Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskanie danych po formacie dysku

kamil977917 06 Sty 2018 17:21 174 5
  • #1 06 Sty 2018 17:21
    kamil977917
    Poziom 2  

Witam tak jak w temacie , zrobiłem formata na laptopie lenovo G50-30 miałem 3 partycje "c" systemowa "D" na gry i programy oraz "E" zdjęcia i muzyka . Aby zrobić formata musiałem usunąć wszystkie te parycje i podzieliłem na dwie "c" i "d" . Jest jakaś możliwość odzyskania partycji "E" zależy mi na zdjęciach głownie , może jest jakiś program albo coś takiego ? jeżli tak to jaki ?

0 5
  • #2 06 Sty 2018 17:32
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Pokaż screen z DMDE z widoku okna partycje po wybraniu tego dysku z urządzeń fizycznych. Jeśli partycja systemowa wchodzi w obszar dawnej partycji ze zdjęciami lub myślisz, że tak może być, to korzystaj z systemu live, nie używaj systemu z tego dysku, bo każde jego uruchomienie zmniejsza szanse na odzysk danych i zacznij od wyłączenia z przycisku (pobierz system live CD+DMDE na innym PC i uruchom z niego ten laptop oraz zamieść stosowny screen). Usuń literę partycji D na pewno, jeśli systemowa jest mniejsza niż dawna systemowa i gry razem oraz wiesz, że partycja ze zdjęciami była trzecią partycją fizycznie na dysku, tzn najbliżej końca dysku i teraz znajduje się tylko w obszarze obecnej partycji D. Wtedy pobierasz na C DMDE i załączasz screen (bo wiesz, że twoje dane znajdują się w innym fizycznie obszarze i nadpisanie im nie grozi).Jeśli nie masz żadnej informacji o dawnym układzie partycji postępuj tak, jakby każdy zapis na dysku mógł nadpisać twoje dane. Po screenie się wszystko wyjaśni. Ogólnie najlepiej skorzystać z systemu live lub podpiąć dysk jako drugi do innego komputera. Pracując na tym systemie, próbując z jego poziomu odzyskać dane i nie mając informacji o dawnym układzie partycji masz pełną świadomość możliwości utraty części danych. Zakładam, że dysk jest jeden i ten sam.

0
  • #3 06 Sty 2018 17:46
    kamil977917
    Poziom 2  

szczerze to nie rozumiem co napisałeś : D

Dodano po 1 [minuty]:

0
  • #4 06 Sty 2018 18:01
    mati211p

Urządzenia fizyczne wybierz, swój dysk i ok, zamieść screen. Dobrze jakbyś rozumiał i miał świadomość, że pobrałeś DMDE na ten system, co już mogło pewne pliki nadpisać w najgorszym wypadku, ale po screenie będzie wszystko wiadome. Coś powybierałeś niepotrzebnie za dużo i nie ten screen dałeś, bo chciałem, byś po uruchomieniu DMDE z urządzeń fizycznych wybrał dysk na którym była utracona partycja i załączył screen z okna partycje z tego urządzenia fizycznego. Pewnie chodzi o screen z okna partycje urządzenia Drive 0 jak dobrze myślę, bo pewnie w tym laptopie jest jeden dysk.

0
  • #5 06 Sty 2018 18:13
    kamil977917
    Poziom 2  

mam. to ?
    Dodano po 1 [minuty]:

0
  • #6 06 Sty 2018 18:19
    mati211p

Nie wiem nawet jakie były rozmiary tych partycji. Bezpośrednio nie widać w tej chwili w oknie partycje tej partycji (chyba, że miała 14GB). Zalecam albo wykonanie kopii posektorowej tego dysku na inny np. do pliku celem dalszej pracy na tym systemie, albo podłączenie dysku jako drugi do innego komputera, usunięcie wszystkich liter partycji i wtedy pełne skanowanie w DMDE, zapisanie wyników do pliku, przejście do okna partycje bez zamykania DMDE i zamieszczenie screenu z okna partycje po skanie oraz ze znalezionych partycji. Wykonując pełny skan w tym systemie w DMDE oszczędzasz miejsce na innym nośniku, ale dane są zagrożone utratą tak jak ma to miejsce teraz :!: bo system cały czas korzysta z tego dysku i coś na nim zapisuje.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo