Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DeLonghi ECAM 22.110 b - Ekspres nie usuwa krążków kawowych

eizix 05 Jan 2018 18:59 2055 15
    eizix
    Level 2  
    Dzień dobry!

Mam dziwny problem z ekspresem od 2 tygodni - nie usuwa on krążków kawowych i po każdej kawie muszę wyłączać ekspres, wyciągnąć zaparzacz i samemu wyrzucać krążek, by ekspres mógł się przeczyścić i ponownie robić kawę, inaczej ciągle leci lura bo zaparza zużyty krążek i ekspres nie może się przeczyścić.
    Ekspres ma równo 2 lata. Wymieniłem zaparzacz, bo stary był już mocno zużyty, zatyczki całe czarne, dodatkowo przy rozbieraniu i chęci wyczyszczenia zgubiłem jedną część i nie mogłem jej znaleźć więc kupiłem po prostu nowy. Ekspres nadal nie działa prawidłowo, mimo, że nowy zaparzacz dał odczuwalnie lepszą kawę. No ale nie da się wygodnie korzystać.
    Ktoś wie o co może chodzić, że sam nie usuwa krążków?
    Bardzo dziękuję za pomoc.
    eizix
    Level 2  
    Dziękuję za odpowiedź. Niestety nie umiem zlokalizować w ekspresie tej prowadnicy. Przesyłam zdjęcia i może Pan mi podpowie dokładnie gdzie to jest. Dam radę samemu to wymienić? Bardzo trzeba ekspres porozkręcać?

pawlok7797
    Level 12  
    Do wymiany trzeba cały ekspres rozpołowić nie jest jakoś bardzo trudno,
    ostry_18
    Level 24  
    Mam ten sam problem, pozwolę sobie odgrzebac temat. W którym miejscy łamie się ta prowadnica? Nie rozbierałem całego ekspresu, ale wydaje się cała, na pewno nie ugina się przy zjeżdzaniu infuzera w dół, prawidłowo pracuje na boki, a jednak objawy mam identyczne.
    Ginulfi
    Level 17  
    Element tu powyżej opisany ustala pozycje tłoka w zaparzaczu. Element niewidoczny na tych zdjęciach, który znajduje się z lewej strony, wewnątrz komory zaparzacz, odpowiada za pracę wyrzutnika tabsów z zaparzacza. Sprawdź czy nie jest on wyłamany lub czy nie spadła z niego sprężyna.
    ostry_18
    Level 24  
    Dla przyszłych zainteresowanych. Pierwotnie problemem były zużyte oringi w zaparzaczu. Wymiana pomogła (warto zamówić za kilka dolarow na ebay). Za kilka tygodni faktycznie wylamala się prowadnica zaparzacza. Wymieniłem rozbierajac zupełnie ekspres na pół, ale przy odrobinie zwinnosci da się przesunąć jej sworzeń i zrobić to bez rozbierania czegokolwiek.
    MaLubka
    Level 1  
    Dzień Dobry,
    Aktualnie borykam się z tą usterką i niestety nie jestem w stanie przesunąć sworznia, a rozebranie całego ekspresu nie wchodzi w grę, obawiam się że nie poradzę sobie z odwróceniem tego procesu :) stąd pytanie JAK przesunąć tę część ? czy mogę prosić o szczegółowe instrukcje ?
    Pozdrawiam :)
    ostry_18
    Level 24  
    MaLubka wrote:
    Dzień Dobry,
    JAK przesunąć tę część ? czy mogę prosić o szczegółowe instrukcje ?

Piszę teoretycznie, bo oczywiście ja miałem bardzo łatwy dostęp.
    Sworzeń trzeba przesunąć do góry, pomiędzy dwiema prowadniczkami zaznaczonymi na czerwono (są wewnątrz). Nie będzie to wymagało dużej siły. Trzeba go trzymać od strony wnętrza ekspresu. Pomocne będą długie i cienkie palce.
    Nie pomogą żadne narzędzia, ani lusterko. Tylko dobra wyobraźnia i sprawne palce :D
    adamsprv
    Level 10  
    fajnie
    wygląda że znalazłem problem :)
    dzięks
    Wiece może gdzie można kupić komplet :
    prowadnica zaparzacza + sworzeń + sprężynka ?

AdamS
    adamsprv
    Level 10  
    Dzięki
    Niestety
    north ma tylko ramię prowadnicy ....i takowe zakupiłem
    choć pisali że jest komplet :(

inne pomysły mile widziane
    ostry_18
    Level 24  
    A amazon? Tam kupowałem oringi do zaparzacza
    adamsprv
    Level 10  
    Niestety ...
    Fakt sporo jest ale poszukiwanego kompletu ani elementów brak...
    chyba przyjdzie po szrotach szukać :(
    Albo cosik dorabiać ...