Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz samochodowy, zasilacz i Ampery

05 Sty 2018 22:01 870 11
  • Poziom 5  
    Witam, nie wiem czy dobry dział, jeśli nie, to proszę o przeniesienie.
    Posiadam odkurzacz samochodowy firmy ryobi na baterię.
    Odkurzacz potrzebuje 18 v i 6 amperów. Nie mam do niego baterii i chciałbym go przerobić na kabel.
    Może moje pytanie jest głupie, ale czy taki odkurzacz będzie działał na mniejszym amperażu? ? Bo pomyślałem, ze kupię zwykłą ładowarkę do laptopa, samochodową i wmontuje ją w odkurzacz. Problem jest taki, że te tanie ładowarki mają max ponad 4 ampery. A za taką z większym amperażem trzeba zapłacić 70 pln i jest spora.
    Dziękuję zainteresowanym za pomoc.
  • Poziom 43  
    Jeżeli faktyczny pobór prądu wynosi 6A to zasilacz musi mieć te 6A a najlepiej trochę więcej.
  • Poziom 14  
    Działać będzie ale nie tak skutecznie jak przy zasilaniu 18V 6A.
  • Poziom 5  
    Czyli pomysł z mniejszym amperażem nie przejdzie, zostaje kupić droższy zasilacz. Może macie jakiś pomysł jak to przerobić?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Wpisz sobie w wyszukiwarce Przetwornica step-up 50W regulowana 12V-35V / 6A

Możesz to wbudować do tego odkurzacza tylko zostaw wentylację dla radiatorów.

Prąd 6A jest na pewno prądem maksymalnym nie ciągłym wiec powinno być ok.
  • Poziom 14  
    A co chcesz przerobić ?.
  • Poziom 5  
    K9mil, rozwiązałeś mój problem, na takie urządzonko jest tam sporo miejsca. Dzięki
  • Poziom 16  
    Lord_Maciej napisał:
    K9mil, rozwiązałeś mój problem, na takie urządzonko jest tam sporo miejsca. Dzięki

Tylko akurat ta przetwornica ma maksymalną moc wyjściową 50W. Musiałbyś podłączyć ten odkurzacz pod jakieś źródło o dużej wydajności prądowej i sprawdzić jaki prąd pobiera podczas pracy.
    Wtedy ewentualnie połączyć równolegle dwie takie przetwornice.
  • Poziom 5  
    No to teraz mnie zagiąłeś, to juz chyba ponad moje możliwości, chyba, ze sprawdzenie tego poboru prądu, nie jest takie trudne i napiszesz mi jak to zrobić
  • Poziom 38  
    Tak spytam gdzie Ty wyczytałeś że on potrzebuje 6A?