Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchenka Gorenje CC 600l - piekarnik nie działa

Trox99 07 Jan 2018 20:09 24297 8
 • #1
  Trox99
  Level 6  
  Witam.
  Praktycznie od zakupu kuchenki mam problem z piekarnikiem. Płyta gazowa działa bez problemu, tylko piekarnik nie działa. Po przekręceniu kurków nic się nie dzieje, ani światło w piekarniku nie działa, ani żarówka nad pokrętłem też nie świeci. Piekarnik nie grzeje. Tak jakby nie dostawał prądu.
  Model to: Gorenje CC 600l Type 257d.82 Art. Num 344452/03.
  Zastanawiam się nad wymianą generatora napięcia: MIFLEX W10T-4A albo lampki kontrolnej (żarówki): metalflex sl-656PAD t120 ...

  Czy ktoś może mi doradzić w czym problem?
 • #2
  rnb_bolii
  Level 38  
  Witam. Zegar nastawiony? Tam jest przekaznik który załącza obwód elekryczny grzałek. Może być uszkodzony przekaznik. Lub brak zasilania.

  Jeżeli masz małe pojęcie o takich naparawach, wezwij fachowca. URZĄDZENIE ELEKTRYCZNE!
 • #3
  magir
  Level 28  
  Ustaw czas na kuchni i blokada pracy piekarnika powinna zniknąć. Podobny problem przerabiałem ostatnio z piekarnikiem Amica. w kuchniach z programowanym piekarnikiem jest to zabezpieczenie żeby piekarnik nie grzał do wiwatu po zaniku napięcia - zanik napięcia - reset zegara - odcięcie napięcia z piekarnika. W kuchniach Gorenie sygnalizuje to literka A na zegarze po lewej stronie. No chyba że przekaźnik podający napięcie oddał życie - to demontaż elektroniki zegara i wymiana na nowy.
 • #4
  Trox99
  Level 6  
  Jeśliby nawet zegar nie byłby ustawiony ,to same światło dało by się uruchomić ,ale nawet jak ustawię ,to nic się nie dzieje. Wyświetlacz pokazuję godzinę itp lecz cały piekarnik nie daje odzewu .
 • #6
  Trox99
  Level 6  
  W tej chwili wszystko już jest złożone,także dziś już nie podeślę zdjęć. Jeśli jutro znajdę czas ,to podeślę ,jeśli nie, to będę się tym bawił dopiero na weekendzie. Mogę jeszcze dodać ,że od nowości ,żeby uruchomić piekarnik musiałem wyciągnąć wtyczkę od prądu i włożyć ją ponownie. Dzięki za każde zainteresowanie się tematem.
 • #7
  Trox99
  Level 6  
  Kuchenka Gorenje CC 600l - piekarnik nie działaKuchenka Gorenje CC 600l - piekarnik nie działaKuchenka Gorenje CC 600l - piekarnik nie działaKuchenka Gorenje CC 600l - piekarnik nie działaKuchenka Gorenje CC 600l - piekarnik nie działaKuchenka Gorenje CC 600l - piekarnik nie działa

  Wymieniłem generator miflex ,ale nic to nie dało.Dalej nie ma napięcia na piekarniku.
 • Helpful post
  #8
  magir
  Level 28  
  Na zdjęciu widzę że jest przekaźnik ( czarna obudowa ) 17A obciążalność styków. Zewrzyj styki ( muszą być normalnie otwarte, może da się ściągnąć obudowę przekaźnika - to wystarczy nacisnąć na kotwicę ) które podają napięcie na przełącznik grzałek. Jeżeli piekarnik zaskoczy to albo przekaźnik jest uszkodzony albo sam układ zegara ma wadę od nowości.
 • #9
  Trox99
  Level 6  
  Okazało ,że problem robił jednak wyświetlacz. Po całkowitym odłączeniu go,piekarnik działa. Także oddam go do naprawy albo wymienię go na nowy. Dziękuję za wszystkie porady,jak i za zainteresowanie się tematem. Wielki plus dla forum i użytkowników. Dzięki.