Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

6600 nokia Phone start-up failed. Conect the retailer pilne

domingo 12 Aug 2005 16:26 1518 7
    domingo
    Level 13  
    witajce!! niech mi ktoś powie jak może czy takie objawy to uwalona płyta główna czy soft czy może jedno lub drugie. Telefon włącza sie i sie pokazuje napis Nokia i potem: "Phone start-up failed. Conect the retailer." proszę o odpowiedzm pilne!!!
    pozdrwiam!!
  • Helpful post
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Jest to wina softu ta nokia to symbian i trzeba jej najprawdopodobniej zrobić reset lub format, poszukaj na elce bo było ostatnio na ten temat i napeno będzie śmigać (podałbym Ci ten kod ale nie pamiętam)
    pozdr

*#7370# (reset fona). to jest ten kod
  • Helpful post
    alpin
    Level 24  
    Wciskamy jednoczesnie *, 3, i zielona sluchawke i wlaczamy tel, na wyswietlaczu powinien pojawic sie napis FORMATOWANIE.
    domingo
    Level 13  
    witam jescze raz!!m otóż po włączeniu tela wyskakuje napis nokia, pózniej pokazuje sie ikonka sieci w górnym prawym rogu a nastepnie ten komunikat i po czasie gdy zgaśnie podswietlanie to ten napis zanika tak traci swe piksele aż zniknie do końca jakby napięcie zanikało i dupa przy formacie jest to samo dochodzi do 1/4 ekranu i koniec po zasilaniu!! proszę niech mi ktos pomoże jakie dalsze kroki z tym począć>>>>???? Pozdrawiam!!
    sirozzy
    Level 15  
    format pomaga wlasnie to zrobilem i smiga :)
  • Helpful post
    kubakuba77
    Level 19  
    Nie zawsze niestety pomaga, mam dokladnie ten sam przypadek , robilem formatowanie i z palca i gryfinem, pelny flash do wersji 5.53 i dalej to samo. Efekt jedynie taki ze gdy w momencie pojawienia sie ikonki sieci(czy tez baterii po prawej stroni)e wciskam ponownie power i telefon dalej startuje i loguje poprawnie). Do tego tel nie ładuje ale na to bede wieczorkiem zerkał.
    jakies pomysły ?

Pozdrawiam
    Kuba
    koroner_x
    Level 14  
    Co do tego ze nie ładuje to moze byc wina UEM'a ale tego nie jestem pewien, Mialem takiego n-gage, ale jemu to juz nic w tej sytuacji nie pomoglo, a jak wymienilem UEM to w koncu ruszyl.
    domingo
    Level 13  
    w moim przypadku okazało sie że imei jest ???????????, i cos tam jeszcze uszkodzone fizycznie, więc dałem do dobrago servisu ale po 1,5 miesiąca zabrałem nienaprawionego bo w końcu ile bede czekal. pozdrawiam