Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 1 98r 1.6 16v - Laguna 1 98r 1.6 16v Opis kół na pasku klinowym

07 Sty 2018 15:58 576 5
  • Poziom 3  
    Witam serdecznie. Ja chciałem się zapytać jak się nazywają rolki napędzane przez pasek klinowy w silniku 1.6 16v 98 r z.klimatyzacja, wiem ze od góry jest pompa wspomagania, alternator pod alternatorem wydaje mi się ze klimatyzacja ale nie jestem pewny i dalej jest też jeszcze takie duże kolo napędzane przez pasek i 2 małe.rolki, bardzo bym prosił o opis po kolei tych kół, rolek, gdzie jest pompa wody i koło zmiennych faz. Dziękuję
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Zmiennej fazy nie masz a pompa wody lata na rozrządzie(nie widać jej). Te dwie małe rolki to rolka napinacza i prowadząca-obie identyczne.Duże koło na dole to główne koło wału korbowego, ono napędza pozostałe koła poprzez pasek.
  • Poziom 3  
    Dziękuję bardzo za pomoc. Szumi mi któraś rolka słychać łożysko prawdopodobnie, czy wiecie w jaki sposób to najlepiej sprawdzić? I czy te silniki napewno nie mają koła zmiennych faz? Można wymieniać to koło od wału korbowego czy tego w ogóle się.nie rusza?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    W Lagunie I ten silnik występuje bez zmiennej fazy. Koło pasowe wału jest wymienialne ale trzeba to zrobić w odpowiedni sposób, w innym przypadku nastąpi uszkodzenie silnika.
  • Poziom 3  
    Rozumiem wszystko, dziękuję. A wiesz może jak sprawdzić najlepiej która rolka się skończyła tzn szumi, dźwięk zużytego łożyska słychać?
  • Poziom 43  
    Zdejmij pasek i sprawdź każdą rolkę z osobna, pokręć nią i posłuchaj czy nie wydaje podejrzanego dźwięku, czy podczas obracania nie czuć ,,przeskakiwania, szurania, luzu itp.typowych dla uszkodzonego łożyska. Uszkodzona pompa czy alternator wydają specyficzny dźwięk, mechanik powinien go bez problemu rozpoznać. Przed wymianą koła pasowego wału korbowego należy wał korbowy zablokować specjalną blokadą stosowaną przy wymianie rozrządu.