go przestawić czy coś? Od PC a routera dzieli mnie w lini prostej ok 5 m i jedna ściana. Dodam że zakupiłem gierkę na steam i popełniłem straszny błąd.... Kupiłem, wczoraj załadowało 73% ale była 2 w nocy i chciałem się na dziś właśnie wyspać, ale nie kliknąłem wstrzymaj, zwykle nigdy nie klikałem w to a i tak się zapisało. Wczoraj pobierało 2.5h, dzisiaj? Dziś 1 dzień i 9 godzin :/
    POMOCY!

0 3
  • #2 05 Sty 2018 17:39
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Jak nie chcecie zmieniać CP to znaczy ze jesteście zadowoleni ? powinieneś Pytać 8 m-cy temu przed wyborem operatora lub tuz po podpisaniu umowy , miałeś czas na rezygnację. Zamiana Neostrady na CP z takimi prędkościami to był kiepski pomysł. To ie jest internet tylko uryna, masz limit 40GB ile z tego wykorzystałeś i czy korzystasz z LTE czy 3G? Na 3G po 40GB jest lejek 16Kb/s, na LTE można wtedy jeszcze korzystać z LTE bez limitu i tu rzadzi juz FUP. Jaka to lokalizacja, jaki sprzęt, jak daleko do BTS-a, jakie pasma na nim? jakie masz parametry sygnału LTE/3G?

0
  • #3 05 Sty 2018 18:02
    Jacob3
    Poziom 4  

Mieszkam na wsi, podlasie, łomża, do najbliższego BTS'a mam ok 6 km.
    Sprzęt itd:
    ROUTER: Huawei nie pamiętam modelu :/
    ersja oprogramowania IDU CPE2_PT12_PL_V1.3.1
    Wersja oprogramowania ODU ATL2_AT_2.2.20.0
    Z pasmami to nie wiem o co chodzi...
    Parametry sygnału na SS
    https://obrazki.elektroda.pl/1086042800_1515171528.png

0
  • #4 05 Sty 2018 18:10
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Podlasie, Łomża i jej okolice to kawał terenu. Na podstawie takich informacje to sprzedają usługi konsultanci CP a kupują je oglądacze reklam z Ibiszem. Więc nie żartuj sobie ze mnie, zdecyduj się w końcu czy masz router Huawei czy IDU-ODU200? Nie interesują mnie wersje FW czy prędkości z panelu zarządzania IDU. To urządzenie ma zakładkę status LTE, który pokazuje parametry sygnału i pasmo LTE. Również w tym panelu można wybrać pasmo LTE. Plus /CP korzysta z LTE1800 aero2 i LTE800Sferii oraz w miastach z nielicznych własnych BTS-ów LTE2600. Ostatnio uruchamia na wsiach też LTE900 Plusa ale IDU-ODU200 go nie obsługuje.

0
  Szukaj w 5mln produktów