Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasady działu - przed utworzeniem tematu przeczytaj!

arko100 06 Jan 2018 02:16 3000 0
 • #1
  arko100
  Admin of RTV group
  Witamy w dziale DVB-T.

  Poruszamy tu tematy o nadawaniu i odbiorze cyfrowego sygnału telewizji naziemnej, jak również o urządzeniach do odbioru i pojawiających się problemach.


  Tworzenie wiadomości:

  1. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik powinien sprawdzić, czy nie był on już poruszany na forum. Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, to da Ci to ogólne pojęcie o problemie, pomoże w zadaniu precyzyjnego pytania (konkretne pytanie zwiększa szanse na szybką i konkretną odpowiedź).
  W tym celu należy skorzystać z opcji "Szukaj" -> Link.

  2. W tytule tematu należy podać dane niezbędne do identyfikacji sprzętu (rodzaj, markę i model), jak również w formie skrótowej opis uszkodzenia (problemu).

  3. W temacie wiadomości należy zawrzeć: opis uszkodzenia, widoczne objawy (mogą być poparte zdjęciem), opis wykonanych czynności w celu zdiagnozowania/usunięcia usterki, sprawdzone/wymienione elementy, wykonane pomiary, wstępne wnioski. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia, problem powinien być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników.

  4. Pliki graficzne (np. JPG, GIF) należy załączać z wykorzystaniem przycisku "Dodaj obrazek" -> Opis.

  5. Przed wysłaniem postu, dobrze jest użyć przycisku "pisownia". Posty napisane poprawnie ułatwiają wzajemne zrozumienie się, ale też wyrażają szacunek wobec innych użytkowników.

  6. W dziale, jak i na całym forum obowiązuje regulamin forum -> Link


  Wymagania w działach:

  == DVB-T Serwis i Technika ==
  Przeznaczony jest dla osób mających już pewne doświadczenie w zakresie napraw danego sprzętu.

  == DVB-T Początkujący ==
  W dziale tym wymagane jest minimum wiedzy z zakresu elektroniki, w tym: znajomość nazewnictwa elementów, miernictwa oraz podstawy funkcjonowania danego urządzenia.

  Posty osób zupełnie niezorientowanych w tematyce lub w inny sposób rażąco zaniżające poziom działu, będą przenoszone do "Początkujący naprawy" lub do kosza.