Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż uniwersalnego sterownika centralnego zamka Mercedes W210

michalczewski 06 Sty 2018 17:37 2727 0
    michalczewski
    Poziom 1  
    Byłem zmuszony założyć uniwersalny sterownik do Mercedesa W210 lift ,oryginalny pilot przeżył już wiele i nie zawsze działają przyciski od zamykania drzwi .Wszelkie opisy podają głównie opisy do sterowników CAN .Znalazłem w swoich gratach sterownik z jednym pilotem i zabrałem się do pracy.Należy wyjąc radio ,odkręcić środkowy panel z przyciskami ,z tyłu mamy kable i tak jak widać na zdjęciu -- pod kabel 1 podłaczamy impuls masy do kierunków (przycisk awaryjnych) Uwaga ze sterownika wychodzi impuls plus 12v trzeba założyć przekażnik do zmiany polaryzacji na minus -wystarczy jeden kabel od sterowania kierunkami , do kabla 2 podłączamy impuls masy ( masa przez rezystor około 100 Ohm(trzeba dobrać w miarę potrzeby) uruchamia pompkę na zamykanie , czysta masa ( bez rezystora) załącza pompkę na otwieranie ( trzeba użyć schematu z instrukcji sterownika -sterowanie masą) , kabel 3 - to plus po stacyjce ( w przypaku zastosowania centralki z alarmem -taką ja zastosowałem) ,resztę podłączyłem do wtyku radia czyli stały plus i masa , za radiem jest dużo miejsca i mieści się centralka bez problemu ,wszystko skręcamy i gotowe.