Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router i dwa wzmacniacze wifi - na jednym kanale?

07 Jan 2018 18:05 8637 6
 • Level 20  
  Mam w domu zainstalowany router wi-fi oraz dwa wzmacniacze sygnału. Pomijając rodzaj sprzętu czy zasadne jest, aby wszystkie urządzenia w obrębie jednej sieci pracowały na jednym kanale? Czy w taki sposób nie będą się zakłócały wzajemnie?
 • Network and Internet specialist
  Wzmacniacze, czyli nie są podłączone kablem? Muszą pracować na tym samym kanale, bo na zmianę odbierają z routera i wysyłają do komputerów, a potem w drugą stronę.
  netcomers wrote:
  Czy w taki sposób nie będą się zakłócały wzajemnie?
  W pewnym stopniu tak - szybkość przez takie wzmacniacze jest dużo niższa niż bez nich (ok. dwukrotnie przy jednym, a przy dwóch pewnie jeszcze bardziej), ale tak to działa.
 • Level 20  
  Jeden repeater połączony jest kablem z routerem. Natomiast drugi repeater połączony jest po wifi z poprzednim repeaterem. Próbuję jakoś ogarnąć tą sieć ale skłaniam się ku zwrotowi repeaterów do sprzedawcy bo kolorowo to tylko jest u nich na ulotkach. Generalnie ogarniam podłączenie kamer wifi w domu. Tak to wygląda:

  Router i dwa wzmacniacze wifi - na jednym kanale?

  Zamysł był taki, żeby wzmocnić sygnał routera na krańcach domu. Po części się to udało, ale transfery nie są zadowalające. Jak widać na obrazku, router połączony jest po LAN z repeaterem, pod który podłączona jest jedna kamera. Z tym repeaterem połączony jest po wifi kolejny repeater a z nim druga kamera. Problem jest taki, że nie działa to stabilnie, a transfery też nie są zadowalające.
 • Moderator of Networks, Internet
  Do kamer nie używa się wzmacniaczy, w ogóle wykonywanie monitoringu domu na wifi to proszenie się o kłopoty a tym bardziej w wyższych rozdzielczościach gdzie trzeba przesyłać dużo danych (strumieniowanie danych).
 • Level 20  
  Fakt, można zapomnieć o płynnym obrazie w rozdzielczości 1080 po wifi. Czyli zostaje mi połączenie kamer po LAN i chyba tak też zrobię.
 • Moderator of Networks, Internet
  Lepiej włożyć troszkę pracy i mieć spokój a nie męczyć się z jakimiś wzmacniaczami. Nie idź na łatwiznę bo sam widzisz co się dzieje a tym bardziej jak robisz dla siebie.
 • Network and Internet specialist
  Ten drugi repeater ustaw w tryb klient. Powinno być lepiej.