Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pioneer deh 1800ub - Pierdzącee głośniki przy zmianie radia

08 Jan 2018 09:27 528 5
  • Level 5  
    Cześć;
    Niedawno postanowiłem zmienić radio w samochodzie (wcześniej miałem sony gt420), ponieważ brakowało mi "środka". Wybór padł na Pionka deh 1800ub, ale pojawił się niespotykany u mnie wcześniej problem: głośniki zaczęły pierdzieć.
    Pierwsze co spostrzegłem (może ma to jakieś znaczenie), to sprzęt gra ciszej i niższa jest granica dźwięku przy której głośniki zaczynają pierdzieć. Druga sprawa, to pierdzenie właśnie przy konkretnych dźwiękach (częstotliwości), którymi są wyższe partie bębnów na perkusji (wnioskuję z odsłuchu).

Szukam powodu zaistniałej sytuacji - głośniki to jakieś tam tanie gwizdki oraz alpine sxe 1725s, drzwi są wygłuszone, a dystansy z mdfu zrobione. Jedyne co to nieprzylutowane kable do głośników oraz to, że wciąż audio działa na fabrycznych kablach, których grubość jest znikoma (ww polo classic).
    Proszę o pomoc
  • Level 43  
    Witam. Żeby dźwięk był taki jak Sony GT420 to radio pod głośniki alpine sxe 1725s pasują dobrze do Pioneer DEH-S100UB .Osobiście mam takie z tym radiem i nic mi nie pierdzi a jeszcze jedno prawidłowe podjęcie biegunowości głośników.
  • Level 27  
    Każde radio ma podobną moc. Może masz włączone jakieś "ulepszacze" dźwięku i dlatego charczą. Radzę też ustawić filt HPF na 40Hz jak nie masz suba.
  • Level 5  
    Ustawiony filtr mam na coś koło 100 - dźwięk lepiej dla mnie wtedy brzmi. Korzystam z własnych ustawień, więc najniższe tony mam na plus 4, resztę na -1~1 (w zakresie od -6 do 6) Sprawdzę jeszcze biegunowość w takim razie, ale ostatnio to robiłem i jestem prawie pewien że jest prawidłowa ;)
    Tak czy siak dziękuję - winę radia jako zepsutego raczej mogę odrzucić?
  • Level 27  
    Jak dajesz HPF na 100Hz i bass na +4 to bez sensu. Bo filtr na 100Hz praktycznie ucina basy. Zjedź do 40-50Hz i daj bass n 0 lub maksymalnie +2. Tradle i mid na 0. Bass boost i loudness masz wyłączone?

Co do biegunowości to wystarczy dać balans na lewo lub prawo i jak wtedy jest więcej basu to znaczy że masz pomyloną.
  • Level 5  
    O, dobra rada z tym balansem :)
    Postaram się ogarnąć te ustawienia tak jak napisałeś.
    Z harczeniem głośników udało mi sie powalczyć w prosty sposób - zlutowałem kable z głośnikami i teraz jest zdecydowanie lepiej. Dziękuję wam bardzo za pomoc ! Temat do zamknięcia ;)