Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung NZ64F3NM1AB - Praca płyty indukcyjnej + Lodówka Samsung BRB260034 montaż

heaven992 07 Jan 2018 13:46 2055 6
 • #1
  heaven992
  Level 9  
  Witam,
  niestety postanowiłem zainwestować w płyte indukcyjną... mam aneks kuchenny wybierałem każdy ze sprzętów 'cichy'. Ta kuchnia jest tragiczna, raz głośny wentylator podczas pracy (turbo-boost), dwa praca pulsacyjna i sprężenia przy łapaniu ferromagnetyka garnka - taka praca jest do 6 na 9 w skali mocy pracy pola, przy 7 pracuje ciągle non stop, ale przypala jedzenie... czy to jest normalne? Podłączone pod 400V. Czy takie płyty nie mogą ustabilizować pracy mocy pola na wyższym/niższym poziomie ale w pracy ciągłej, a nie tylko załączać się i wyłączać? To jest ta innowacyjność technologii? Myślałem że kuchnie indukcyjne są najlepsze... teraz żałuję w pełni że nie zainwestowałem w ceramiczną/elektryczną..

  Kolejne moje pytanie, odnośnie montażu lodówki pod zabudowę. Ma ona montaż przesuwny, czyli drzwi niezależne. Szafka pod lodówkę specjalna - ma szer. 560 mm wnętrza, lodówka szer. 540 mm, niestety nie mogę ją wsunąć ze względu na wystające za bardzo wewnątrz zawiasy od frontów.. co zrobić? pilować je pilnikiem czy co? :/
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  heaven992
  Level 9  
  Rozumiem, tyle że odkręcenie zawiasów przy umieszczaniu jej wewnątrz uniemożliwi ich ponowne zamontowanie - czyli uniemożliwi w ogóle później zamontowanie frontów na lodówce...
 • #4
  Borutka
  Level 29  
  heaven992 wrote:

  głośny wentylator
  praca pulsacyjna i sprężenia przy łapaniu

  Ogólnie to wybrałeś sobie płytę najtańszą z najtańszych, także exlusivu się pewnie nie ma co spodziewać.
  Co do przypalania, to raczej trzeba nauczyć się korzystać albo kupić lepsze naczynia.
  Generalnie w każdej płycie jest wentylator i w każdej może wystąpić praca pulsacyjna. Tu również dużo zależy też od garnków. Ale jeżeli na babcinym prawdziwie stalowym (ale dno musi być proste i nie przegrzane) tak chodzi, no to już lepiej nie będzie.
  Mogę tylko uprzedzić o potencjalnych problemach z patelnią. Z Ikei będzie dobrze działać za niską cenę.
 • #5
  heaven992
  Level 9  
  Nie znam się na płytach, kupiłbym droższą, która tak nie działa na pewno gdybym wiedział o takim problemie (poza tym 1100zł za 4 palniki to nie jest tak mało, stąd myślałem że po prostu będą grzały i tyle co mają innego robić... latać/same kroić/czy łączyć się z siecią wifi nie muszą ;]). Zakup był na szybko fakt, mało przemyślany co do rodzaju tej płyty, ponieważ spieszyłem się z montażem płyty i zlewu - kwestia wycięcia dziur wyrzynarką za jednym zamachem. Chciałem płytę najprostszą z możliwych, czyli bez nadmiaru napisów/funkcji na niej narysowanych etc., padło na samsunga, ponieważ postawiłem na piekarnik samsunga (chodziło mi o opcje dualcook a taką oferował) oraz mikrofale samsunga (fronty obok siebie, chciałem żeby pasowały, mikrofala miała też być po prostu prosta). Główne dobranie pod piekarnik. Lodówkę również wybrałem samsunga, tutaj ze względu na opcje no frost pełną w dość przystępnej cenie, ciekawe opcje własne i dużą przestrzeń wnętrza w stosunku do wielkości całkowitej (Czyli cienkie ściany lodówki). Co do płyty to jak mówiłem.. szybki wybór, firma pod reszte i tak wypadło.

  Kupiłem wszystkie garnki i patelnie nowe, miałem wielofunkcyjne garnki, ale były poprzypalane od spodu stąd nie chciałem ich używać na tej płycie bo na pewno nie działałyby dobrze. Garnki są nowe tefala, natomiast patelnie - też jedna tefala teflnowa oraz 3 Gerlacha ceramiczne. Te 3 ostatnie działają o dziwo najlepiej na niej, ale problem pulsacyjny 6> nie znika. Z wentylatorem problem jest mikro, płyta dostaje turboboosta przy włączeniu na chwile, potem zanika, aby rozgrzac szybko do wymaganej temperaury garnek. Większy problem to łapiące i puszczające ferromagnetyk palniki z programem 6 i niżej, nie wiem czy się przyzwyczaje do tego - bo tak jak mówie, co innego zamnięta kuchnia a co innego aneks i np. oglądanie telewizora w tle.
 • #6
  zhudomel
  Home appliances specialist
  heaven992 wrote:
  ma szer. 560 mm wnętrza, lodówka szer. 540 mm
  - a zawias ma19mm.
 • #7
  antekwronki
  Level 11  
  Czy możesz wstawić zdjęcie opisywanego problemu z tą lodówka. Bardzo mnie to zainteresowało