Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens SE 55234/12 nie otwiera pojemnika

05 Sty 2018 21:16 1152 8
  • Poziom 11  
    Proszę o pomoc, zmywarka jak w tytule nie otwiera pojemnika na tabletki, znalazłem uszkodzony triak na płytce tylko nie mogę odczytać jego wartości. Może ktoś z forumowiczów posiada taką wiedzę jaka powinna być wartość tego elementu? Bardzo proszę o pomoc. Poniżej zdjęcia.
  • SterControl
  • SterControl
  • Poziom 11  
    Dzięki za odpowiedź i zainteresowanie lecz problem juz rozwiązany wymieniłem triaka podejrzewałam ze wartość taka sama jak pozostałe ale nie mialem pewności w każdym razie po jego wymianie wszystko gra i buczy pojemnik sie ładnie otwiera . Temat zamykam i pozdrawiam .

Dodano po 2 [godziny] 35 [minuty]:

Co prawda temat juz myslałem ze do zamknięcia, ale wystąpił inny problem a mianowicie fakt po wymianie triaka pojemnik sie otwiera ale od razu po włączeniu zmywarki nawet gdy jest robione mycie wstępne a nawet otwiera go gdy nastawie samo płukanie zaobserwowałem ze cewka która otwiera pojemnik cały czas dostaje napięcie bo przez cały cykl zmywania jest knot wysunięty i chowa sie dopiero po wyłączeniu zmywarki i tym sposobem gdyż jest ciągle wysunięty nie przełącza dzwigienki od sterowania nabłyszczaczem czy coś mogłem zrobić źle ? Dlaczego cewka dostaje cały czas napięcie ?
  • Poziom 31  
    Sprawdź tak jak wcześniej pisałem zaznaczony tranzystor. Czy sprawdziłeś zaznaczone rezystory? Sprawdź też cewkę elektromagnesu pojemnika, gdzieś musiało nastąpić zwarcie po którym uległ uszkodzeniu triak.
  • Specjalista AGD
    Zmywarka Siemens SE 55234/12 nie otwiera pojemnika
    Nie pitolcie o cewce, tam jest siłownik, który bezwzględnie należy wymienić, po uszkodzeniu triaka.
    Teraz uszkodzenia mogły pójść dalej, tzn. sterowanie triaka.
    :arrow: Link
  • Poziom 31  
    nares napisał:
    Nie pitolcie o cewce, tam jest siłownik

Czyżby w tym siłowniku nie było cewki elektromagnesu? :cry: Wydaje mi się że jednak jest.
  • Specjalista AGD
    alekt77 napisał:
    Wydaje mi się że jednak jest.

To źle Ci się wydaje.
  • Poziom 11  
    Dzięki za odpowiedź, ale siłownik otwierający klapkę jest sprawny bo podłączyłem dla pewności go pod 230V i po chwili sie wysuwa, a po odłączeniu sie chowa! Zastanawia mnie dlaczego programator daje na siłownik cały czas napięcie, że króciec jego ciągle jest wysunięty podczas gdy powinien wysunąć sie tylko na chwile by odtworzyć pojemnik i sie schować dodam ze przez to po zakończeniu mycia przez kilka minut nie można zamknąć pojemnika na tabletkę trzeba poczekać aż napięcie na siłowniku zniknie i wtedy jak sie schowa można zamknąć pojemnik. No cóż będę szukał dalej przyczyny, skaranie boskie z tą zmywarką!
  • Specjalista AGD
    kriss2211 napisał:
    Dzięki za odpowiedź ,ale siłownik otwierający klapkę jest sprawny bo podłączyłem dla pewności go pod 230V i po chwili sie wysuwa a po odłączeniu sie chowa !

To wcale nie świadczy o sprawności elektrycznej siłownika. Jest tam zastosowana grzałka pozystorowa, która powoduje chimeryczne zwarcia, dlatego należy siłownik wymienić - no chyba że chcesz się co chwilę pierniczyć z naprawą sterownika.