Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łucznik Zofia 2015 - Nie łapie dolnej nici

zygmanska.a 08 Sty 2018 10:11 282 6
  • #1 08 Sty 2018 10:11
    zygmanska.a
    Poziom 2  

Witam mam problem ... wciągnęło mi materiał i gdy to wyciągnęłam maszyna przestała łapać dolną nitkę. Nie wiem czy coś się przestawiło.. zmieniłam igłę na nową, wyciągnęłam bębenek chwytacz i wszystko przeczyściłam i dalej jest to samo. Zaznaczę, że to moja pierwsza maszyna i dopiero się jej uczę, jesteśmy razem od dwóch tygodni , a tu już takie zgrzyty :p w załączeniu przesyłam filmik

0 6
  • #2 08 Sty 2018 10:22
    skocztu
    Poziom 1  

Po pierwsze wyłącz ten TV, bo skupić się trudno. Wygląda to dobrze, chwytacz chyba nie jest przestawiony. Może igła odwrotnie założona. Trudno jednoznacznie określić, bo jeżeli nie igła to potrzebne będzie precyzyjne ustawienie chwytacza.

0
  • #3 08 Sty 2018 10:29
    grzeskk
    Poziom 30  

Chwytacz jest znacznie przyśpieszony należy go ustawić. Gdy igła zaczyna się poruszać w górę o około 1mm to wtedy chwytacz powinien przejść obok niej.

0
  • #5 08 Sty 2018 11:15
    zygmanska.a
    Poziom 2  

A mógłby mi ktoś powiedzieć jak mam ustawić chwytacz prawidłowo ? :)

0
  • #6 08 Sty 2018 12:03
    grzeskk
    Poziom 30  

Gdy igła jest maksymalnie na dole czubek chwytacza ma być od niej na prawo. Gdy igła podniesie się o około 1mm czubek chwytacza powinien znaleźć się w osi igły. Wtedy następuje tworzenie się pętelki i chwytacz powinien złapać nić. Z filmu trudno określić ile, ale chwytacz do cofnięcia na pewno kilka może nawet 10mm.

0
  • #7 08 Sty 2018 13:08
    zygmanska.a
    Poziom 2  

Dziękuję , będę próbować:)

0