Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch WLM20440PL/01 - pralka nie rusza, nie zamyka drzwiczek

andbed5834 05 Jan 2018 22:49 2298 4
Bosch
 • #1
  andbed5834
  Level 7  
  Witam, mam taki problem, mianowicie pralka nie zamykała drzwiczek (czasami zaskoczy). Zamek kupiłem nowy taki sam i założyłem i nie chce ruszyć. Przekładałem nawet od takiej samej, która miałem w naprawie i nic. Pralka widzi zamknięte i otwarte drzwi ale po naciśnięciu start piszczy i miga kółko ikonka drzwiczek. Najciekawsze jest, że gdy podłączę pralkę do gniazdka bez uziemienia to pralka prawie zawsze rusza od razu, ale czasem wywala błąd A:03 - co niby w serwisie mówili oznacza nagrzanie cewki zamka czy jakoś tak, jednak po chwili znika i pralka rusza. W kontakcie z uziemieniem nie chce w ogóle zablokować zamka i ruszyć. Czy ktoś mądry wie, o co tu chodzi? Jakiś reset się robi tej pralki albo moduł uszkodzony? Pomocy
 • Bosch
 • #2
  borken007
  Level 19  
  Witam. Wyjmij modul i zobacz czy gdzies nie ma zimnych lutow, albo czy nie przerwalo jakiejs sciezki. Mialem kiedys przypadek ze wystarczyla zamiana L z N (po poprzednim fachowcu)
 • Bosch
 • #3
  andbed5834
  Level 7  
  Wyjmowalem modul i nie widziałem zimnych lutow sprawdzę jeszcze bo akurat Lutownica mi padła. I spróbuje zamienić l z n
 • #4
  Gobro
  Level 31  
  Na próbę odłącz masę z grzałki jeżeli pomoże to ona ma przebicie do masy.
 • #5
  andbed5834
  Level 7  
  Patrzyłem przewody do programatora są podłączone ok. bo są nawet opisane. Jak je odwrócę to pralka się załącza prawie zawsze tylko wywala błąd A 03, ale jak się poczeka to otwiera po chwili zamek. Grzałkę odłączałem całkiem i sprawdzałem miernikiem i jest ok. Może macie kogoś z Wawy kto by mi zobaczył ten programator? Słyszałem, że też jakoś się resetuj te programatory.
  Bosch WLM20440PL/01 - pralka nie rusza, nie zamyka drzwiczek20180104_2..336.jpg Download (719.84 kB)