Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spawarka inwentorowa Kemppi Minarc Evo 150 nie uruchamia się

pakito1206 06 Jan 2018 11:30 3798 2
e-mierniki
 • #1
  pakito1206
  Level 5  
  Witam.
  Posiadam spawarkę inwertorową Kemppi Minarc Evo 150. Po włączeniu jej do zasilania mrugają wszystkie diody na przednim panelu, jak i również nie spawa. Co mogło być przyczyną takich objawów bądź jakie elementy należy sprawdzić? Oglądając wzrokowo nie widać uszkodzonych elementów.
  Zamieszczam zdjęcie spawarki.
  Dziękuje za wszystkie podpowiedzi.
  Spawarka inwentorowa Kemppi Minarc Evo 150 nie uruchamia się Spawarka inwentorowa Kemppi Minarc Evo 150 nie uruchamia się
 • e-mierniki
 • #2
  SQ5AZP
  Level 28  
  Sprawdź diody prostownicze prawdopodobnie tam jest problem.
  Po prostu zmierz miernikiem na przejściu diodowym spadek napięcia w jedną i drugą stronę pomiędzy gniazdami kabli spawalniczych. W kierunku zaporowym powinien wskazać ok 1200-1500 a w kierunku przewodzeni 350-380.
 • #3
  Stasia
  Level 12  
  Wlutuj równolegle do dwóch PTC B772 żarówkę, lub tak abyś żarówką połączył styki przekaźnika to to samo - wtedy włącz spawarkę, jeżeli stopnie mocy są sprawne to żarówka się zapali, błyśnie wyświetlacz, połączy się styk przekaźnika, żarówka zgaśnie, otworzy się styk przekaźnika żarówka się zapali- mikrokontroler zdecyduje czy stopnie mocy są sprawne prawdopodobnie na podstawie napięcia na uzwojeniu wtórnym, jeżeli tak to włączy przekaźnik i można coś spawnąć. teraz jeżeli załączyła się za którymś razem to prawdopodobnie uszkodzone są dwa PTC takie dwie grube pastylki obok przekaźnika na zimno mają 120 om jeden, mogą być też uszkodzone styki przekaźnika, najlepiej załóż RELPOL w to miejsce odpowiedniego typu czyli DC24V i sześć tak samo rozmieszczonych końcówek. Jeżeli w/w zabiegi nie pomogą to uszkodzone może być dużo: VIPER27H, końcówka sterująca trafo wylutuj za pomocą olbrzymiej lutownicy do rynien i odsysacza, stopnie diód końcowych na wtórnym wylutować tak samo. więcej nie wiem jest tam dużo komparatorów wystarczy że jednemu nie pasuje jakieś napięcie i już OFF. Przydałby się schemat.