Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Iveco Stralis 450 Euro 4 2007 - Błąd zaworu zarządzania przepływem AdBlue

Przemcio1993 05 Sty 2018 17:35 873 4
  • #1 05 Sty 2018 17:35
    Przemcio1993
    Poziom 9  

Witam. Mam kłopot z Adblue przy Iveco Stralis Euro 4 2007. Mianowicie: był kłopot z zaworem z dozującym ( nie dozował wgl adblue pomimo słyszalnej pracy zaworu). Auto przez jakieś 2-3 tygodnie jeździło na emulatorze. Po tym wymieniłem zawór jednak zaczęło wyrzucać błąd zablokowany zawór zarządzania przepływem ( diagnozuję texą):
    Iveco Stralis 450 Euro 4 2007 - Błąd zaworu zarządzania przepływem AdBlue

Robiąc test działania układu bardzo długo nabija ciśnienie. Patrzyłem przy sprawnym układzie od momentu uruchomienia pompy potrzeba 30 s aby uzyskał 5000 mbar, a tutaj około 2 minut. Poniżej zamieszczam wykres z tego auta:
    Iveco Stralis 450 Euro 4 2007 - Błąd zaworu zarządzania przepływem AdBlue

Wymieniony jest jak mówiłem zawór dozowania adblue, pompa, przepłukałem układ ciepłą wodą, nie widać śladów wycieków.

Czy miał może ktoś podobny przypadek? Prosiłbym o pomoc, bo brakuje mi już pomysłów.

0 4
  • #2 09 Sty 2018 10:31
    kakibara
    Poziom 28  

Cześć, texa nie robilem nigdy testu hydrauliki ale od easy diagram odbiega wyglądem - więc może coś nie tak😄.
    Po prawej stronie ramy około 0.5 m od chłodnicy masz zawór - zwarcie do plusa - napraw to w pierwszej kolejności.

0
  • #3 09 Sty 2018 10:42
    Przemcio1993
    Poziom 9  

ale czy ten zawór może mieć wpływ na ciśnienie w układzie ? Miałem kiedys przypadek ze przez ten zawór przegrzewało się adblue, ale nigdy się nie zdarzyło żeby przez to nie chciał stworzyć ciśnienie.

Dodano po 4 [minuty]:

Co do testu to może się różnic, aczkolwiek przy sprawnym układzie pełne ciśnienie osiąga w teście gdzieś po ok. 50 sek a tutaj prawie 2 minuty wiec jest problem.

0
  • #4 04 Lut 2018 12:30
    Przemcio1993
    Poziom 9  

Witam. Okazało się, że w rurce zasilającej w smoku zbiornika był jakiś kawałek plastiku, brudu zlepionego nie wiem w sumie do końca co to było. Wyczyściłem i nareszcie normalnie zaczął tworzyć ciśnienie i błąd już nie występuje. Pozdrawiam.

0
  • #5 04 Lut 2018 12:31
    Przemcio1993
    Poziom 9  

Witam. Okazało się, że w rurce zasilającej w smoku zbiornika był jakiś kawałek plastiku, brudu zlepionego nie wiem w sumie do końca co to było. Wyczyściłem i nareszcie normalnie zaczął tworzyć ciśnienie i błąd już nie występuje. Pozdrawiam.

0