Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bluescreen podczas pracy po czym brak rozruchu

JasuoGra 05 Sty 2018 19:16 369 19
  • #1 05 Sty 2018 19:16
    JasuoGra
    Poziom 5  

Pracowałem normalnie na kompie, chcąc zainstalować Visual studio musiałem zwiększyć pamięć partycji C:/
    Wszedłem w menadżer partycji i opcja zwiększania pamięci na partycji systemowej była szara, ale tak czy siak zmniejszyłem pamięć partycji D:/ myśląc że może się uda. Niestety nie udało się więc pobrałem zewnętrzny program partition magic i tam przy uruchomianiu dostałem błąd że partycje muszą mieć literki, no i sprawdziłem, i każda miała oprócz partycji trzeciej, jakaś bez nazwy tylko 100mb MB bodajże. Spróbowałem zmienić jej literkę na E, nie zadziałało. Więc zmieniłem z powrotem potem się pogodziłem że nie zwiększę tej pamięci i nagle dostałem blue screen, niestety zbyt szybko minął, uruchomiłem pc jeszcze raz, po ładowaniu systemu znów dostaje bluescreena ale jest on teraz tak szybki że próbowałem nawet nagrać filmik niestety się to nie udało. Wziąłem pendrive, pobrałem z winbase.pl obraz systemu, zbootowałem no i wybrałem opcje napraw system.

Tutaj jest przykładowy obrazek z internetu. U mnie nie wykrywało size ani Location, gdy chciałem wybrać sterownik na partycji D wszystko było lecz
    Partycja C była pusta. Spróbowałem kliknąć dalej, lecz niestety każda z opcji nic nie wniosła. Teraz sprawdzam pamięć i mam 85% lecz wątpię że to pomoże.

Bluescreen podczas pracy po czym brak rozruchuwindows-7-...c6ba23.jpg Download (44.65 kB)

Na Partycji C:/ Właśnie mam bardzo ważne dane. I mam nadzieje że pomożecie mi jakoś je odzyskać.

EDIT
    Głupiutki jestem.
    System to windows 7 64 bit.
    Sprawdzanie pamięci nie pomogło.

Scaliłem. RADU23

0 19
  • #2 05 Sty 2018 19:26
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Pokaż screen/zdjęcie z DMDE z widoku okna partycje po wybraniu tego dysku z urządzeń fizycznych (jest wersja pod DOS i Linux jakby co) także działanie systemu nie jest wymagane.

0
  • #3 05 Sty 2018 20:49
    JasuoGra
    Poziom 5  

mati211p napisał:
    Pokaż screen/zdjęcie z DMDE z widoku okna partycje po wybraniu tego dysku z urządzeń fizycznych (jest wersja pod DOS i Linux jakby co) także działanie systemu nie jest wymagane.

Czyli mam pobrać linuxa a na niego DMDE? Jestem zielonych w tych sprawach.

Dodano po 1 [godziny] 14 [minuty]:

@mati211p Program sam w sobie się zacina, ale dstałem się do dysku, lecz nie mogę wybrać " okna ". Nawet nie chce się to rozwinąć..

Dodano po 5 [minuty]:

Dostalem sie tam chwile po.

0
  • #4 05 Sty 2018 21:49
    mati211p

Dałeś tylko część okna partycje, daj cały, brakuje najważniejszego.

0
  • #5 05 Sty 2018 21:50
    JasuoGra
    Poziom 5  

@mati211p jak to część? to była całość..

0
  • #6 05 Sty 2018 21:55
    daminek1234
    Poziom 24  

Lewą część okna tylko widać.

0
  • #7 05 Sty 2018 21:56
    JasuoGra
    Poziom 5  

Aaa bo myslalem ze ma byc to wielkie okno pokazane i dlatego przesunalem to okienko. Bluescreen podczas pracy po czym brak rozruchu

0
  • #8 05 Sty 2018 22:04
    mati211p

Usuń czerwone partycje $Noname 02 i $Noname 03 EBCF, wstaw jako podstawowe partycje $Noname 02 i $Noname 03 o wskaźnikach BCF. Partition Magic uszkodził sektor 0 stąd problem. Jak to wykonasz to zamiast czerwonych E powinny być zielone. Po tym zastosuj i próbuj uruchomić system. Jak się nie uruchomi, to chociaż dostęp do danych będzie.

0
  • #9 05 Sty 2018 22:08
    JasuoGra
    Poziom 5  

mati211p napisał:
    Usuń czerwone partycje $Noname 02 i $Noname 03 EBCF, wstaw jako podstawowe partycje $Noname 02 i $Noname 03 o wskaźnikach BCF. Partition Magic uszkodził sektor 0 stąd problem. Jak to wykonasz to zamiast czerwonych E powinny być zielone. Po tym zastosuj i próbuj uruchomić system.

Już to robię, a jak wtedy mam zwiększyć partycje C:/ ? Skoro windowsem nie mogę ?

0
  • #10 05 Sty 2018 22:12
    mati211p

C to jest ta mniejsza 100 GB, czy może ta 137 GB?

0
  • #11 05 Sty 2018 22:22
    JasuoGra
    Poziom 5  

C jest mniejsza, a pozatym pierw usunąłem tą czerwoną partycje $Noname 03 EBCF i ta druga czerwona znikła sama, jak mam ustawić jako podstawowe tamte ?

0
  • #12 05 Sty 2018 22:32
    mati211p

Pokaż aktualny screen po wstawieniu $Noname 03. Jak tak patrzę to nie powinno dać się wstawić $Noname 03 przy nieusuniętej $Noname 02 błędnej. Trzeba to wykonać tak jak pisałem. Po usunięciu wybierasz wstaw (insert) i wybierasz partycja podstawowa (primary partition) z okna jakie pojawi się po wybraniu wstaw. Po zrobieniu wszystkiego klikasz zastosuj (apply) i pokaż screen. Nic się nie ustawia, wybierzesz odpowiednią opcję i tyle.

0
  • #13 05 Sty 2018 22:35
    JasuoGra
    Poziom 5  

Chyba cos zepsulem..

0
  • #14 05 Sty 2018 22:37
    mati211p

Zaznacz opcję found i powinno wrócić.

0
  • Pomocny post
    #16 05 Sty 2018 22:43
    mati211p

Teraz kliknij na $Noname 02 i wybierz wstaw. To samo z $Noname 03. W obu przypadkach po wybraniu wstaw wybierasz partycja podstawowa.

0
  • #17 05 Sty 2018 22:48
    JasuoGra
    Poziom 5  

Teraz wyglada to tak, poza tym ktora opcja to ustawianie podstawowej partycji ?

0
  • Pomocny post
    #18 05 Sty 2018 22:50
    mati211p

To teraz Apply i po restarcie powinno być ok. Możesz sprawdzić co z systemem a co ważniejsze z danymi.

0
  • #19 05 Sty 2018 23:04
    JasuoGra
    Poziom 5  

Dane są, wszystko działa. Teraz wróćmy do problemu przez który to wszystko się stało, jak zwiększyć rozmiar partycji C;/ ponieważ chciałbym zainstalować visualstudio, które się instaluje na systemowej + na drugiej. Nie można zainstalować go na tylko jednej. Opcja rozszerzenia partycji jest na szaro choć zrobiłem wolne miejsce zmniejszając partycje D:/ . Dziękuje bardzo za rozwiązanie problemu z bluescreenem uratował pan mi 4 litery :D

0
  • Pomocny post
    #20 05 Sty 2018 23:14
    mati211p

To już nie takie proste, bo jeśli partycja systemowa to ta 100GB co chcesz połączyć teraz koniec partycji drugiej z początkiem systemowej to wobec tego po zmniejszeniu tej drugiej trzeba przenieść całą partycję systemową w inny obszar, by ją powiększyć od końca. Nie wiem czasem czy w GParted nie jest to do wykonania. Niemniej jednak przed takimi operacjami warto zabezpieczyć się poprzez wykonanie kopii posektorowej dysku do pliku na inny, by w razie pomyłki móc powrócić do stanu sprzed awarii. Może lepszym rozwiązaniem będzie przeniesienie pliku wymiany i hibernacji na drugą partycję, jeśli są one na partycji systemowej oraz usunięcie np. niepotrzebnych starych punktów przywracania (pozostawiając najnowsze) oraz usunięcie plików tymczasowych.

0