Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana licznika, Touran, wsad

robert147-k 06 Sty 2018 15:59 606 4
  • #1 06 Sty 2018 15:59
    robert147-k
    Poziom 14  

Marka:VW Touran
    Model:2009
    Chassis (płyta lub główne podzespoły):Licznik
    Matryca/Panel (jeśli występuje):
    Inne (uwagi):
    Chciałbym wymienić licznik czerwony na biały z 2014r. Niestety problem w tym, że do tego nowego nie mam kluczyków i pinu. Posiadam do dyspozycji Fvdi i Xcan. Aby go odczytać potrzebny jest s-key, którego nie można uzyskać.
    Odczytałem zawartość 24c64 z płyty i program Fvdi go zmodyfikował, ale zrobił to nieprawidłowo. Mogłem się już połączyć , ale pokazywał błędnie ilość kluczy i vin.
    Podaje w załączniku wsad pamięci i proszę o modyfikację, aby można było dopisać klucze i licznik do auta.

• #2 10 Sty 2018 10:07
    robert147-k
    Poziom 14  

Po wielu męczarniach udało mi się dopasować licznik do auta i odpalił. Jest jeden problem, licznik chyba nie rozpoznaje , czy auto odpaliło, bo jak ruszę dźwignią zmiany biegów, to krzyczy, żeby przełączyć na P. Przed modyfikacjami też tak było i nie wiem, czy coś trzeba zmienić we wsadzie, czy raczej kodowaniu licznika? Licznik już jest z komunikacją uds, a mój touran jest z 2009r, może jest inna komunikacja ?
    Ewentualnie może coś nie tak mam z tym kabelkiem, który łączy licznik ze starą instalacją, bo towar pochodzi z chin.
    Spotkał się ktoś z takim problemem?
    Moje aktualne kodowanie 181a00, czy mogę prosić o jakiś pomocnik kodowania?

Dodano po 19 [godziny] 32 [minuty]:

Temat opanowany, po prostu miałem niedomknięte drzwi.

Brakuje mi tylko informacji z radia na liczniku. Co można z tym zrobić?

• #4 07 Mar 2018 20:33
    robert147-k
    Poziom 14  

Musiałem zmienić radio i teraz działa. Mfd2 nie obsługuje takiego licznika.

Szukaj w 5mln produktów