Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SyncMaster 2233sn - Skacze/mruga obraz

07 Sty 2018 16:29 459 3
  • Poziom 11  
    Witam.
    obraz na monitorze skacze i mruga jak by wahało się zasilanie. Wymieniłem wszystkie kondensatory elektrolityczne na zasilaczu lecz problem nadal występuje.
    Mruganie jest nie regularne,zdarza się że na kilka naście sekund przestanie.
    Odpiąłem matryce i zostawiłem samo oświetlenie i zauważyłem że oświetlenie również gaśnie co chwilka.
    Problem występuje niezależnie czy monitor jest wpięty do komputera czy do laptopa.

Podejrzewam że problem nadal jest w zasilaczu lecz nie wiem gdzie go szukać.
    Proszę o wszelakie wskazówki.
  • Poziom 26  
    Z netu to ten model monitora ma podświetlenie świetlówkowe jeżeli dobrze poszukałem więc zmierz uzwojenia wtórne transformatorków (powinny być niemalże identyczne) oraz posłuchaj podświetlenia matrycy czy coś nie iskrzy, czasami czuć ozon lekko.
    Zakładam że biel wygląda elegancko.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Owszem podświetlenie jest świetlówkowe. Składając monitor po raz kolejny przez przypadek zamieniłem wtyczki świetlówek i jakimś cudem nie mruga.
    Ale jak zauważyłem to matryca jest ostro wypalona na środku Samsung SyncMaster 2233sn - Skacze/mruga obraz

Myślę że monitor i tak nadaje się na śmietnik.
    Ale dla testu i poprawienia praktyki sprawdzę te napięcia na wyjściu.
    A czy skoki napięcia na świetlówki mogą powodować skakanie obrazu? Przecież obraz powinien tylko gasnąć lub świrować podświetlenia a on zachowywał się jak by obraz był zakłócany (oczywiście kable wykluczyłem na samym początku
  • Poziom 26  
    Najprościej odpiąć świetlówki i pod światło obserwować czy nie skacze obraz na matrycy.
    Pozdrawiam.