Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe SAMSUNG HT-J4550 - Problem z podłączeniem do tv SAMSUNG LE40D503F7W

Bonusik94 07 Sty 2018 17:15 1059 9
  • #1 07 Sty 2018 17:15
    Bonusik94
    Poziom 3  

Witam, zwracam się z prośbą o pomoc w podłączeniu kina domowego do 5-letniego TV, obydwa sprzęty tej samej marki SAMSUNG. Problem leży w tym, że telewizor ten posiada bardzo małą liczbę wejść. Posiada 1x HDMI/DVI 1x HDMI, wejście EURO RGB, wejście słuchawkowe i serwisowy jack.Niestety posiada tylko 2 wejścia hdmi... które są zajęte przed dekoder i konsolę.Nie posiada niestety wejścia optycznego...Samsung powinien się za to wstydzić. Dlatego też rozważam wiele opcji i nie wiem już sam co zrobić w tym wypadku bo bez sensu by było wymieniać teraz ten telewizor tylko i wyłącznie dla kina domowego, nie chciałbym tego robić, ponieważ chcę poczekać aż telewizory UHD trochę stanieją. Moje pytanie brzmi następująco: Jak podłączyć te kino by był dźwięk 5.1? Myślałem nad cinchami wychodzącymi z amplitunera do słuchawkowego TV, ale nie wiem co by z tego było, ponieważ nie znam się za bardzo na audio... ;/
    Załączam zdjęcie wejść mojego TV.
    Z góry dziękuję wszystkim za pomoc,
    Pozdrawiam.Kino domowe SAMSUNG HT-J4550 - Problem z podłączeniem do tv SAMSUNG LE40D503F7W

0 9
  • Sklep HeluKabel
  • #2 07 Sty 2018 17:34
    Piotr2608

Poziom 37  

Bonusik94 napisał:
    Samsung powinien się za to wstydzić.

Kolejne oszczerstwa i pretensje do firmy która w tym wypadku nie zawiniła.
    Sam powinieneś się wstydzić. Jaki sprzęt kupiłeś z takiego korzystasz.
    Masz zubożałom wersję TV o kinie domowym nie wspomnę.
    Jedyne wejście jakie posiada to kino to wejście Cyfrowe Optyczne oraz Stereofoniczne Analogowe RCA.
    W TV 2 złącza HDMI - można zakupić Switch HDMI.
    Następnym razem proponuję 2x przemyśleć zakup sprzętu.
    Nie uzyskasz pełnego dźwięku 5.1 a co najwyżej Stereo albo pseudo Virtual Surround.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 07 Sty 2018 17:44
    Polon_us
    Poziom 40  

Proszę pokazać wszystkie gniazda tego telewizora.

0
  • #4 07 Sty 2018 18:35
    Bonusik94
    Poziom 3  

Kupując ten telewizor 5 lat temu nie miałem jeszcze takiej wiedzy na temat sprzętu... Przykro mi, nie stać mnie na lepsze kino domowe, po za tym do pokoju 20m2 powinno wystarczyć.
    Dołączam zdjęcie wszystkich gniazd ale za wiele tam się nic nie zmienia...
    Dołączam również zdjęcie wejść dekodera z myślą, że może tam jakoś uda się znaleźć jakieś rozwiązanie.Kino domowe SAMSUNG HT-J4550 - Problem z podłączeniem do tv SAMSUNG LE40D503F7WKino domowe SAMSUNG HT-J4550 - Problem z podłączeniem do tv SAMSUNG LE40D503F7W

0
  • #5 07 Sty 2018 21:34
    Polon_us
    Poziom 40  

Cóż, sytuacja nie jest beznadziejna ...

Ja widzę to następująco:

- jeżeli kolega chce mieć dźwięk 5.1 z telewizora - mam tu na myśli aplikacje Smart, Youtube czy temu podobne, to nie jest to możliwe w tym przypadku.
    Można podłączyć telewizor-wyjście słuchawkowe do kina-wejście analogowe AUX-IN. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby włączyć pseudo-przestrzenny dźwięk w kinie w takim przypadku, aby 5 głośników odtwarzało dźwięk.

- jak widzę na zdjęciu dekoder ma optyczne wyjście sygnału audio. Także można dekoder podłączyć do kina przewodem optycznym TosLink,
    i o ile dana stacja nadaje sygnał 5.1 to kino powinno to odtworzyć. Być może zmiana ustawień dekodera będzie konieczna - przekierowanie sygnału audio na wyjście optyczne zamiast HDMI.

- konsola - nie wiem, jakie wyjścia audio ma owa konsola - kolega nie podał konkretnego modelu. Proszę zamieścić zdjęcie gniazd owej konsoli.

0
  • #6 07 Sty 2018 22:50
    Bonusik94
    Poziom 3  

Dziękuję za pomoc. Jeżeli chodzi o aplikacje smart typu YouTube to właśnie dostęp mam do czegoś takiego tylko z konsoli. Zależało by mi, żeby również odtwarzając muzykę z YT służyłoby do tego kino.
    Konsola nie ma wejścia optycznego, ponieważ w wersji Slim zdecydowali się je usunąć ale za to ma AUX podobny do USB, nigdy wczesniej takiego nie widziałem.
    Czyli wystarczy złącze Jack od AUX-IN i prosto do słuchawkowego w TV.
    Dlaczego pseudo-przestrzenny? Chodzi koledze o to, że kino jest z niskiej półki?
    Większość stacji w mojej TV posiada Dolby Digital.
    Sądzę, że jeżeli podłączę Kino i TV to jeżeli będę chciał odtworzyć muzykę z konsoli poprzez np. YouTube to dźwięk powinien być odtwarzany przez kino, teraz np. mam podłączone stare głośniki komputerowe właśnie pod słuchawkowe i dźwięk z konsoli ( która jest podłączona z TV poprzez HDMI) jest odtwarzany przez te głośniki.
    P.S. Jeżeli najlepszą opcją podłączenia jest HDMI to mogę dokupić też HDMI switch. W sumie będę musiał jakoś włączyć te kino, żeby sprawdzić ustawienia więc potrzebny będzie mi do tego obraz...chyba, że przełączę źródła na chwilę tylko po to by skonfigurować kino.Kino domowe SAMSUNG HT-J4550 - Problem z podłączeniem do tv SAMSUNG LE40D503F7W

0
  • #7 08 Sty 2018 14:35
    Polon_us
    Poziom 40  

Heh, nie rozumiem wywodów kolegi o HDMI ... np.

Bonusik94 napisał:
    Jeżeli najlepszą opcją podłączenia jest HDMI

Kolega mógłby to rozszerzyć?
    Jak te połączenia HDMI miałyby rozwiązać problem ?
    Ja mam swoją koncepcję, trochę karkołomną, ale możliwą do wykonania.
    Bonusik94 napisał:
    Dlaczego pseudo-przestrzenny? Chodzi koledze o to, że kino jest z niskiej półki?

Nie, nie miałem tego na myśli.
    Dźwięk dostarczony do gniazda AUX-IN będzie zawsze odtwarzany tylko na przednich kolumnach. Bo to może być tylko sygnał stereo, lub mono dwukanałowy.
    Także, aby uzyskać dźwięk z wszystkich kolumn, trzeba użyć efekt pseudo-przestrzenny.
    Wielu użytkowników tak robi.

"Wszystkie kolumny mają grać, niezależnie od wprowadzonego sygnału do kina domowego."

0
  • #8 08 Sty 2018 14:57
    Bonusik94
    Poziom 3  

-Chodzi mi o to, że chciałbym wykorzystać to kino, które planuje zakupić w pełni czyli jak najlepiej więc jeżeli podłączenie poprzez HDMI jest najlepszą opcją by uzyskać najlepszą jakość dźwięku 5.1 to mogę dokupić Switch HDMI.
    - Czy koledze chodzi o jakieś konkretne ustawienie w amplitunerze kina domowego pt. "efekt pseudo-przestrzenny" ? Tak zrozumiałem
    Jeżeli tak to czy będzie to dobre jakościowo? Jak bardzo blisko temu do Dolby Digital?
    Z góry dziękuję za pomoc.

0
  • #9 08 Sty 2018 19:31
    Polon_us
    Poziom 40  

Heh ...

Bonusik94 napisał:
    więc jeżeli podłączenie poprzez HDMI jest najlepszą opcją by uzyskać najlepszą jakość dźwięku 5.1 to mogę dokupić Switch HDMI.

Przecież to kino ma tylko jedno wyjście HDMI, żadnego wejścia.
    To gdzie te połączenia miałyby być?
    Gdzie ten przełącznik (switch) HDMI miałby być wykorzystany?
    HDMI ARC nie można wykorzystać, bo telewizor nie ma wbudowanej tej funkcji.
    Bonusik94 napisał:
    - Czy koledze chodzi o jakieś konkretne ustawienie w amplitunerze kina domowego pt. "efekt pseudo-przestrzenny"?

Napisałem, ze taka możliwość istnieje. Wiele osób ją używa.
    Ale to nie znaczy, że to jest rozwiązaniem problemu, jaki kolega chce rozwiązać.
    Jakość? Nie mam najmniejszego pojęcia - nie używam tych wynalazków.
    Zresztą, mój sprzęt nie posiada takowego efektu.

W każdym razie, gdybym był na miejscu kolegi z tym sprzętem i chcąc otrzymać dźwięk 5.1 z konsoli i dekodera to postąpiłbym następująco:
    - musiałbym zaopatrzyć się w selektor HDMI - 2-> 1 lub 3->1 na wszelki wypadek
    - również konieczny byłby konwerter HDMI do HDMI + cyfrowe audio np. Allegro aukcja 6747813912 lub 7119177970

Idea wykorzystania tych dodatkowych urządzeń: sygnał HDMI wysyłany do TV przechodziłby przez ów konwerter,
    gdzie następuje wydzielenie sygnału cyfrowego audio (optyczny lub Coax).
    Gniazdo optyczne w tym konwerterze byłoby połączone do kina.

Połączenia:
    - przewody HDMI podłączone obecnie do TV zostałyby przeniesione do selektora HDMI - na jego gniazda wejściowe.
    - przewód wyjściowy selektora podłączony byłby do wejścia konwertera(*)
    - wyjście konwertera podłączone byłoby do wejścia HDMI w telewizorze.
    - pilot selektora decydowałby o oglądanej treści w danej chwili na ekranie telewizora.

* - ten konwerter działa jak przelotka

Co do jednego miałbym wątpliwości - czy nie będę miał kłopotów z HDCP.
    I dlatego na wszelki wypadek kupiłbym te dodatkowe urządzenia w miejscu, gdzie mógłbym je zwrócić w przypadku, kiedy HDCP by mi "bruździło".

0
  • #10 08 Sty 2018 22:10
    Bonusik94
    Poziom 3  

Już rozumiem wszystko.
    -Dobrze kolega prawi, wymiana TV była by teraz jak strzał w kolano dlatego, zaopatrzę się w te rzeczy w jednym z lepszych sklepów z możliwością zwrotu ( HDCP czasem doskwiera nawet przy zmianie źródła więc dobry punkt widzenia ma kolega )
    - Dziękuję za pomoc, dam znać jeśli się uda.
    Pozdrawiam.

0