Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kompresor spalinowy, piaskarka, sodowarka

luko1989 07 Jan 2018 18:52 2856 5
    luko1989
    Level 5  
    Witam, chciałbym założyć firmę w tematyce piaskowanie, sodowanie, szkiełkowanie, ale nie wiem jaki sprzęt wybrać. Czyli jaki kompresor, jaką piaskarkę i jaki osprzęt (jakiej marki). Chce dodać że mam na to 30k-35k czy to starczy.
    Z góry dziękuję za pomoc. :-)
    dotlen
    Level 10  
    Budzet bardzo skromny i na piaskarke z kompresorem malo realny.
    luko1989
    Level 5  
    Myslalem o sodowarce firmy indusco solution cena okolo 20k zl z osprzetem i bhp. Wydajnosc sodowarki przy dyszy 5,5 mm to 1,7m3 wiec kompresor 2m3 powinien wystarczyc myslalem o compair c20 co sadzicie o tej marce . Pomieszczenie do sodowanie lub piaskowania mam tylko trzeba by bylo zrobic jakis osprzet (oswietlenie wyciag ). Dodam ze przy sodowarce mozna stosowac wszelkie scierniwa dzieki zaworowi talerzowemy (tak mi powiedziano ) pozdrawiam :-)
    dotlen
    Level 10  
    to jest zwykła piaskarka, a nie sodowarka, zaś zawór talerzykowy to najstarszy rodzaju zaworu w piaskarkach, rozwiązanie przedpotopowe.
    luko1989
    Level 5  
    A jakka jest roznica miedzy zwykla piaskarka a sodowarka . Dodam jeszcze ze maszyna z indusco solution ma mozliwosc podlaczenia wody do oslony w czasie pracy . Ogladalem rowniez sodowarki firmy sodablast ale cenowo to kosmos jak i rowniez wielkosc sprzetu .
    dotlen
    Level 10  
    Poczytaj sobie na stronie sodablast systems opis działania, tam masz wszystko wyjaśnione jakie są różnice. Te maszyny królują na rynku, nie bez powodu.