Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie mozna przeprowadzic zadnej operacji na karcie VPN - VPN Client ...

EndZee 06 Sty 2018 17:21 399 8
  • #1 06 Sty 2018 17:21
    EndZee
    Poziom 3  

Witam wszystkich, mam problem i prosze o pomoc. Po wpisaniu komend w wierszu poleceń: ipconfig /release oraz ipconfig /renew wyskakuje komunikat: Nie można przeprowadzić żadnej operacji na karcie VPN - VPN Client, ponieważ nośnik/kabel tej karty jest odłączony. Na portach routera 2, 3, 4 nie ma dostępu do internetu (pomarańczowy wykrzyknik ), a na porcie 1 jest. Tylko jest problem, ponieważ port pierwszy jest zajęty przez brata. Testowałem na dwóch kartach sieciowych oraz na dwóch skrętkach kat. 5e i efekt ten sam. Wi-Fi na telefonie działa bez zarzutów, jednak nie mam możliwości połączenia się bezprzewodowo przez komputer. Diody kontrolne na routerze i kartach swieca sie na zielono.
    Router: Huawei
    Dostawca: Inea
    Edit:
    IPv4:172.22.x.x
    Brama domyslna: 172.22.x.x
    Serwer DHCP: 192.168.x.x
    Maska podsieci: 255.255.248.0
    Testowalem na dwoch innych laptopach i takze nie ma internetu, natomiast Wi-Fi dziala.

0 8
  • #2 06 Sty 2018 19:58
    IC_Current
    Specjalista Sieci, Internet

Z tymi adresami się nie ukrywaj, przecież to pula prywatna za NAT a nie publiczna. :-).
    Serwer DHCP jest prawie na pewno zły i przydziela źle adresy.
    Podaj pełny wynik polecenia ipconfig /all z laptopa. Podaj pełny adres routera. Czy w sieci jest drugi router?

0
  • #3 06 Sty 2018 21:52
    EndZee
    Poziom 3  

Dzieki za odpowiedz. Wynik ipconfig oraz ping ponizej, korzystam z komputeta, a testy byly wykonywane takze na laptopach, lecz nie mam w tym momencie do nich dostepu, ponadto uwazam, ze na ta chwile jest to zbedne, gdyz laptopy tak czy tak beda laczyly sie poprzez Wi-Fi.

0
  • #4 06 Sty 2018 22:00
    IC_Current

Pokaż ipconfig /all wykonane na kompie brata.
    Czy jeżeli twój komputer podłączysz do portu routera 1 (zamiast brata) to Internet działa?

0
  • #5 06 Sty 2018 22:27
    EndZee
    Poziom 3  

Tak, jesli podlacze pod port pietwszy to mi dziala, a z tego co mi brat nowil to mu nie dziala. Aktualnie jest on polaczony przez Wi-Fi, zaraz podam ipconfig.

Dodano po 9 [minuty]:

Brat nie pozwolil na udostepnienie ipconfig :/ Teraz jest on polaczony na Wi-Fi. Ip ma 192.168.x.x, brama domyslna 192.168.x.x, a serwer DHCP jest podany w systemie szesnastkowym. Cos tu sie nie zgadza.

Dodano po 2 [minuty]:

Bratu nie dziala na drugim porcie jak ja jestem podlaczony pod port pierwszy.

0
  • #6 06 Sty 2018 22:36
    IC_Current

To daj ipconfig /all jak teraz Ci działa na tym porcie 1. Brata też daj koniecznie. 192.168.x.x to też pula prywatna :-)

0
  • #7 06 Sty 2018 22:40
    EndZee
    Poziom 3  

IC_Current napisał:
    To daj ipconfig /all jak teraz Ci działa na tym porcie 1. Brata też daj koniecznie. 192.168.x.x to też pula prywatna :-)

Już daje, spokojnie :)

0
  • #9 09 Sty 2018 04:15
    IC_Current

Tym razem w obu przypadkach adresy wyglądają na przydzielone prawidłowo (wszystkie są z puli 192.168.100.x /24). Jeżeli ani Twój PC, ani PC brata nie działa na portach 2-4, to obstawiałbym konfigurację routera.
    Musisz zalogować się do routera i szczegółowo przeglądać wszystkie ustawienia. Jeżeli podołasz później z konfiguracją, możesz zresetować router do ustawień domyślnych.

0