Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

''kino domowe'' dla kazdego, zapraszam :)

Damnian 12 Sie 2005 16:46 14416 32
  • Witam
    mam do zaprezentowania świetny wynalazek mozliwe, ze ktos juz to wczesniej robił, dla kogos kto nie jest w stanie wydac kasę na zestaw kina domowego do komputera a chciałby coś zrobic samemu. Wpadłem na pomysł aby wykożystać do tego celu głośniki komputerowe, za subwofer odpowiada moja stara tuba w ktorej niegdyś spalił sie głosnik, podłaczony do wzmacniacza unitra pw-3015 (niskie tony na maksa a wysokie wyciszone). Pamiętajmy jednak ze do tego celu nie mozna wykozystac kazdych głosnikow, zdecydowanie wymagane jest, aby były to kolumienki w miare ''dobrych'' parametrach, potrzebne jest nam rowniez wytłumienie..to tez zobaczycie na załaczonych obrazkach :P. W komputerze u mnie znajduje sie zintegrowana karta muzyczna 6-kanałowa, kazdy mogłby pomyslec ze to bubel, ale sam sie zdziwiłem jak to świetnie sie sprawuje ;) (w kt6v). Niestety jak narazie brakuje mi centralnego głośnika, wiec nie moge właczyc 3/2 SW 5.1 channels bo nie słysze dzwieku wypwiadanych przez ludzi:P jak narazie wykozystuje dolby prologic II (wkrótce znajdzie sie w moim zestawie). Do oglądania filmow jest nam potrzebny filtr ac3 a tu jego konfiguracja - http://www.divx.howto.pl/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=45 . Jeśli ktos nie ma co robic w domu..to zachęcam do pracy ;) . W przyszłosci planujewyposazyc moje ''kino'' z nieco mocniejsze głosniki o lepszych parametrach, na prawde polecam ;)

Fajne!
  • #2 12 Sie 2005 17:09
    plik4
    Poziom 26  

chyba nie ten dzial..... ale swoja droga dobry pomysl w koncu zrobiles glosniki za 50zl i to 4.1. ZA pomysl 5.

• #3 12 Sie 2005 17:11
    slo11
    Poziom 12  

podobnie jak poprzednik gratulacje za pomysl! ale jak napisales ze niskie tony max a wysokie wyciszone a tam ta tuba wyglada na nawet nawet :) to czy ten bas nie przeglusza reszty?!?

• #4 12 Sie 2005 17:30
    Damnian
    Poziom 34  

slo11 napisał:
    to czy ten bas nie przeglusza reszty?!?
    w muzyce..fakt musze przyciszac kanał z niskim tonem, ale w filmach gdy jest akcja...to na prawde wdech w piersiach zapiera..serio ;)
    - na zastaw wydałem niecałe 15 zł ;) (kable i wtyczki)
    -a co do działu, włascie, bo to jest akustyka komputerowa w pokrewnej elektronice:P..wiec.hm...najwyzej sie przeniesie ;)

• #5 12 Sie 2005 17:33
    plik4
    Poziom 26  

ale raczej chyba Wlasne konstrukcje DIY ..... Modzi przeniosa :P

• #6 12 Sie 2005 20:46
    zeberko
    Poziom 31  

Jedna uwaga ta Twoja "tuba" to nie tuba tylko zwykła obudowa jak ma otwór to to jest zwykły B-R a jak nie to zwykła zamknięta :)
    Sam tak zaczynałem teraz mam
    - dwa wzmacniacze (Tosca - tyły i WS 442 - przody)
    - centralny to stara pufa na tanim tda20x0 a w niej gdn 16/20/8, średnie Tesli i jakiś ruski wysiki)
    - sub to stx gdn 22/120/8 sc na tda7294 w 35 B-R
    na kompie mam SB Live 24 bit
    Pod kompa mam dodatkowo podłączoną Mante 07

• #7 12 Sie 2005 22:46
    Damnian
    Poziom 34  

widzisz...udało mi sie zaoszczedzic na wzmacniaczach..gdyz, głosniki komputerowe sa aktywne, ale zobaczymy jeszcze...jak narazie to prototyp..ktory świetnie sie sprawuje ..a no i te wzmacniacze przeciez kupe energi zuzywaja...to jest ból ;/

- toba ...tobą...ale jak zauwazyłem jest zdolna emitowac bardzo niskie czestokliwosci a dzieki temu, ze jest zwrocona głosnikiem do podłogi (oparty na kołku z jednej strony) daje niezły efekt wibracyjny..dosłownie czujesz sie jakbyś uczestniczył w akcji filmowej..

pozdrawiam ;)

• #8 12 Sie 2005 23:24
    bocian90
    Poziom 27  

Witam!Bardzo ciekawe,jako efektowe się spełnią ale na front ja bym dał coś większego ale jak miało być jak najtaniej to zwracam honor.

• #9 25 Sty 2006 11:29
    Damnian
    Poziom 34  

Witam serdecznie, chciałem nieco odświerzyć temat.. zmienio się co nieco w moim zestawie ''kina domowego'', dodałem nawet głośnik centralny i pozbyłem się zwykłych komputerowych głośników, zamiast tego na froncie postawiłem moje stare..ale świetne kolumny Telefunken dający bardzo dobry..głęboki dźwięk, na rear postawiłem klumny ''samoruby'' ..tak jak na zdjęciu. Dźwięk jest wręcz rewelacyjnej jakości ..a oglądanie filmów to sama przyjemność. Polecam wszystkim :)

• #10 25 Sty 2006 21:34
    Mietki
    Poziom 15  

No ciekawa sprawa !! Napewno nie jeste to kino domowe z wyższej półki jednakże jesli spełnia twe oczekiwania to jest to najwazniejsze !! Widze ze Dualem sie interesujesz !! po plakatach stweirdzam !! Pozdro bracie

• #11 26 Sty 2006 10:32
    zguba15
    Poziom 11  

fajnie zorbiłeś ale dlaczego w tyłach jest taka dziura? i czym to teraz napedzasz?

• #12 13 Lut 2006 21:56
    majster1990
    Poziom 14  

Mam pytanie. Jaka karte dzwiekową kupic, tak do 100zl ?? oczywiscie do systemu 5.1 W kompie mam zintegrowana ale ona ma tylko 2 wyjscia na glosniki:/ Doradzcie cos !!

• #13 14 Lut 2006 20:57
    saimon500
    Poziom 14  

Ważne że tobie się podoba brznienie, od czegoś trzeba zacząć może kiedyś pokusisz cie o zrobienie czegoć poważniejszego, Jak się niema co sięlubi to się lubi co się ma. życzę dalszych udanych projektów
    pozdr saimon

• #14 15 Lut 2006 10:12
    mr_nuke
    Poziom 17  

Stosunek jakości do ceny i możliwości jest zadawalający.
    A generalnie chodzi o to, aby dźwięk podobał się tobie.

Pozdrawiam.

• #15 15 Lut 2006 10:30
    Gilotyn@
    Poziom 30  

nom podoba mi się coś takiego

• #16 01 Mar 2006 15:30
    Damnian
    Poziom 34  

Witam, wybaczcie, ze tak pozno odpisuje ;)

Cytat:
    Widze ze Dualem sie interesujesz !! po plakatach stweirdzam !! pozdrawiam bracie

racja, kiedys smigalem na rowerku w dualu ..lub 4cross, ale teraz bardziej zajmuje sie trialem ;)

Cytat:
    dlaczego w tyłach jest taka dziura? i czym to teraz napedzasz?
    dziury sa na glosniki ktore wmontuje pozniej i odgordze przegroda od niskotonowego, aby wzajemnie sie nie wypychaly ..takze zamocuje wyloty powietrza na dolnej czesci kolumny. A napedzam je wzmacniaczami wyciagniete z glosnikow komputerowych- 2x10 W (front), 2x8W (rear), woofer (wzmacniacz unitry PW 3015 2x20W ..jeden kanal uwalony) i center ma wlasny wzmacniacz (nie wiem jaka moc), szczeze to nawet niezle gra, oczywiscie nie ma to powalajacej sily naglosnienia ;)

Cytat:
    Mam pytanie. Jaka karte dzwiekową kupic, tak do 100zl ?? oczywiscie do systemu 5.1 W kompie mam zintegrowana ale ona ma tylko 2 wyjscia na glosniki
    na allegro poszukaj moze bedziesz mial szczescie i trafisz na suond blaster 5.1 ;)

Cytat:
    nom podoba mi się coś takiego
    szczeze to kto kolwiek przyjdzie domnie jest wrecz zachwycony brzmieniem i efektami dzwiekowymi z tego naglosnienia, a ja sie ciesze bo wydalem na to pare groszy ..wiadomo, nie mozna porownywac tego z sprzetem za 2000 zl ...ale fakt faktem jestem bardzo zadowolony, bo gra swietnie :)

pozdrawiam, moze ktos wrzuci swoj projekt kina domowego wlasnej roboty ? ;)

• #17 26 Mar 2006 20:46
    kozak13
    Poziom 16  

Wszystko fajnie Powiedz mi tylko jeszcze jakiego wzmacniacza do tego użyłes. Przeciez kolumn nie podłączyłes bezposrednio do karty w kompie prawda?? Pomysł jest spoko tez sporo kombinowałem nad czyms takim.
    Powiedz mi jeszcze co to znaczy bo nie bardzo wiem:

Cytat:
    widzisz...udało mi sie zaoszczedzic na wzmacniaczach..gdyz, głosniki komputerowe sa aktywne

Pozdrawiam[/quote]

• #18 26 Mar 2006 21:15
    Eliminator
    Poziom 24  

Pomysł dosc oryginalny tylko interesuje mnie czy uzyłes jakiegos wzmacniacza czy podłączyłes to bezposrednio do karty ?

• #19 13 Kwi 2006 10:18
    Damnian
    Poziom 34  

Cytat:
    Wszystko fajnie Powiedz mi tylko jeszcze jakiego wzmacniacza do tego użyłes

Cytat:
    interesuje mnie czy uzyłes jakiegos wzmacniacza czy podłączyłes to bezposrednio do karty ?

racja głosników nie podłączyłem bezpośrednio do karty, na front i rear użyłem wzmacniaczy wyciągniętych z głośników komputerowych, ich moc nie przekracza 10W ale na odtwarzanie dźwięków jakie są podawane na głośniki w czasie oglądaniu filmu zupełnie wystarcza

Cytat:
    widzisz...udało mi sie zaoszczedzic na wzmacniaczach..gdyz, głosniki komputerowe sa aktywne
    to znaczy, że głośnikach (komputerowych) są wbudowane wzmacniacze i nie trzeba budować osobnych końcówek mocy ;)

Teraz moją ideą jest zbudowanie wzmacniacza 5=cio kanałowego na układach TDA o mocy około 20W na kanał ..jak będzie fundusz to na pewno do tego się zabiore ;)

• #20 06 Lip 2006 19:56
    Damnian
    Poziom 34  

może ktoś zaprezentuje swoje opatentowane konstrukcje nagłaśniające 5.1 ? :)

• #21 14 Lip 2006 21:19
    piterek-23
    Poziom 30  

Witam.

Fajny "wynalazek" :)
    Ktos tu na forum kiedys powiedzial taka fajna rzecz "fajnie, fajnie tylko nie idz do kogos kto ma prawdziwe kino, bo sie zdziwisz" :)

Damnian napisał:
    może ktoś zaprezentuje swoje opatentowane konstrukcje nagłaśniające 5.1 ? :)

Ja narazie ogladam filmy na takim czyms https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1601718#1601718 :) (te czarne)

Pozdrawiam. Piotrek

P.S.
    Sprzedam kolumny-jak by cos to na PW

• #22 20 Lip 2006 15:50
    Damnian
    Poziom 34  

No no klasa widze jest u ciebie :) ..całkiem inaczej jest kiedy wkładasz w to prace a później spoglądasz na to mówiąc ''tak, zrobiłem to co sobie zaplanowałem i jestem z tego dumny'' ..mogłem pójśc na łatwizne i wydać tego klocka na nagłośnienie, ale to nie jest to samo...

• #23 18 Lut 2007 17:07
    raftaj
    Poziom 11  

chyba nie ten dzial..... ale swoja droga dobry pomysl w koncu zrobiles glosniki za 50zl i to 4.1. ZA pomysl 5. mam pytanie gdzie jest taki dział ??

• #24 19 Mar 2007 02:25
    Damnian
    Poziom 34  

Teraz jest już pełny zestaw 5.1 z mocniejszymi końcówkami mocy i lekkim usprawnieniu głośników na Rear i całkowitą zmianą źródła dźwięku, czyli kupno karty SB Audigy 24 ;)

Niedługo jakieś zdjęcia dorzuce jeśli chcecie zobaczyć..

• #25 06 Lis 2007 00:10
    Damnian
    Poziom 34  

Witam serdecznie po długiej nie obecności, myśle że pora przedstawić kolejną odsłone mojego sprzętu :P. Dlaczego tak to wolno idze? no niestety dużo nie zarabiam a własnymi rękami chcę coś zrobić dla siebie :). W kwestji zmian począwszy od nowego Pc jak i amplitunera.. to co udało mi się osiągnąć pod względem oferowanego dźwięku jest poprostu zwieńczeniem moich marzeń. Roboty jeszcze jest od groma, zmniejszyć skrzynie od suba i poprawić jej estetyke, głośniki Rear trzeba dokończyć (lewy nie dokońca ukończony), no i jakoś ukablowanie poukładać. Amplituner to Panasonic SA-HE7 gra bardzo przyzwoicie a dzięki połączeniu Spdif z kartą muzyczną w Pc rozwiązuje wiele problemów i bardzo poprawia jakość dźwięku.

Podstawki kupiłem na giełdzie za 10 zł.

Bas napędzany jest TDA 7294 umieszczony we wnątrz skrzyni, plus jeszcze cewka odcinająca górne częstokliwości z kolumny Tonsila 140W.

• #26 06 Lis 2007 01:36
    melisław
    Poziom 24  

ciekawi mnie projekt tych kolumienek tylnych... Co to za głośniki? Coś było mierzone/liczone czy na oko?

• #27 06 Lis 2007 09:08
    Damnian
    Poziom 34  

Prawdę mówiąc na oko, w środku komora jest dzielona także bas gra tak jakby ''osobno''. A głośniki (od dołu) Kenwod, unitra i pionner,

• #28 06 Lis 2007 17:15
    melisław
    Poziom 24  

Nie za duża buda? Jaką to ma wytrzymałość mocową?

• #29 06 Lis 2007 19:52
    Damnian
    Poziom 34  

Zapewne jest za duża, za to otwór Br jest nie duży, być może w przyszłości wstawie po dwa głośniki niskotonowe. :)

• #30 06 Lis 2007 20:21
    melisław
    Poziom 24  

A gdyby zrobić od dołu komorę, br przenieść wyżej a komorę na dole powiedzmy czymś wypełnić co spełniło by rolę dociążenia na przykład :D Albo nie robić nic w tym kierunku... Ale zmniejszyć komorę na niskotonowy... No i wąski BR to niskie strojenie można nawet i szerszy dać. Chociaż moje zdanie co do pakowania głośników o których się mało wie albo prawie nic to włożyć je w budę zamkniętą... Poprawi się impuls. Źle dobrany BR może zepsuć efekt... Próbowałeś zatkać BR i zobaczyć jak się wtedy zachowuje głośnik? ewentualnie powkładać coś do środka co zabierze trochę przestrzeni + zatkany BR i zobaczyć wtedy... Aha i nie myśl że krytykuje robienie czegoś na głośnikach o których się mało wie tylko czasem trochę zabawy może przynieść interesujące wyniki ;D no i jeszcze jedna sprawa... Kup kopułki jakiś klej i przyklej na te niskotonowe bo widzę że tam nie masz... Bo jak ci tam kurzu czy innego tałatajstwa nawchodzi to za miło nie będzie...

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson