Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowa lodówka. Szerokość do 60 cm, budżetowa wersja max.1600 zł. No frost.

Waldemar_Kawerski 05 Jan 2018 22:10 2295 18
    Waldemar_Kawerski
    Level 2  
    Witam użytkowników tego szanownego grona elektrody.
    Korzystałem czasami jako gość z rad tutaj zawartych, teraz przychodzę z nieco inna prośbą.

Otóż nie wchodząc w historię tego zdarzenia, szukam nowej lodówki. Byłem w sklepie i pan sprzedawca mi coś fajnego proponował, jednak po uzyskaniu informacji w internecie okazało się to zwykłym bublem, dlatego coraz mniej mam wiary w ludzi którzy sprzedają w sklepach, ale może kiedyś będzie inaczej.

Wracając do meritum. Lodówka ma mieć szerokość max. 60 cm
    Budżetowa wersja bo niestety do 1600 zł max.
    Na czym mi zależy ? Aby była dwu drzwiowa, oraz system No-Frost, podobno standard w dzisiejszych lodówkach, jednak czytałem na ten temat rożne opinie, lecz polepsza to podobno jakość produktów, no więc pójdę i z tym trendem (rodzina używa i sobie chwali).

Chciałbym aby miała dużą przestrzeń w części chłodzącej (górnej), tak z 4 "półki".

Czy ktoś może coś polecić bo sam używa fajnej lodówki, mało awaryjnej itp. ?

Z góry dziękuję za odzew oraz pomoc w szukaniu. Pozdrawiam Waldemar.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Borutka
    Level 29  
    Napis "no frost" podstępnie może dotyczyć tylko zamrażalnika. Przed zakupem upewnij się, że no frost jest również w chłodziarce. Jeśli chodzi o pełny no frost, tu na forum chwalone są lodówki producentów koreańskich. Do LG musiałbyś jednak trochę dołożyć. Weź pod uwagę parametr zdolność zamrażania/funkcja szybkiego mrożenia.
    Lodówka o lepszym tym parametrze prawdopodobnie będzie miała lepszy agregat, mniejsze rzeczywiste zużycie prądu i oczywiście lepsze cechy użytkowe.
    Waldemar_Kawerski
    Level 2  
    Dziękuje za odzew w temacie.

Tak trochę szperałem i znalazłem taką ciekawą lodówkę.

https://www.euro.com.pl/lodowki/whirlpool-bsnf-8422-ox.bhtml

Ma pełną funkcję noFrost, oraz takie dodatki jak szybkie chłodzenie i zamrażanie - nie wiem czy to tylko bajer, czy naprawdę przydaje się w życiu codziennym.

Ogólnie widzę dużo Samsungowych, może ktoś z was jest w stanie jakiejś polecić, mając na uwagę dość w sumie skromny budżet.

Pozdrawiam czytających i zachęcam do rad. :)
    Krek15
    Level 15  
    Mam podobny dylemat tyle że szukam lodówki z A+++ Nie wiem czy Samsung czy LG obie firmy specjalistami w lodówkach raczej nie są ale która lepsza diabli wiedzą. Nie ukrywam ze obecna lodówka ma 17 lat i bez naprawy.
    Borutka
    Level 29  
    Krek15 wrote:
    Samsung czy LG obie firmy specjalistami w lodówkach raczej nie są .

Chyba raczej są...

Krek15 wrote:
    tyle że szukam lodówki z A+++

A te plusy to do czego potrzebne??? To tylko naklejka, a praktyka swoją drogą.
    Krek15
    Level 15  
    Nie zawsze to tylko naklejka. Jednak 178 a 260 czy nawet 350kWh to spora różnica e zużytej energii. Dodać trzeba że nawet ta najmniejsza ilość kWh to warunki laboratoryjne co oznacza normalnie w domu z 178kWh podanych przez producenta roście do 210kWh w skali roku. Dziś każdy szuka oszczędności w energii a lodówko-zamrażarki są na 1 miejscu w jego pochłanianiu w naszym domu.
    Jawi_P
    Level 35  
    Ja mam LG pełną "No frost". Kopiłem bez szukania w necie, z 6-7 lat temu chyba. Co jak co, ale odpukać i na razie nie mogę złego powiedzieć. Jestem bardzo zadowolony.
    Wiem, że to żaden wskaźnik jakości, ale kuzyn kupił razem ze mną jakoś, samsunga. Ta sama klasa itd.
    Dwa lata temu już wymienił, naprawa nieopłacalna. Od tamtego czasu już zacząłem się przyglądać i osłuchiwać lodówkę, ale jak na razie niepotrzebne.
    antekwronki
    Level 11  
    Polecam RB37J501MSL --> SUPER
    Jedyny taki model z takimi parametrami.....
    Waldemar_Kawerski
    Level 2  
    @Krek15 @Borutka @Jawi_P @antekwronki
    Witajcie, dziękuje wam za odzew w temacie. Ogólnie już byłem nastawiony kupić pewną fajną budżetową lodówkę Samsunga, jednak optymizm zmalał, gdy dowiedziałem, się że u nich w lodówkach ciepło oddawane jest bokami i musi być z każdej strony (lewej i prawej) po ok. 4-5 cm odstępu. :( Nie mam takiej możliwości zrobić tego u siebie, bo już bym musiał szafki zmieniać, po prostu w dodatkowe koszta bym poszedł.

Także pytanie do Was, znacie lodówki, które odprowadzają ciepło tyłem i/lub górą ? Bo tylko wtedy takie mogę szukać.

Samsugnowe, które by spełniały te możliwości to dopiero od 2700 ceny sie zaczynają (lodówki do zabudowy) a to za dużo dla mnie.
    Ehh :/
    antekwronki
    Level 11  
    Wersja lodówek SAMSUNG w klasie A+++ ma skraplacz aluminiowy kolo kompresora.
    wiec boki nie beda ci sie grzaly.
    Poleam RB37J501SL.... Duza , energooszczedna, dost tania jak na swoja klase A+++
    Borutka
    Level 29  
    Po obu stronach boki byłyby zasłonięte szafkami od góry do dołu?
    Amica ma FK299.2FTZX model no frost o szerokości 54cm i mieści się w budżecie. Nie jest to rozwiązanie problemu, ale zawsze warto wiedzieć.
    Waldemar_Kawerski
    Level 2  
    Jak mam lodówke, to po lewej stronie i prawej mam szafki, których nie mogę od tak przenieść. I między szafkami teraz mieści sie lodówka (stara), wnęka ma ok. 61 cm, dlatego lodówka o wymiarze 60 cm wejdzie, jednak nie spełni norm zostawienia przerwy między lodówką, a szafką z lewej i prawej strony. Wnęka musiałaby mieć 70 cm, ale nie sposób tego zrobić, ingerować ostro w kuchnię musiałbym, a na to pieniędzy i czasu zbytnio nie mam. Dlatego lodówka, która oddaje ciepło bokami, a takie są Samsungowe, nie będą odpowiednie dla mnie (czego bardzo żałuję) i szukam lodówki, która odprowadza ciepło tyłem i/lub górą. Bo z tym problemu u mnie nie będzie.
    Dziękuję za podanie modelu.
    zbychujemioła
    Level 7  
    Witam. Żeby nie zakładać nowego tematu, pojedziem z pytaniem w tym wątku.

Jaką nową lodówkę polecacie? Do 1600(+/- 100 ew.), wysokośc max 180, szerokość 60. "Bajery" mnie nie interesują - jeśli jest to zależne od długości eksploatacji.

Dziękuje za pomoc.
    Sofii8
    Level 1  
    antekwronki wrote:
    Wersja lodówek SAMSUNG w klasie A+++ ma skraplacz aluminiowy kolo kompresora.
    wiec boki nie beda ci sie grzaly.
    Poleam RB37J501SL.... Duza , energooszczedna, dost tania jak na swoja klase A+++

Odkopię trochę temat, ale stoję właśnie przed podobnym dylematem. Czy aby napewno chodziło o model RB37J501SL? Nigdzie nie mogę go znaleźć, nawet na jakichś archiwalnych stronach. Może chodziło o inną końcówkę nazwy? A może pojawiły sie jeszcze jakiś inne spełniące powyższe warunki?
    Hermanowy
    Level 16  
    Ja mam od grudnia RB37J501MWW. Póki co jestem baaaardzo zadowolony.
    Hermanowy
    Level 16  
    Cicha, nadzwyczaj pojemna, mało prądu żre, a no frost działa rewelacyjnie, szczególnie komora świeżości i komora osobnej temperatury. Produkty pozostają świeże jakieś 4-5 razy dłużej niż w starej lodówce bez tych bajerów.
    Hermanowy
    Level 16  
    Zanim się zacznie rzucać oskarżenia, może warto chociaż się pofatygować i sprawdzić poprzednie posty... bo czasu widzę masz sporo.

Co do temperatur to zaraz wrzucę termometr do lodówki - w sumie to nie pomyślałem o tym, żeby mierzyć temparture w lodówce...

A stara nie była zepsuta, miała już połamane plastiki, uszczelki dobre, była trochę głośna i żarła mnóstwo prądu (2 agregatowy Electrolux ok. 15 letni).

Edit: Co do komory świezości... robiłem test. Wrzuciłem do lodówki w grudniu pomarańcze. Pod koniec marca wyciągnąłem. Były dobre - leciutko podsuszona skórka, ale biorąć pod uwagę no-frost, myślałęm, że będzie z nich tylko twarda sucha skorupa. To oczywiście ekstremum, ale inne świeże produkty również wyraźnie dłużej zachowują świeżość.

Edit2: Zbadałem temperaturę. Chłodziarka ustawiona na 5 st.. Czas mierzenia 1 godzina. Na górnej półce 5 st., po kolejnej godzinie . Na dolnej półce 5,5 st. Zamrażalnik ustawiony na -19 st. Cas mierzenia 1 godzina. Termometr się wyłączył :) wiec nie wiem ile jest.