Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Usunięcie obrazu dysku stworzonego przez TestDisk

Tomek198 08 Sty 2018 10:37 186 5
  • #1 08 Sty 2018 10:37
    Tomek198
    Poziom 2  

witam,
    Zawracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc. Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi.

Próbowałem odzyskać dane programem Test disk według schematu znalezionego w internecie, powiedzmy że się udało.
    Przy okazji wynikł inny problem otóż:
    1\Korzystając z tego programu stworzyłem obraz partycji C (dla bezpieczeństwa według poradnika).
    2\ Zapisałem go na dysku przenośnym który posiadał moje dane z wcześniejszych lat.
    3\ Dysk przenośny o pojemności 750 GB widoczny w oknie mój komputer jest teraz jako dysk systemu Windows o pojemności około 200GB, brak jest w nim moich poprzednich danych.
    Usunięcie obrazu dysku stworzonego przez TestDisk
    4\W zakładce zarządzanie komputera widoczna jest natomiast jego faktyczna pojemność 690GB NTFS.
    Pytanie jak skasować ten obraz dysku tak aby nie uszkodzić danych które znajdowały się na nim wcześniej, jeśli jest taka możliwość.

0 5
  • #2 08 Sty 2018 10:56
    Dra98
    Poziom 41  

Tomek198 napisał:
    Korzystając z tego programu stworzyłem obraz partycji C (dla bezpieczeństwa według poradnika).

Proszę napisać dokładnie jak, jeśli to była kopia z dysku na dysk nie do pliku to nadpisuje sektory docelowego dysku i dane.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1330869&highlight=
    Tomek198 napisał:
    Pytanie jak skasować ten obraz dysku tak aby nie uszkodzić danych które znajdowały się na nim wcześniej

Prawdopodobnie zostały nadpisane przez kopię.
    Proszę zamieścić screen z DMDE okno partycje, aktualne partycjonowanie.

0
  • #3 08 Sty 2018 12:16
    Tomek198
    Poziom 2  

Dziękuje za odpowiedź.
    Nie pamiętam jak dokładnie to zrobiłem ale kopia była z dysku na dysk.
    Więc możliwe, że część jest nadpisana.

Screan z DMDE
    Usunięcie obrazu dysku stworzonego przez TestDiskUsunięcie obrazu dysku stworzonego przez TestDisk

0
  • #4 08 Sty 2018 16:55
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

W związku z powyższym 210GB danych zostało bezpowrotnie utraconych (tylko niestety poprzez nieumiejętne wykonanie kopii - nauczka na przyszłość niestety). Ponadto na 99% została utracona całkowicie struktura danych na dysku. Wobec powyższego zostaje odzysk po sygnaturach tylko znanych plików (pod warunkiem, że nie były pofragmentowane).

0
  • #5 08 Sty 2018 18:37
    Tomek198
    Poziom 2  

Dziękuje, więc jak to teraz najlepiej zrobić aby jak najmniej stracić.
    Generalnie wiedziałem, że na dysku będzie robiona kopia zapasowa systemu, zorganizowałem odpowiednią ilość miejsca, nie spodziewałem się tylko nadpisu na stare dane.

0
  • #6 08 Sty 2018 18:39
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Można np. w DMDE poprzez wykonanie pełnego skanowania z opcją NTFS+RAW, zapisanie wyniku skanu do pliku i odzyskiwanie danych, można też za pomocą np. Photorec.

0