Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Siemens SE 55234/12 nie otwiera pojemnika

kriss2211 05 Jan 2018 21:16 3267 8
SterControl
 • #1
  kriss2211
  Level 11  
  Proszę o pomoc, zmywarka jak w tytule nie otwiera pojemnika na tabletki, znalazłem uszkodzony triak na płytce tylko nie mogę odczytać jego wartości. Może ktoś z forumowiczów posiada taką wiedzę jaka powinna być wartość tego elementu? Bardzo proszę o pomoc. Poniżej zdjęcia.
 • SterControl
 • SterControl
 • #3
  kriss2211
  Level 11  
  Dzięki za odpowiedź i zainteresowanie lecz problem juz rozwiązany wymieniłem triaka podejrzewałam ze wartość taka sama jak pozostałe ale nie mialem pewności w każdym razie po jego wymianie wszystko gra i buczy pojemnik sie ładnie otwiera . Temat zamykam i pozdrawiam .

  Dodano po 2 [godziny] 35 [minuty]:

  Co prawda temat juz myslałem ze do zamknięcia, ale wystąpił inny problem a mianowicie fakt po wymianie triaka pojemnik sie otwiera ale od razu po włączeniu zmywarki nawet gdy jest robione mycie wstępne a nawet otwiera go gdy nastawie samo płukanie zaobserwowałem ze cewka która otwiera pojemnik cały czas dostaje napięcie bo przez cały cykl zmywania jest knot wysunięty i chowa sie dopiero po wyłączeniu zmywarki i tym sposobem gdyż jest ciągle wysunięty nie przełącza dzwigienki od sterowania nabłyszczaczem czy coś mogłem zrobić źle ? Dlaczego cewka dostaje cały czas napięcie ?
 • #4
  alekt77
  Level 38  
  Sprawdź tak jak wcześniej pisałem zaznaczony tranzystor. Czy sprawdziłeś zaznaczone rezystory? Sprawdź też cewkę elektromagnesu pojemnika, gdzieś musiało nastąpić zwarcie po którym uległ uszkodzeniu triak.
 • #5
  nares
  Home appliances specialist
  Zmywarka Siemens SE 55234/12 nie otwiera pojemnika
  Nie pitolcie o cewce, tam jest siłownik, który bezwzględnie należy wymienić, po uszkodzeniu triaka.
  Teraz uszkodzenia mogły pójść dalej, tzn. sterowanie triaka.
  :arrow: Link
 • #6
  alekt77
  Level 38  
  nares wrote:
  Nie pitolcie o cewce, tam jest siłownik

  Czyżby w tym siłowniku nie było cewki elektromagnesu? :cry: Wydaje mi się że jednak jest.
 • #7
  nares
  Home appliances specialist
  alekt77 wrote:
  Wydaje mi się że jednak jest.

  To źle Ci się wydaje.
 • #8
  kriss2211
  Level 11  
  Dzięki za odpowiedź, ale siłownik otwierający klapkę jest sprawny bo podłączyłem dla pewności go pod 230V i po chwili sie wysuwa, a po odłączeniu sie chowa! Zastanawia mnie dlaczego programator daje na siłownik cały czas napięcie, że króciec jego ciągle jest wysunięty podczas gdy powinien wysunąć sie tylko na chwile by odtworzyć pojemnik i sie schować dodam ze przez to po zakończeniu mycia przez kilka minut nie można zamknąć pojemnika na tabletkę trzeba poczekać aż napięcie na siłowniku zniknie i wtedy jak sie schowa można zamknąć pojemnik. No cóż będę szukał dalej przyczyny, skaranie boskie z tą zmywarką!
 • #9
  nares
  Home appliances specialist
  kriss2211 wrote:
  Dzięki za odpowiedź ,ale siłownik otwierający klapkę jest sprawny bo podłączyłem dla pewności go pod 230V i po chwili sie wysuwa a po odłączeniu sie chowa !

  To wcale nie świadczy o sprawności elektrycznej siłownika. Jest tam zastosowana grzałka pozystorowa, która powoduje chimeryczne zwarcia, dlatego należy siłownik wymienić - no chyba że chcesz się co chwilę pierniczyć z naprawą sterownika.