Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drugie gniazdo telefoniczne TP

newmp3 08 Sty 2018 17:08 435 14
  • #1 08 Sty 2018 17:08
    newmp3
    Poziom 14  

Witam
    Ostatnio zakladalem sobie internet neostrade i monter zalozyl (zamienil) mi gniazdo podpinajac je oczywiście na nowe. Niestety ciezko u mnie puscic odpowiednio kablem do drugiego pokoju by podpiac do komputera (z routera). A wifi cos słabiutko działa nie wiem czy po prostu mam zlego pena z wifi gdyż kiedyś go kupiłem za jakies 30zl i na komputerze mam 8mb internet z 26mb, telefonem sprawdzając jest 26mb po wifi przy komputerze....ale do rzeczy, mam przy komputerze drugie gniazdo TP i chciałbym je podpiac do tego nowego gdzie przewody sa puszczone i za pomocą kabla komputer sobie podpiac. Tylko prosiłbym o podpowiedz gdzie się wpiąć w tym obecnym...

W drugim pokoju mam takie gniazdko i z niego przewody sa puszczone do tego nowego (widoczne na powyższym zdjęciu po lewej)

0 14
  • #3 08 Sty 2018 17:30
    newmp3
    Poziom 14  

A wiec które kable do którego okienka wpinac ? z tego co mi wiadomo wpiąć należy wszystko w te srodkowe (szare) gniazdo ale dokładnie nie wiem w które wejscia

0
  • #5 08 Sty 2018 17:42
    newmp3
    Poziom 14  

Aktualnie internet mam dzialajacy wpięty w to co jest na pierwszym zdjęciu, ten poniżej to jest w drugim pokoju który bym chciał mieć dzialajacy pod routerem

0
  • #7 08 Sty 2018 17:50
    LucekB
    Specjalista Sieci, Internet

Do splitera lea w złącza obok żył które już są -opisane MODEM)
    Jak? w zależności od połączeń w gnieździe.
    Rozkręć gniazdko w pokoju i zrób foto połączeń.

0
  • #8 08 Sty 2018 18:00
    newmp3
    Poziom 14  

PITERRR napisał:
    to zdjęcie poniżej to jest gniazdko telefoniczne. A jak mam rozumieć pod to gniazdo chcesz podpiąć router ADSL?

Tak dokładnie o ile to możliwe...

LucekB napisał:
    Rozkręć gniazdko w pokoju i zrób foto połączeń.

Proszę bardzo :

0
  • #10 08 Sty 2018 18:08
    newmp3
    Poziom 14  

No jak by nie patrzyl to z tego przewodu tak pomarańcz i niebieski. Czy te przewody wpiąć w LEA obok aktualnie wpiętych tych samych kolorow tak (szare gniazdo oznaczeniem MODEM) ?

0
  • #11 08 Sty 2018 18:10
    marqqv
    Poziom 31  

Przenosisz modem do tego starego gniazdka przy komputerze to podpinasz na dwa piny w środku te kolory ( niebiesko-pomarańczowy)

0
  • #12 08 Sty 2018 18:10
    LucekB
    Specjalista Sieci, Internet

W te dwa styki zaznaczone na foto, podłącz żyły niebieską i pomarańczową (kolejność bez znaczenia)
    i wtedy modem do gniazdka w pokoju.

0
  • #13 08 Sty 2018 18:13
    newmp3
    Poziom 14  

Nic się nie stanie ze to gniazdko stare telefoniczne ? I czy może wiecie czy z przewodow zdjąć otulinę (koszulke) czy po prostu wlozyc w gniazdo i nacisnąć te czesc szara do zaciskania ?

0
  • #14 08 Sty 2018 18:20
    marqqv
    Poziom 31  

zdjąć izolację i włożyć Drugie gniazdo telefoniczne TP

Dodano po 2 [minuty]:

newmp3 napisał:
    Nic się nie stanie ze to gniazdko stare telefoniczne

Masz tylko neo czy również telefon ?

1
  • #15 08 Sty 2018 18:54
    newmp3
    Poziom 14  

marqqv napisał:
    Masz tylko neo czy również telefon ?

Tylko neo

Dodano po 26 [minuty]:

Podlaczone i działa elegancko. Dzieki Panowie !

0
  Szukaj w 5mln produktów