Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite A100 153 - Podświetlenie matrycy po 3 sekundach gaśnie.

szymkowiak1 05 Sty 2018 19:59 273 2
  • #1 05 Sty 2018 19:59
    szymkowiak1
    Poziom 11  

Dzień dobry. Dostałem starego laptopa Toshiba A100 - 153. Niby miało wszystko działać. Ale jako, że dostałem go za darmo nie chce narzekać. Dokupiłem do niego dysk 300 gb . Po włączeniu okazało się, że jest problem z podświetleniem matrycy (gdy zaświecę latarką wszystko widać) Podświetlenie działa przez 3 sekundy podczas logo Toshiba. Potem gaśnie również w boot menu brak podświetlenia. Szybko okazało się, że jest problem z klawiatura i niektóre literki nie działały., Pomyślałem, że wyświetlacz jest wyciemniony FN + F7 Ale klawisz FN akurat nie działał. Zamówiłem klawiaturę i FN już działa (np wyciszanie działa). Ale oczywiście nie da się rozjaśnić :) Poczytałem tu i ówdzie, że może to być problem inwerterem - zamówiłem i dziś wymieniłem. Jednak nadal brak podświetlenia... :( Wpakowałem w ten laptop już 170 zł. Jedyne co mi przychodzi do głowy do wymiana matrycy... Ale być może ktoś Was podsunie jakiś inny pomysł. Nie chce juz inwestować w tego laptopa ale głupio mi teraz go zostawić. Prosze o pomoc. Jestem amatorem w naprawie laptopów .

Toshiba Satellite A100 153 - Podświetlenie matrycy po 3 sekundach gaśnie.

0 2
  • #2 05 Sty 2018 20:37
    yogi009
    Poziom 42  
  • #3 05 Sty 2018 23:37
    PitD

VIP Zasłużony dla elektroda

Świetlówkę masz do wymiany. Koszt niewielki albo trochę drożej ale bez skomplikowanej roboty cała matryca.

0