Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Zafira Z18XE - ECU Simtec 71.1 - pinout wtryskiwaczy

darrrrek 07 Jan 2018 21:58 8565 5
    darrrrek
    Level 22  
    Witajcie

Będę wdzięczny za schemat/pinout wtryskiwaczy ecu Simtec 71.1.
    Auto to Opel Zafira 1.8 Z18XE 125 KM.
    ECU zaczyna wariować, wszystko wskazuje na zimne luty, popularna usterka w tych sterownikach.
    Posiada ktoś z Was może uszkodzony taki sterownik? Chętnie bym potrenował i potestował topniki zanim wezmę się za swój.

Pozdrawiam i dziękuję z góry.
    darrrrek
    Level 22  
    Tam są połączenia "lutowane" ultradźwiękami, pomiędzy gniazdem a PCB - one odpowiadają za usterkę. Używane ECU to wydatek rzędu 500 zł + podmiana, przeprogramowanie itd. Oczywiście pozostaje ryzyko, że "nowe" ecu padnie za chwilę z tego samego powodu lub ma taką samą usterkę, która ujawni się po czasie. Nowe ecu to koszt rzędu 1500 zł, z tego powodu chcę poeksperymentować i polutować ten wynalazek.
    Są topniki do aluminium, które chcę wykorzystać.
    szymitsu21
    Moderator of Cars
    darrrrek wrote:
    Tam są połączenia "lutowane" ultradźwiękami, pomiędzy gniazdem a PCB - one odpowiadają za usterkę. Używane ECU to wydatek rzędu 500 zł

A naprawa około 150-300, zależy gdzie.
    Daj znać po naprawie, jestem ciekaw :)
    darrrrek
    Level 22  
    Panowie, poddałem się :D lutowanie tego, pomimo posiadania topnika do aluminium i wprawy, nie jest proste. Ścieżki pokryte są dodatkowo jakąś warstwą, którą trzeba zeszlifować, więc pozostaje wyrwać wszystkie druciki, zeszlifować ścieżki i położyć nowe druciki. Gratulacje dla tego, co wymyślił ten patent. Poza tym lutownica 50 W jest za słaba. PCB ECU jest grube i wygląda na jakby "porcelanowe", bardzo dobrze oddaje ciepło do aluminiowej obudowy, przez co ciężko jest roztopić cynę takim sprzętem jaki mam.