Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite A100 153 - Podświetlenie matrycy po 3 sekundach gaśnie.

szymkowiak1 05 Jan 2018 19:59 663 2
    szymkowiak1
    Level 11  
    Dzień dobry. Dostałem starego laptopa Toshiba A100 - 153. Niby miało wszystko działać. Ale jako, że dostałem go za darmo nie chce narzekać. Dokupiłem do niego dysk 300 gb . Po włączeniu okazało się, że jest problem z podświetleniem matrycy (gdy zaświecę latarką wszystko widać) Podświetlenie działa przez 3 sekundy podczas logo Toshiba. Potem gaśnie również w boot menu brak podświetlenia. Szybko okazało się, że jest problem z klawiatura i niektóre literki nie działały., Pomyślałem, że wyświetlacz jest wyciemniony FN + F7 Ale klawisz FN akurat nie działał. Zamówiłem klawiaturę i FN już działa (np wyciszanie działa). Ale oczywiście nie da się rozjaśnić :) Poczytałem tu i ówdzie, że może to być problem inwerterem - zamówiłem i dziś wymieniłem. Jednak nadal brak podświetlenia... :( Wpakowałem w ten laptop już 170 zł. Jedyne co mi przychodzi do głowy do wymiana matrycy... Ale być może ktoś Was podsunie jakiś inny pomysł. Nie chce juz inwestować w tego laptopa ale głupio mi teraz go zostawić. Prosze o pomoc. Jestem amatorem w naprawie laptopów .

Toshiba Satellite A100 153 - Podświetlenie matrycy po 3 sekundach gaśnie.
    PitD

VIP Meritorious for electroda.pl
    Świetlówkę masz do wymiany. Koszt niewielki albo trochę drożej ale bez skomplikowanej roboty cała matryca.