Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa uszkodzonych plików .JPG

Viss3nna 08 Sty 2018 11:41 876 9
  • #1 08 Sty 2018 11:41
    Viss3nna
    Poziom 2  

Witam.

Spróbuję krótko opisać problem.
    Nie mieszkam w Polsce dlatego wszelkie reklamacje nie pomogą. Jakiś czas temu oddałam laptopa do serwisu (czyszczenie hardware i format). Uprzejmy "fachowiec" pozgrywał na dysk zewnętrzny foldery, które chciałam zachować. Komputer odebrałam na następny dzień i tu popełniłam błąd. Sprawdziłam tylko czy pliki na których mi zależało są na kompie (zdjęcia na miniaturkach są ok). Niestety już po wylocie z kraju okazało się, że wszystkie pliki .jpg są uszkodzone. Poniżej przykłady:
    Naprawa uszkodzonych plików .JPG Naprawa uszkodzonych plików .JPG

Jestem załamana, dwa lata podróży i wspomnień. Ponad 1500 zdjęć...
    Jest szansa na naprawę tych plików? Może ktoś poleci jakiś dobry program?

Dziękuję za każdą radę.

0 9
  • #2 08 Sty 2018 12:16
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Viss3nna napisał:
    (czyszczenie hardware i format
    Jeśli serwisant wykonał ich kopię i w takim stanie wgrał ponownie na ten sam dysk, to możliwe, że już nie będą nadawać się do naprawy.
    Chyba, że kopia plików została doręczona na innym nośniku (istnieje możliwość odzyskania ich z HDD) - więc jak to było?

0
  • #4 08 Sty 2018 13:02
    Viss3nna
    Poziom 2  

DriverMSG napisał:
    Viss3nna napisał:
    (czyszczenie hardware i format
    Jeśli serwisant wykonał ich kopię i w takim stanie wgrał ponownie na ten sam dysk, to możliwe, że już nie będą nadawać się do naprawy.
    Chyba, że kopia plików została doręczona na innym nośniku (istnieje możliwość odzyskania ich z HDD) - więc jak to było?

Serwisant skopiował pliki na zewnętrzny HDD, a potem z powrotem na laptopa. W którym momencie pliki się posypały - nie mam pojęcia.

0
  • #6 08 Sty 2018 13:35
    Viss3nna
    Poziom 2  

nomudrek napisał:
    Do naprawy plików zdjęć można użyć programów Jpeg repair lub Photo Repair, Jpeg file recovery, Adroit Photo Recovery, Picture doctor, JPEG Repair Shop 1.0.

Dopiero Adroit ruszył temat. Ponieważ zdjęć jest masa, cały czas program pracuje. Według programu całkowicie naprawionych będzie około 30-40% zdjęć, reszta jest częściowo naprawiona i na podglądzie wygląda to dużo lepiej. To i tak super.
    Dam znać po przeskanowaniu jaki jest efekt finalny!
    Dzięki!

0
  • #8 08 Sty 2018 14:04
    Viss3nna
    Poziom 2  

Niestety, znowu to samo - podgląd na miniaturki super - zdjęcia rozjechane. Naprawa plików nieudana. A odzyskane foty są bezwartościowe, bo są to zdjęcia wywalone niedawno, starszych fot nie znaleziono.

Zaczynam tracić nadzieję.

Jest sens iść z tym do jakiegoś fachowca?

0
  • #9 08 Sty 2018 14:37
    Dra98
    Poziom 40  

Viss3nna napisał:
    Jest sens iść z tym do jakiegoś fachowca?

Jeśli dane są cenne to raczej już "jakiegoś" nie polecam.
    Zasadniczo nie powinno się uruchamiać tego dysku, użyć dystrybucji typu live, uruchomić skanowanie DMDE i wtedy można określić co uda się odzyskać. Programy do naprawy typu kliknąć dwa razy nie pomogą.

0
  • #10 08 Sty 2018 15:41
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Porozcinane to zdjęcie, dużo błędów, ciężko się zorientować, co tam powinno być.
    Naprawa uszkodzonych plików .JPG

0