Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

De Dietrich WHE 2.24 FF brak ciśnienia powietrza

antwuan 06 Jan 2018 15:10 1698 2
 • #1
  antwuan
  Level 2  
  Witam,
  Przeczytałem wszystkie wątki odnośnie tego znakomitego pieca na forum, aczkolwiek po licznych testach, wymianach problem nie ustępuje. Piec działa jak mu się podoba, bez żadnej regularności. Gdy zlecam włączenie grzania poprzez podbicie temperatury na regulatorze słychać zarówno presostat jak i wentylator, ale płomienia już nie ma. Ikona przekreślonego płomienia świeci na czerwono, ikona grzejnika miga na zielono. Czasem jeden restart pomaga, a czasem trzeba to powtarzać bądź odczekać trochę. Czynności przeprowadzone do tej pory przy udziale serwisu autoryzowanego:

  - piec wyczyszczony, w tym wentylator, który działa i ma moc 130 Pa, przy niewielkim rozszczelnieniu pieca również występuje ten błąd
  - wymieniony automat palnikowy, na którym po tygodniu wystąpił ten sam błąd,
  - presostat i jego przewody sprawdzone, HUBA control typ 605, zakres 80/68 Pa - po przedmuchaniu przez wężyki piec jest w stanie działać przez maks 5 dni, nowy presostat wskazany przez De Dietrich dla tego pieca ma zakres 140/120 Pa i po podłączeniu w ogóle nie startuje (nie ma charakterystycznego dźwięku)
  - komin przeczyszczony, żadnych ptaków i innych

  Zastanawiam się nad wymianą presostatu na model z innego kotła (MS 24 FF ma 70/60 Pa) bądź 80/68 Pa, który o dziwo występuje w kotłach Vailanta i Saunier Duval, ale nie u De Dietrich. Co o tym sądzicie? Proszę o jakiekolwiek wskazówki, bo opcje mam wrażenie powoli się kończą.
 • #2
  kz61
  Level 25  
  Należy wymontować z wentylatora czujnik ciśnienia i sprawdzić czy jest cały i czysty. Ale uwaga- jest bardzo kruchy (starość).
  Rozszczelnienie w tym kotle nie pomaga a wręcz daje skutek odwrotny.
  Może być też problem z uszczelkami kanału spalinowego.
 • #3
  antwuan
  Level 2  
  Dzięki kz61 za rady. Na szczęście obyło się bez powtórnego sprawdzania wentylatora, nie mówiąc już o uszczelkach. Presostat nie dawał mi spokoju (serwisant twierdził, że jest ok), więc sprawdziłem go jeszcze raz (nie zawsze zwierał) i postanowiłem kupić identycznie taki sam tylko od konkurencji (taniej). Po zamontowaniu kocioł pracuje bez zastrzeżeń od tygodnia. Problem uważam za rozwiązany.