Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyszukiwanie wiersza w pliku [C++]

BBblockers 07 Sty 2018 18:27 369 4
  • #1 07 Sty 2018 18:27
    BBblockers
    Poziom 3  

Witam, jak w temacie, mam problem z odszukaniem konkretnego wiersza. Przykładowy plik, na którym pracuje (.csv):

..
    001
    PW
    WW
    "[studenci data]"
    Jan,Kowalski
    Bartek,Norek
    Mariusz,Kaniewski
    ...

Mam takie o to dane. Szukam sposobu na przeskok kursora po pliku do wiersza z 'Jan,Kowalski', ponieważ tylko te dane poniżej mi są potrzebne. Próbowałem do tego skoczyć techniką:

while (linia == ""[TRACE DATA]""){
    getline(plik_pierwszy, linia);
    wiersz_z_danymi_1++;
    }
    a potem tylko zaczynam getlina od linijki "wiersz_z_danymi_1",

ale ten sposób oczywiście nie działa , bo jest problem z "" "". Czy ktoś zna inny sposób lub zmodyfikowany ten, aby do tej linijki przeskoczyć? (Od razu powiem, że próba skoku do linijki wyżej lub niżej odpada, bo w zależności od pliku są tam inne dane. )

0 4
  • #2 08 Sty 2018 03:41
    JacekCz
    Poziom 36  

1. Pełny kod z deklaracjami. Wklejony z użyciem "syntax"
    2. "problem apostrofa" nie istnieje, jest to w każdej ksiażce na początku

(w pliku tekstowym o formatowaniu swodobnym rzeczywiście nie da się "skoczyć do linii", tak czy siak trzeba czytać kolejno)

0
  • #3 08 Sty 2018 09:32
    BBblockers
    Poziom 3  

Znalazłem odpowiedź, jeżeli chcę konkretny napis odszukać, który ma już cudzysłów, to używam \" i tyle.

0
  • Pomocny post
    #4 08 Sty 2018 09:43
    JacekCz
    Poziom 36  

Witaj Kolego.
    Dlaczego na priv przysyłasz błędy kompilacji, zresztą czytelne? Ta informacja powinna być tutaj.

To jest podstawa proszenia o wsparcie na forach programistycznych:
    a) pełne komunikaty o błędach
    b) odróżnienie "nie kompiluje się" a "nie działa". Zresztą słowa "nie działa" tutaj, to jest płachta na byka, każdy post na podobnym portalu jest z powodu że coś "nie działa". Algorytm by i zadziałał, gdyby przejść przez błędy kompilacji.

Pierwszy z brzegu link:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1016492.html
    https://pl.wikibooks.org/wiki/C/Napisy
    Dodano po 1 [minuty]:

BBblockers napisał:
    Znalazłem odpowiedź, jeżeli chcę konkretny napis odszukać, który ma już cudzysłów, to używam \" i tyle.

Nie "jeśli chcę odszukać", tylko w ogóle, jeśli chcę napis ze znakiem specjalnym. Fajnie, że rozwiązujesz problemy,

0
  • #5 08 Sty 2018 09:57
    BBblockers
    Poziom 3  

Dzięki za cenne wskazówki.

0