Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

satel perfecta. opoznienia sms i ustawienia audio

05 Sty 2018 22:23 1971 13
  • Poziom 14  
    Wjtam
    Zamocowalem alarm perfecta i napotkalem na problemy
    1. Mam dodane 3 nr tel do powiadomien....czujek pare dawno naruszylem a smsy przychodza co minute (jeden sms)
    2. Wlaczylem powiadomienia audio jednak centralka nie dzwobi (przy nr tel zaznaczylem audio, a w audio dodalem powiadomienia o alarmie)

Czy ma ktos pomysl na rozwiazanie problemow?
  • OptexOptex
  • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Ad.1. Trudno powiedzieć. Operator?
    Ad.2. Włączone AUDIO i co dalej? Samo przecież się nie skonfiguruje. Bardzo ważna rzecz: po zaznaczeniu zdarzeń, należy też wskazać numer komunikatu audio. Nawet, jeżeli komunikat nie jest nagrany (albo go nie chcemy), to i tak numer komunikatu musi być. Wystarczy wpisać "1".
  • Poziom 14  
    Ad1. A moze to byc jakis parametr w centrali ze sa opoznienia?
    Ad2.jako tak centralka niema swoich komunikatow? Trzeba pobrac i wgrac?
  • OptexOptex
    Zadałem koledze pytania, a kolega odpowiedział pytaniami. To nie przybliża nas do rozwiązania zagadki.

1. Nie ma parametru w centrali, który miałby funkcjonalność: "Spraw, by SMSy przychodziły po czasie, w dziwnych momentach i aby sprawiały, że użytkownik nie będzie miał pojęcia co jest nie tak". Chyba czuje kolega o co chodzi.. dlatego jeszcze raz pytanie. Jaki operator? Jeżeli Play, to dalsza dyskusja o tym punkcie może nie mieć sensu.

2. A kolega myśli, że komunikaty dźwiękowe same jakimś cudem się wgrają? Trzeba je wpisać i syntezować, potem przesłać do centrali. O ile się nie mylę, jest to opisane w instrukcji. Co kolega zrobił do tej pory, że to dalej nie działa?
    Mile widziane zrzuty ekranowe konfiguracji powiadamiania. Od razu się wyjaśni co jest nie tak.
  • Poziom 14  
    Ad1. Tak jak wspomniałeś operator to play.
    Ad2. satel perfecta. opoznienia sms i ustawienia audio

Czyli dobrze rozumie ze musze np za pomoca syntezatora nagrac info... np "alarm wlamaniowy", "alarm sabotazowy"?
    Ad.1. Play, więc dalej tego nie komentuję.
    Ad.2. Brak numerów komunikatów głosowych. Bez tego nie da rady.
  • Poziom 14  
    @dariusz.bembenek
    Ad1. Play nie jest zalecany do systemów alarmowych czy co?
    Ad2. O taką konfigurację chodzi? (nie mam możliwości teraz przetestować)satel perfecta. opoznienia sms i ustawienia audiosatel perfecta. opoznienia sms i ustawienia audio
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    urbizdw napisał:
    @dariusz.bembenek

Przeczyta kolega chociażby ten temat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15520552#15520552

Sam kiedyś z tym walczyłem na Risco, aż w końcu zmieniłem operatora... Nigdy więcej.....
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    urbizdw napisał:

1. Mam dodane 3 nr tel do powiadomien....czujek pare dawno naruszylem a smsy przychodza co minute (jeden sms)

Na jednego sms przyjmij 20s. Wysylasz trzy, wiec 3*20=60s.
    Lopatologicznie rzecz biorac: wysylasz pierwszego sms do pierwszej osoby, potem wysylasz drugiego do drugiej, trzeciego do trzeciej.... Kazdy sms wysylany jest osobo, wiec trzeba ta opercje wykonac trzykrotnie (w Twoim przypadku). Jesli dodasz do tego powiadomienia audio, to do miej siadomosc, ze pomiedzy pierwszym, a ostatnim powiadomieniem minie nawet 5 min przy trzech numerach telefonu.

Centrala wykonuje te czynnosci po koleji i nie rozpocznie nastepnej, do czasu az nie zakonczy poprzedniej.

Sprobuj zadzwonic do kolegi i sprawdzic ile czasu uplynelo od momentu kiedy nacisnales zielona sluchawke, do 4-5 sygnalu. Zrob taka sama probe z sms i bedziesz mial odpowiedz na swoje pytanie. Wez jeszcze pod uwage obciazenie sieci i to, ze sms moze przyjsc z opoznieniem. I wszystko sklada sie w calosc.
  • Poziom 14  
    A orientujecie sie czy pierwszeństwo posiada wysyłanie SMS czy powiadomienie Audio?
    W przeciągu 2 dni dostałem 4 smsy o braku zasięgu GSM. (czy orientujecie się na jakiego operatora najlepiej wymienić kartę biorąc pod uwagę koszta i sprawność). Czy może tylko wymienić antenę na mocniejszą i tyle ?

Czy według Was inny operator szybciej będzie dostarczać smsy?
    urbizdw napisał:

Nie ma nigdzie takiego oficjalnego wpisu. Jednak jeżeli kolega przejrzy wątki na forum, które traktują właśnie o modułach GSM i karcie Play, to okazuje się, że często rozwiązaniem jest zmiana operatora. To już nie wdając się w szczegóły, istnieje w Playu podobno coś takiego jak "priorytet operatora macierzystego". Pod tą nazwą kryje się odpowiedź, dlaczego Play bywa taki niestabilny niektórych rozwiązaniach.
    Inna sprawa to to, że w Perfecta istnieje możliwość ustalenia na sztywno, do jakiego operatora karta ma się łączyć. Jest to w ustawieniach modułu GSM. Szczegóły tych ustawień w instrukcji. Przyznam, że nie korzystałem nigdy z tego, bo od kilku lat odpuściłem tego operatora i nie było konieczności robienia rzeźby.

urbizdw napisał:
    O taką konfigurację chodzi? (nie mam możliwości teraz przetestować)

Tak - konfiguracja tego rodzaju właśnie. Chodzi o to, żeby dane zdarzenie miało koniecznie przypisany numer komunikatu głosowego (nawet jeżeli ten nie istnieje). Bez numeru komunikatu, moduł nie będzie chciał dzwonić (tak wyszło u mnie w testach).
    Czyli z przedstawionego zrzutu widać, że zadzwoni w momencie alarmu włamaniowego, ale w momencie alarmu sabotażowego już nie (brak numeru komunikatu).

Dodano po 2 [minuty]:

urbizdw napisał:
    A orientujecie sie czy pierwszeństwo posiada wysyłanie SMS czy powiadomienie Audio?

Najpierw SMS, potem Audio.
  • Poziom 14  
    @zuzek A istnieje może coś takiego jak antena zewnętrzna czy raczej niema potrzeby?
  • Poziom 15  
    ANT-OBU-Q - to jest wlasnie antena zewnetrzna