Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniwersalny interfejs diagnostyczny

06 Sty 2018 19:42 921 5
 • Poziom 26  
  Witam,
  zajmuję się naprawą liczników samochodowych. Tanich kabli mam całą szufladę, na razie mi wystarcza.
  W tej chwili chciałem kupić interfejs do Volvo - VIDA, po pierwsze do skasowania błędu "SRS AIRBAG FAILURE" w starych S60/V70 (bo mój ELM327 na BT nie łączy się z tym autem) a po drugie- do uruchomienia testu licznika w nowszych modelach po 2008.
  Potrzebuję też jakiś interfejs do kasowania błędów/testu licznika w nowszych Fordach (po 2012) bo mój chiński FOCOM nie łączy się z tymi licznikami.

  Pytanie- czy zamiast dedykowanych interfejsów istnieje coś uniwersalnego? Wiem, że do odczytu/kasowania błędów wystarczy byle co, ale do takich rzeczy jak test licznika jest coś?

  Budżet powiedzmy do 2000zł.

  Pozdrawiam
 • Poziom 26  
  Dzięki, ale pytałem o uniwersalny a podałeś mi "Interfejs Ford VCM IDS Rotunda", widzę, że obsługuje - FORD - LINCOLN - MERCURY - MAZDA - JAGUAR - LAND ROVER z czego oprócz Forda przyda mi się ewentualnie Land Rover. Nadal będę potrzebował czegoś uniwersalnego lub specyficznego do każdej z innych marek, na razie np. Volvo.
  Jeszcze raz sprecyzuję- zazwyczaj nie mam dostępu do auta, mam tylko licznik, i tylko z nim potrzebuję się skomunikować. Wszystkie VAG mam ogarnięte.
 • Poziom 26  
  Niebardzo, to są sprzęty do "korekty przebiegu" a ja takich rzeczy nie robię, nie potrzebuję. Być może "Tacho Pro Universol" by mi się przydał, poza tematem o który pytam, niestety opis to jest kopia od chińczyka przez translator google z czego nic nie wynika, ale zainteresuję się tematem.

  Na youtube widziałem jak ktoś używa "Autel MaxiDAS DS708", chodzi mi o coś podobnego tylko prostszego i tańszego.