Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra J 1.7 CDTI - Przyblokowanie sprzęgła

06 Sty 2018 12:13 402 1
  • Poziom 3  
    Witam,
    miałem wczoraj taką sytuację. Otóż po przejechałem kilka kilometrów przez miasto, następnie przez roboty drogowe musiałem się zatrzymać na moment, redukcja z 3 na 1. ruszam i auto zgasło, myślałem, że to ja za szybko puściłem sprzęgło. Jakoś kompletnie na to nie zwróciłem uwagi, że nie wracało do góry, od pełnego wcisnięcia podnosiło się samo może gdzieś na 1/3, 1/4. Byłem tak zamyślony, że kapnąłem się dopiero jak po 4 razie nie ruszyłem tylko mi gasł. Na te kilka cm, na które się podniósł, bez żadnego palenia, warczenia, gdy dobrze wyczułem bez problemu można było ruszać, zmieniać biegi, choć dziwne uczucie, gdy tylko na kilka cm ruszało się. Podniosłem je nogą czując niewielki opór, na może jakieś 85%, wcisnąłem, zmieniłem bieg, puściłem i w tym momencie pedał sam wrócił do samej góry i wszystko już było w porządku. Przejechałem jakieś 100km i nic sie nie działo, nie czuć było żadnego oporu, hałasu itp. itd. Dzisiaj jeszcze raz wsiadłem, zrobiłem kilka kilometrów, ale tez było normalnie.
    Jest sens jechać do warsztatu, aby mi tam grzebali w nim, czy to po prostu coś np. źle zaskoczyło i się tylko na chwilę przyblokowało?