Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator Dahua + monitor Eizo (DVI) = brak obrazu

loup87 05 Sty 2018 17:37 540 5
  • #1 05 Sty 2018 17:37
    loup87
    Poziom 5  

Instaluję u siebie w firmie system monitoringu oparty o rejestrator Dahua XVR5108HS + kamery HDCVI. Chcę podłączyć rejestrator do monitora 30" Eizo Flexscan SX3031W i tutaj niestety pojawił się problem, bo na monitorze nie ma obrazu z rejestratora.

Monitor ma dwa złącza DVI (z których jedno to DualLink, pozwalający na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 2560x1600 pikseli, a drugie, standardowe, oferuje maksymalną rozdzielczość 1920x1200 pikseli). Rejestrator natomiast ma 2 wyjścia wideo: HDMI i D-SUB (VGA). Mam kabel hdmi + przejściówka HDMI-DVI. W takiej konfiguracji po włączeniu rejestratora pojawia się na chwilę logo Dahua, a potem monitor nie wykrywa w ogóle źródła sygnału. Podłączałem na próbę rejestrator do telewizora po HDMI i działa. Po podłączeniu rejestratora do zwykłego monitora 17" po VGA też wszystko ok. Komputer podłączony do monitora po DVI też działa od ładnych paru miesięcy bez żadnych problemów.
    Za sugestią sklepu, w którym kupiłem rejestrator, próbowałem zmienić rozdzielność na rejestratorze ale nic to nie dało. Monitor jest poleasingowy, rejestrator nowy.

Pytanie co robię źle lub jak inaczej powinienem to podłączyć, żeby działało? Z oczywistych względów wole wykorzystać wyjście cyfrowe (HDMI), a nie analogowe VGA, no chyba, że inaczej to nie zadziała.

0 5
  • Mitronik
  • Pomocny post
    #2 05 Sty 2018 18:07
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Rejestrator może wypuszczać po HDMI sygnał 50Hz, który monitor nie za bardzo mu pasuje. Czy rejestrator ma jakieś ustawienia dot. HDMI?

0
  • Mitronik
  • Pomocny post
    #3 05 Sty 2018 20:14
    dawidedziu
    specjalista-kamery przemysłowe

Z tego co udało mi się wyszukać u wujka Gugla to rejestrator wyświetla obraz w następujących rozdzielczościach:
    1920x1080, 1280x1024, 1280x720, 1024x768.
    Natomiast Twój monitor ma 2560x1600 i 1920x1200. Tak więc chyba jedyne rozwiązanie to podłączenie innego monitora/telewizora, ze standardowymi - unormowanymi - rozdzielczościami.

0
  • Pomocny post
    #4 05 Sty 2018 20:16
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

To nie ma znaczenia, powinien być obraz w 1920x1080, są jakieś ustawienia HDMI w rejestratorze?

PS.
    Trochę szkoda takiego Eizo to takich celów :P
    Sam na co dzień przy komputerze używam S2431W ;)

0
  • #5 05 Sty 2018 20:21
    dawidedziu
    specjalista-kamery przemysłowe

To nie powinno mieć znaczenia, ale czasami ma. Miałem kiedyś taki przypadek, że monitor nie wyświetlał mi obrazu po podpięciu pod rejestrator.

0
  • #6 06 Sty 2018 09:26
    loup87
    Poziom 5  

sylweksylwina napisał:
    To nie ma znaczenia, powinien być obraz w 1920x1080, są jakieś ustawienia HDMI w rejestratorze?

PS.
    Trochę szkoda takiego Eizo to takich celów :P
    Sam na co dzień przy komputerze używam S2431W ;)

Nie znalazłem takich ustawień, ale jeszcze sprawdzę.

Monitor kupiłem poleasingowy za 500 zł i z komputerem sprawdzał się super :)

Dodano po 1 [minuty]:

dawidedziu napisał:
    To nie powinno mieć znaczenia, ale czasami ma. Miałem kiedyś taki przypadek, że monitor nie wyświetlał mi obrazu po podpięciu pod rejestrator.

A ostatecznie dało się coś z tym zrobić czy tylko wymiana monitora na TV?

0