Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki niedrogi telewizor UltraHD kupić?

przempat1 07 Sty 2018 20:18 486 8
  • #1 07 Sty 2018 20:18
    przempat1
    Poziom 3  

Zastanawiam się nad zakupem TV w 4K. Częstotliwość lepsza niż 60 Hz raczej nieosiagalna w tej cenie. Najlepiej jakby miał sensowny smart TV (odtwarzanie z USB, internet). Najważniejsza jednak jakość obrazu. Co Waszym zdaniem najbardziej warto kupić? Mam na oku 3 modele:
    - Thomson 43UC6406 za 1 599 zł
    - LG 43UJ620V za 1 599 zł
    - Philips PUS6262 za 1 799 zł

0 8
  • #2 07 Sty 2018 20:24
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

Z wymienionych kupiłbym raczej Thomsona. To chińczyk bez upłynniaczy ale najlepszy z wymienionych.

W tej cenie brałbym jednak FHD np Samsung 43M5672. Chyba najlepszy z tanich tv na dzis.

0
  • #3 08 Sty 2018 09:18
    przempat1
    Poziom 3  

Dzięki wielkie za radę :) A czy ten Thomson ma matrycę RGB czy RGBW?
    W czym przewyższa pozostałe modele? Mógłbyś rzucić mi trochę więcej światła?
    Częstotliwość mają taką samą, natomiast jasność lepszą mają LG i Philips. LG ma też WEBOS 3.5, Thomson Androida (chyba najlepszy smart), a Philips w tej wersji najsłabszy smart, ale ambilight. Thomson ma mało ocen (zarówno w PL jak i zagranicą), LG w Polsce mało znany ale sporo pozytywnych ocen na zagranicznych stronach, natomiast przeszkadzają mi te matryce 3K udające 4K. Philips z kolei ma najwięcej pozytywnych opinii. No i Thomson wyróżnia matryca VA, pozostałe mają IPS.

0
  • #4 08 Sty 2018 10:16
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

przempat1 napisał:
    A czy ten Thomson ma matrycę RGB czy RGBW?

RGB, normalna matryca 4K.
    Najwazniejsza jego zaleta to to, że jest na matrycy VA (wysoki kontrast).
    Reszta na tanszych i niskokontrastowych IPS.

Ja preferuje WebOs. Android nadal ma problemy ze stabilnością.

0
  • #5 08 Sty 2018 10:40
    przempat1
    Poziom 3  

Bardzo dziękuję. A myślisz że warto wziąć THOMSON 43UC6306 bez Androida za 1490 czy THOMSON 43UC6406 z Androidem? Pozostałe parametry chyba się nie różnią. Czy w wersji z Androidem jest otwarta przeglądarka internetowa która pociągnie takie streamy jak spot.tvp.pl lub cda.pl?
    Czy ta jasność w Thomsonach nie dyskredytuje ich mocno jak na telewizory 4k?

0
  • #6 08 Sty 2018 14:22
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

Thomson to to samo co TCL.
    Moim zdaniem zdecydowanie lepiej brac z Androidem. Szansa na uruchmianie streamingow nieporownywalnie wieksza.
    Ktore chodza to nie wiem, te serwisy zmieniaja co jakis czas protokoły i nagle mogą przestac działać...

0
  • #7 10 Sty 2018 10:11
    przempat1
    Poziom 3  

Dziękuję za pomoc. Czy myślisz że w podanym modelu Philipsa Ambilight rekompensuje nieco słabszy kontrast matrycy IPS? Telewizor ma też lepszą jasność niż Thomson, ato chyba ważny parametr dla HDR i filmów full HD? Oglądałem te telewizorki w sklepie i Philips wyglądał znacznie lepiej, choć podejrzewam że mógł być nieco podkręcony ustawieniami, a Thomson stał taki zaniedbany, dopiero przy mnie go włączyli i pewnie nikt nie ustawiał tam najlepszego obrazu.

0
  • #8 10 Sty 2018 10:48
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

przempat1 napisał:
    Czy myślisz że w podanym modelu Philipsa Ambilight rekompensuje nieco słabszy kontrast matrycy IPS?

Bardziej oszukuje oko niz rekompensuje.
    Niestety czern tak czy tak bedzie swiecic na IPS

0
  • #9 13 Sty 2018 18:28
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Dokładnie tak, rekompensuje różnice matyrycy IPS.

0