Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Internet domowy LTE ORANGE

drakan2 07 Jan 2018 21:02 6909 12
 • #1
  drakan2
  Level 8  
  Witam,
  Na początku przedstawię mój problem
  Przeprowadzam się do nowego domu , chciałem zainstalować Internet niestety u mnie nie ma słupa i nie jest podciągnieta sieć telefoniczna (dzwoniłem pytałem nie ma szans na telefon ) więc odpada Internet stacjonarny. Zostaje mi opcja Internetu radiowego producent zrzekł się że prędkość pobierania 20 Mbit/s. Wys. 3. Stwierdził pomiarów że widzi nadajnik i nie będzie problemu odbiorem

  Wszystko było by ok tylko obok mnie w linii prostej ok.1 km poataje nadanij sieci Orange pasno LTE 2600 antena już stoi będzie uruchomiona w marcu, mieszam wysoko więc antenę mam w bardzo dobrej lokalizacji.

  Mało się orientuję więc moje pytanie brzmi zy opłaca ryzykować i iść w Orange LTE? Czy jednak ta radiowa ? czy ktoś z Was posada taki Internet ? Jak to się sprawdza? Czy warto . Oczywiście w Oragne jest limit danych ale pytałem się mogę dostać 500 GB wydaje mi się że wystarczy.
 • #2
  makosuu
  Network and Internet specialist
  Żadna radiówka. Przy 1km do BTS-a nie powinno być problemu. Tylko oczywiście nie Orange tylko T-Mobile i no limit za 59 z routerem Huawei B525 za 1zł. Podaj lokalizacje bo na pewno będzie tam coś jeszcze oprócz LTE 2600. Orange i T-Mobile tworzą sieć wspólnie więc zasięg będzie taki sam ale wszystko trzeba zweryfikować >lokalizacja.
 • #3
  drakan2
  Level 8  
  Właśnie patrzyłem na stronę BTEsaarch i tam jeszcze nie ma tego nadajnika - Lokalizacja - miejscowość Rzyki antena jest na ul. Osiedle Szcześniaki. Czyli mówisz że radiówka definitywnie odpada. Ciekawi mnie jedno czemu Orange ma tak drogo Pani powiedziała że 500 GB i 79 zł, napisałem że w T-mobile jest no limit za 59 to jest super oferta !
 • #4
  makosuu
  Network and Internet specialist
  Widnieje pozwolenie dla Orange z kompletem pasm ale jeszcze raczej jeszcze nie działa, do marca jeszcze trochę. W okolicy jeszcze jeden maszt z UMTS2100 oraz oddalony z UMTS900.
 • #5
  matek451
  Network and Internet specialist
  Póki co na terenie Rzyk działa tylko http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=24&t=58796&p=931732&hilit=praciaki#p931732 jest kiepski zasięg na UMTS2100HSPA+DC T-Mobile i taki sam dla Orange z niego . Na wiele bym nie liczył, to jedyny BTS NetWorks, bez LTE i stacja przenośna. Póki co nie wiadomo kiedy i jakie pasma odpalą na twoim osiedlu na nowym BTS-ie. Ten rejon jest zapomniany przez operatorów. Orange i T-Mobile na swoich mapach zasięgu chwalą się jakimś szczątkowym zasięgiem LTE. Najpierw trzeba zrobić testy na zewnątrz na telefonie LTE z aplikacją Network Cell Info , testy na zewnatrz, zakładka DANE pokaze CID BTS-a i parametry sygnału. do tego speedtest. Do testów jakaś karta T-Mobile z pakietem internetowym i Orange Free za 5 zł, przy rejestracji podajesz w salonie Orange dane adresowe za co jest bonus 100GB/m-c. Co to za radiówka, jaka cena, opinie? Możesz wziąć na testy.
 • #6
  makosuu
  Network and Internet specialist
  matek451 wrote:
  Co to za radiówka, jaka cena, opinie? Możesz wziąć na testy.

  Link
  Opcja 20/3 wspomniana przez @drakan2 to koszt 55 zł na 3 lata. Publiczne IP za 15 zł. Dość drogo jak na takie prędkości.
  Chyba że to jakaś inna radiówka.
 • #7
  drakan2
  Level 8  
  Jest dwóch dostawców w okolicy różnica ok. 10 niestety pytałem i nie ma szans na okres próbny Jest nie co wchodzi w grę to umowa na czas nieokreślony ale to jest koszt instalacji 400 zł plus 100 zł za łącze mieseczenie, to już jest abstrakcja. Pan który przyszedł sprawdzić jaki mam zasięg stwierdził że nie musi nic mierzyć że widzi nadajnik że jest w ziaegu oczu więc na pewno będzie chodzić i działać stabilnie. Co do stabilności mam mieszane uczucia z tego co czytałem to pogoda ma duży wpływ.

  Co do nadajnika Orange , mam pytanie czy jeżeli będzie dużo osób korzystać z Internetu to czy mi automatycznie spadnie prędkość?


  Internet domowy LTE ORANGE

  W takiej odległości mam nadajnik co na zdjęciu
 • #8
  makosuu
  Network and Internet specialist
  drakan2 wrote:
  Co do nadajnika Orange , mam pytanie czy jeżeli będzie dużo osób korzystać z Internetu to czy mi automatycznie spadnie prędkość?

  Tak. W LTE nie masz nic na stałe. Ale wg. mnie bez obaw.
  W ofercie T-Mobile masz 2 tygodnie na testy, możesz sprawdzić jak to obecnie wygląda.
 • #9
  matek451
  Network and Internet specialist
  Ładny widok na stację bazową, póki co na razie tylko maszt bez anten ale jest nadzieja że i w tym rejonie pojawi się LTE.
 • #10
  drakan2
  Level 8  
  Wypadalo by mi poczekać do marca aż odpala nadajnik i zrobić testy i wybrać ofertę na Internet LTE, u mnie problem w tym że potrzebuje Internet do pracy miesiąc bez dostepu do Internetu to w moim przypadku nie możliwe. Co prawda na ta chwilę na zewnątrz jest Internet ok. 4 mbit/s zawsze coś Ale wewnatrz już praktycznie nie idzie ( ewentualnie przy oknie )

  Co myślicie o tym aby kupić antenę wzmacniająca żeby chociaż na ten miesiąc wzmocnić sygnał ten co jest i korzystać z telefonu ( wykupić na miesiąc na kartę transfer ) i ewentualnie hotspot z komórki do laptop do pracy ( emial i przegrladarka ) co myślicie o takim rozwiązaniu ?

  Czy ta antena później mi się przyda ?
 • #11
  matek451
  Network and Internet specialist
  Do telefonu nie podłączysz anteny zewnętrznej. Prosiłem o wykonanie testu na telefonie z Network cell info i screena z zakładki DANE, wskazałem jakie karty i operatorów, brak odzewu.
 • #12
  drakan2
  Level 8  
  [quote="matek451"] Prosiłem o wykonanie testu na telefonie z Network cell info i screena z zakładki DANE/quote]

  Będę w piątek u siebie na miejscu to sprawdzę , kartę z T- mobile już mam :) Organge korzystam, więc tak jak napisałeś sprawdzę w piątek i dam znać
 • #13
  ozi1024
  Level 9  
  drakan2 wrote:
  Orange ma tak drogo Pani powiedziała że 500 GB i 79 zł


  To 500 GB to jakaś konkretna oferta? Na stronie Orange widzę tylko opcję 250 GB, da się dokupić do tego więcej transferu w takim razie? :)