Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kurs DVD PLCspace - Chcę zostać programistą PLC - w oparciu o S7-1200

plcspace_pl 08 Sty 2018 14:47 3768 13
  • #1 08 Sty 2018 14:47
    plcspace_pl
    Poziom 3  

Firma PLCspace posiada w swojej ofercie kurs programowania PLC przedstawiony na sterowniku Siemens S7-1200. Szkolenie dostępne w wersji DVD, posiadanie fizycznego sterownika PLC podczas realizacji kursu nie jest konieczne. Szkolenie prezentuje wiedzę o PLC od zupełnych podstaw, materiał kierowany jest do osób, które nie mają jeszcze doświadczenia ze sterownikami PLC, a także do osób z pewnym doświadczeniem praktycznym. Treść szkolenia kierowana jest do osób pracujących w branżach stycznych z programowaniem PLC oraz do uczniów i studentów. 14 częściowy kurs skupia się na sterowniku S7-1200 z rodziny SIMATIC firmy Siemens. W materiałach został przedstawiony język graficzny LAD, oraz język "tekstowy" SCL, a także narzędzie TIA Portal, symulator PLCSIM.

Korzystając z kursu:
    – możesz wykonać ćwiczenia niezależnie od tego, czy jesteś użytkownikiem Windows 7, Windows 8.1 czy Windows 10,
    – na początek nie potrzebujesz sprzętu, ponieważ wykonujesz lekcje na symulatorze,
    – razem z kursem otrzymujesz oprogramowanie TIA Portal V14 SP1,
    – masz indywidualne stanowisko – pracujesz na własnym komputerze PC,
    – uczysz się programować najpopularniejszy sterownik PLC S7-1200,
    – uczysz się języków z największymi możliwościami – będziesz mógł pisać kod programu o dowolnym poziomie zaawansowania,
    – naukę rozkładasz w czasie zgodnie z samodzielnie przyjętym harmonogramem,
    – dowiesz się o wizualizacji – jak zabrać się za panel HMI, jak to podłączyć i skonfigurować,
    – w każdym projekcie znajdziesz zadania dodatkowe, aby samodzielnie rozwiązać postawiony problem,
    – poznajesz narzędzie Factory IO, które zabiera Cię do wirtualnej fabryki.

Przykładowe maszyny wykonane w praktyce przez użytkowników kursu:

Ramowy wykaz tematów poruszonych w szkoleniu:
    Część 0
    -środowisko TIA Portal
    -podłączenie i budowa sterownika PLC S7-1200
    -wstęp do programowania
    -język SCL
    -panele HMI

Część 1
    -szablony projektu, pierwszy projekt
    -PLC SIM
    -RealPLC
    -język LAD

Cześć 2
    -operatory, funkcje i monitorowanie wywołania funkcji
    -przykłady projektów
    -sygnały zegarowe, instrukcje warunkowe

Część 3 i 4
    -zbocza narastające i opadające
    -liczniki
    -HMI

Część 5 i 6
    -biblioteki
    -przerwania
    -operacje bitowe
    -przetwornik ADC

Część 7 i 8
    -diagnostyka
    -tablice
    -pętle for

Część 9, 10, 11, 12, 13
    -Factory IO
    -przykłady

Cześć 14
    -konfiguracja i programowanie S7-1500
    -kodowanie w językach: LAD, SCL, STL
    -komunikacja PROFINET

Dokładny opis poszczególnych części kursu znajdziecie na stronie producenta:
    http://plcspace.pl/szkolenia-wideo/chce-zostac-programista-plc/

Warto zajrzeć na firmowy blog:
    http://s7-scl.pl/

Firma PLCspace obecna jest na elektroda.pl:
    plcspace_pl

Więcej o kursie:

Link

Oraz przykładowy fragment o praktykach dobrego programowania:

Link

Stan: Zupełnie NOWY

Liczba płyt: 5 (2 płyty z kursem oraz 3 płyty oprogramowania w wersji trial)

Rozdzielczość nagrań: HD

Łączny czas trwania nagrań: ponad 30h

Autor: Tomasz Gilewski (Napisał takie książki jak:
    a) Podstawy programowania sterowników SIMATIC S7-1200 w języku SCL (Wydawnictwo BTC)
    b) Podstawy programowania sterowników SIMATIC S7-1200 w języku LAD (Wydawnictwo BTC)
    c) Szkoła programisty PLC. Sterowniki Przemysłowe (wydawnictwo Helion))

Oprogramowanie: TIA Portal v14 SP1

Wymagany system operacyjny w komputerze: Windows 7/8.1/10

Sterownik PLC: SIMATIC S7-1200 (dowolny) lub symulator PLCSIM
    (posiadanie rzeczywistego sterownika PLC nie jest konieczne)

Język programowania: LAD (język drabinkowy) oraz SCL (język tekstowy)

Faktury VAT: TAK
    Wysyłka za pobraniem: TAK

Koszt przesyłki:
    0 zl

Cena kursu: 99 zł brutto

Zakup na stronie: http://plcspace.pl/szkolenia-wideo/chce-zostac-programista-plc/

Zgoda na publikację //gulson

0 13
  • SterControl
  • #2 11 Sty 2018 09:34
    JasnyKris
    Poziom 21  

Witam.

Na ile wiedza nabyta podczas pracy z S7-300 i STEP7 (SIMATIC Manager) przyda sie podczas tego kursu? Mam na mysli to, czy np. sa duze roznice w obsludze programow SIMATIC i TIA itp.

Moja specjalizacja to raczej "drobniejsza elektronika" typu mikrokontrolery itd., ale od kilku miesiecy pracuje w firmie nastawionej na PLC (Utrzymanie Ruchu) i przyznam, ze teraz chwytam sie wszystkiego co idzie zeby braki nadrabiac... ;) Nie jestem zadnym wielkim specem od PLC, u mnie to raczej wyglada jak "troche wiecej niz podstawy i daleko do zaawansowania", wiec takie kursy jak najbardziej mnie interesuja.

0
  • #3 11 Sty 2018 10:49
    plcspace_pl
    Poziom 3  

Witam,

Środowisko TIA Portal znacznie różni się od klasycznego STEP 7 v.5.5 Jest zupełnie inny interfejs graficzny. Inaczej też wygląda np. segregacja kodu. Są też dodatkowe foldery z innymi funkcjonalnościami. W klasycznym oprogramowaniu nie było sterownika S7-1200. Więc to tylko kilka różnic. Jest ich więcej.

Na pewno wiedze z klasycznego oprogramowania Step 7 się przyda.

Jeżeli zajmował się Pan mikrokontrolerami więc sądzę że zna Pan język C. W kursie jest omawiany język SCL więc będzie miał Pan dużo łatwiej.

Kolejna sprawa to zagadnienia dla utrzymania ruchu. Kurs przedstawia tematy związane z diagnostyką PLC dla S7-1200. Z poziomu TIA Portal analogicznie można to zrobić dla innych PLC z rodziny Simatic S7. Pracownicy utrzymania ruchu często dostają zadanie modyfikacji istniejącej linii. W kursie też jest to pokazane. Do istniejącego projektu jest robiona modyfikacja (zamiast transportera typu cross jest wstawiona obrotnica).

Podsumowując: Uważam, że po przerobieniu tego kursu znajdzie Pan odpowiedzi na wiele pytań które teraz się nasuwają podczas pierwszych dni w pracy.

Pozdrawiam,
    Tomasz Gilewski

0
  • SterControl
  • #4 11 Sty 2018 21:09
    Gaguspan
    Poziom 22  

WItam.
    Wszystko ładnie i pięknie jest opisane ale brakuje mi jednej informacji a mianowicie jakie są koszty tego kursu.
    Pracuję w firmie zajmującej się prefabrykacją ( od gołej płyty po produkt finalny ) szaf sterowniczych z zastosowaniem sterowników począwszy od Alliena-Bradleya skończywszy na Siemensie.
    Sam złożyłem i uruchomiłem setki szaf ale programy do sterowników pisali programiści.

0
  • #5 11 Sty 2018 23:23
    Christophorus
    Poziom 41  

Cena kursu podana jest na stronie z podanego powyżej linku. Trzeba tylko przejść niemal do samego końca strony, żeby poznać cenę kursu.

0
  • #6 13 Sty 2018 18:17
    idepopizze
    Poziom 32  

Czy taki kurs wpisany w CV zostanie potraktowany poważnie przez pracodawcę ?
    Załóżmy że ktoś skończył szkołę i zrobił ten kurs

0
  • #7 15 Sty 2018 13:30
    JasnyKris
    Poziom 21  

idepopizze napisał:
    Czy taki kurs wpisany w CV zostanie potraktowany poważnie przez pracodawcę ?
    Załóżmy że ktoś skończył szkołę i zrobił ten kurs

Tutaj moge osobiscie zareczyc, ze kazdy kurs tego i podobnego typu wpisany w CV jest powaznie traktowany przez pracodawce. :) Rozwijasz w koncu swoje umiejetnosci i kompetencje.

Powiem wiecej - pracodawcy zaczynaja coraz bardziej (ale jeszcze powoli) dostrzegac to, ze wiecej wyciagniesz z 3 takich kursow po 5-10 dni niz po 4-letnich studiach. No bo nie oszukujmy sie - edukacja zawodowa nie stoi u nas na zbyt wysokim poziomie... ;) Najwieksi specjalisci w tym kraju to w 95% przypadkow najzwyklejsi praktycy, po prostu.

0
  • #8 23 Sty 2018 12:47
    gervee
    Specjalista Automatyk

JasnyKris napisał:

Powiem wiecej - pracodawcy zaczynaja coraz bardziej (ale jeszcze powoli) dostrzegac to, ze wiecej wyciagniesz z 3 takich kursow po 5-10 dni niz po 4-letnich studiach. No bo nie oszukujmy sie - edukacja zawodowa nie stoi u nas na zbyt wysokim poziomie... ;) Najwieksi specjalisci w tym kraju to w 95% przypadkow najzwyklejsi praktycy, po prostu.

Możesz podać wiarygodne źródło, na którym opierasz to swoje stwierdzenie? Wiedza + praktyka dają dopiero specjalistę.

0
  • #9 23 Sty 2018 13:38
    JasnyKris
    Poziom 21  

gervee napisał:
    JasnyKris napisał:

Możesz podać wiarygodne źródło, na którym opierasz to swoje stwierdzenie? Wiedza + praktyka dają dopiero specjalistę.

Wiarygodne zrodla to u mnie po prostu firmy, w ktorych pracuje/pracowalem. Szczerze powiedziawszy, to sam nie jestem inzynierem (przynajmniej w znaczeniu "po studiach"), mialem kilka lat studiow i je przerwalem z przyczyn prywatnych, ale w pewnym momencie trafila mi sie oferta, ktora wymagala wyksztalcenia wyzszego inzynierskiego a ja dostalem sie z wyksztalceniem srednim technicznym (skonczona Mechatronika). I fakt - po samej szkole nie umialem nic, na 20 kupionych tranzystorow najpierw 16 spalilem, a pierwszy moj "sukces" to byla bateria, rezystor i LED, a jak juz umialem porzadnie miernik w to wsadzic to boooooossssss... ;)

Ale tez zeby nie bylo niejasnosci - ja nie mowie, ze wiedza teoretyczna nie jest wazna, bo to rzecz jasna uzupelnienie praktyki. Stwierdzam jedynie, ze "specjalista" to ktos, kto przede wszystkim "czyni", a nie jedynie "mysli, ze wie jak to zrobic bo sie uczyl". Ja taka wlasnie droga poszedlem, tzn. "po trupach scalakow".. ;)

A tak marginesem - mam jeszcze w planach powrot na studia, a co mi tam... ;)

0
  • #10 02 Mar 2018 10:41
    zebce
    Poziom 9  

czy może ktoś korzystał już z tego kursu??
    czy jest godny polecenia czy lepiej organizować tradycyjny kurs stacjonarny?
    i najważniejsze czy faktycznie zamówiony kurs dociera do odbiorcy czy po wysłaniu pieniędzy słuch ginie :)

0
  • #11 02 Mar 2018 17:00
    lukaszautomatyk
    Poziom 8  

Witam.
    Korzystałem z tego kursu w sumie to mam praktycznie wszystkie. Naprawdę z czystym sumieniem polecam. Dużo wiedzy za dobrą kasę. Co do wysyłki to w moim przypadku była natychmiastowa. Kontakt też dobry. Poza tym posiadam dwie książki "Podstawy programowania sterowników simatic s7 1200 w języku lad i scl" które również mogę polecić. Fajne jest to, że poza teorią jest dużo praktyki.
    Jakby ktoś miał jakieś pytania o kursy to pisać.
    Pozdrawiam.

0
  • #12 02 Mar 2018 20:13
    zebce
    Poziom 9  

A mam pytanie do kursu czy wogule obejmuje jak tak czy dobrze są wyjaśnione zagadnienia z tematyki diagnostyki: konfiguracja połączenia problemy z komunikacją, diagnoza błędów sterownika, połączenia sieciowe, czy tego szukać w innych kursach

0
  • #13 02 Mar 2018 21:59
    lukaszautomatyk
    Poziom 8  

Jak na moje pojmowanie to jest w tej kwestii bdb. wszystko ogarniałem i większość problemów na które może natknąć się początkujący jest fajnie omówiona i pokazana. Mógłbym powiedzieć, że ktoś kto kompletnie nie jest w temacie po obejrzeniu kursu zacznie ogarniać w stopniu średnio zaawansowanym. Na zagadnienia które poruszył powyżej użytkownik zebce też są odpowiedzi.

0
  • #14 24 Cze 2018 12:04
    nikodemsz
    Poziom 3  

lukaszautomatyk napisał:
    dpowiedzi

Czy dochodzą do ciebie moje wiadomosci prywatne?

0