Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop Windows 10 pro - Menedzer urzadzen Ekran z bledem, w rejestrze blad, BSOD

kamerek 08 Jan 2018 00:32 540 4
    kamerek
    Level 13  
    Utworzyłem punkt przywracania Windows 10.
    Potem próbny program zainstalowałem w którym mógł wpływać na wyświetlacz i lub kartę graficzną.
    Pojawił się Niebieski ekran.

Po uruchomieniu Windows zatrzymuje się w trakcie mielenia wczytywania systemu i robi się blue screen.

Jedyne co udaje się to za drugim razem restartu uruchamianie wiersza polecenia albo uruchomienie w trybie Safe Mode - zas przywracanie systemu nie przynosi rezultatu.

Próbowałem już dism online Cleaner a także sfc scan Now i inne cuda w Command line.

W Safe Mode Jak wejde do menedżera urządzeń to wyświetlacz ijest z błędem jest taki znak ostrzegawczy. Czyli cos uderzylo w soft i rejestr monitora - patrzylem do monitor .inf w windowsie i do rejestru, ale w rejestrze w properties jest jakis blad i nie da sie wejsc w current user w display.

Jeden z programów do przeglądania plików dump blue screen Pokazuje że jest jakiś problem z startowymi plikami hal.dll. a potem ze z ntkernel

Jestem teraz w trybie Safe Mode I mam normalny dostęp do systemu No ale w trybie normalnym nie mogę nic zrobić -co na to poradzić?????????
    kamerek
    Level 13  
    1. Byl punkt przywracania WIndwos 10 pro 64

2. potem uruchomilem https://drive.google.com/file/d/1H6dN_mlMJZia3Seig2MNTjYvbGRsuUgZ/view plik exe z 64 niby do kontroli PWM ekranu pod stery intela. Ale mam stery nvidia do quadro 1000m. Chcialem potem dosintalowac drivery Intela do GPU co z CPU jest zintegrowane, ale juz nie zdazylem.

3. Byl bsod.

4. udaje sie po nieudanej naprawie sysemu za 2 razem wejsc z F8 do menu z opcjami od wiersza polecen, po przywracanie od zera windows swieza wersja (chce unikanc tego), po az wybor z SAFE mode.

5. Pomimo ze jest PUNKT przywracania - mimo ze pisze ze pryzwrocilo Ok, to jednak wciaz BSODY blue screen i jedynie uruchania sie windows w SAFE mode i tam pokazalo ze pomyslnie przywrocilo do punktu przywr.

6. Probowalem juz sfc/scannnow - nic nie wykazywalo, chkdsk tez z /f i /r, DISM /online itp - jakos nie moze zadzialac w trybie online (robilem z command line linii polecen i bezpoisrednio w opcjach zaawansowanych naprawy jak i w safe modzie w command line i robilem to dla dysku X i dla C i rozne kombinacje probowalem.

7/. Uzyelm w safe mode DDU (delete GPU i dispaly drivers) sciagniete z guru3d.com ale jakos nie pomoglo.

7a. uzylem http://www.thewindowsclub.com/repair-master-boot-record-mbr-windows i w comand line w opcjhach zaawanwowanych po F8 jak i w safe mode - tez nie pomoglo

8. Mam jeszcze plik CLONE tego systemowego (nie wiem w jakim stanie) dysku z windowsem na dysku USB zrobiony przez Data Numen disk Image - w postaci pliku img, ale jak ruszam z Pnedriva OS z windows 10 S aktywowane do Pro to mi nie chce urochomic nic spoza sklepu windows.
    kamerek
    Level 13  
    Niestety nei mogłem czekac -

Przywrocilem system z pliku clone (img) . Nie dziala idealnie - ale chyba sciaga update, bo menu start mi nie dziala. Wiekszosc programów dziala. wlasnie badam co i jak

do zamkniecia..

Ogólnie nie polecam CLone systemu robic w opcji nei robiącej PELNEGO block po blocku skopiowania. Bo u mnie zwykly clone niewypalił.