Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szukam telewizora, ważny intertnet 47-49 Cali

opalejro 08 Jan 2018 19:02 1044 16
    opalejro
    Level 6  
    1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? Około 2-3 metrów
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? I tak i tak
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? Nie pamiętam dokładnie, stary i za mały :)
    4. Jaką markę preferujesz? Obojętne
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? od 47 do 49 cali, nie mniej nie więcej niestety
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? Głównie będę korzystał z dysku przenośnego, ps3 oraz największy nacisk na SmartTV, które będzie podlączone pod polska telewizję, mieszkam za granicą i będę w taki sposób korzystał prawodpodobnie z pl tv
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Na razie brak ;c
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? Mało gram na konsoli raz na ruski rok :)
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? Tak w 90% z tego, dlatego duży nacisk na to kładę
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami i popołudniami
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? Od 2000 do 2600 około
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Nie do konca rozumiem co chcesz ogladac via ten smart ale skup sie na Android TV. W teorii ma najwieksze mozliwosci.
    Android masz w Sony, Philips, TCL, Thomson.
    Obstawialbym taniego i budzetowego TCLa np. 49C70 lub slabszy TCL P60.
    Niestety to telewizory bez upłynniacza.
    opalejro
    Level 6  
    Co chce oglądać ? Ludzie wystawiają na sprzedaż polska telewizja , do tego połączenia potrzebuje , Smart iptv :)
    Zielony jestem w tym, tv używałem raz na rok, uplyniacz? Możesz wyjaśnić jaśniej co to za mankament ?
    Ludwik XVI
    Poczytaj o de judder i de blur. To funkcje upłynniajace obraz.
    Bez nich obraz smuzy i jest skokowy. To tak w duzym skrócie.
    opalejro
    Level 6  
    Naczytałem się opinii na temat tcla, niestety nie skorzystam z tego telewizora.

Ma ktoś jakieś konkretne modele do polecenia, najważniejsza funkcja to dobrze działające smarttv
    User removed account
    Level 1  
    opalejro
    Level 6  
    TCL 49C70 niby nie ma głośników z JBL, to prawda?

Ten Philips odpada, dużo opinii na temat smarttv które kompletnie nie działa :)

A te tcle nawet nie ma gdzie kupić xd
    Ludwik XVI
    opalejro wrote:
    TCL 49C70 niby nie ma głośników z JBL, to prawda?

Ten model nie ma JBL.
    Ale to nie problem, bo te głosniki JBL i tak grają dość slabo. Miałem okazję posłuchać obu wersji i ani jedna ani druga się nie wyroznia.
    Spokojnie mozesz brać 49C70 jeśli model Ci odpowiada.
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    LOCOLOCO wrote:
    Głośniki JBLa grają jak ... głośniki JBLa czyli jeśli ktoś słuchał to wie.

Tak jak napisalem. Słuchałem, testowalem i wiem jak grają - przeciętnie.
    Na pewno nie powinno się nimi sugerować przy zakupie TV.
    Do poziomu H&K z LG nie mają żadnego startu.
    opalejro
    Level 6  
    Chyba jeszcze się wstrzymam trochę z telewizorem :)
    Przed meczami wyjda jak zawsze nowe wersje, starsze stanieją i kupię coś od Samsunga ciekawego do 3000 około.
    TCL - z tego co czytałem chłam, jakieś błędy z kalibracja obrazu, potwierdzić można to tym że nie idzie kupić tego praktycznie nigdzie :)
    A w/w telewizory także nie są chwalone jeżeli chodzi o SmartTv a to dla mnie piorytet
    User removed account
    Level 1  
    bazini
    Level 9  
    Zamienilem swojego samsunga SAMSUNG UE48H6400 na Philips 49PUS6561 i mam jeden bardzo powazny zgrzyt. W samsungu mialem nadajnik IR dzieki któremu moglem za pomocą jednego pilota obsługiwać dekoder vectry (schowany calkowicie w szafce) oraz TV. To bylo mega wygodne i stalo sie dla mnie tak oczywiste ze teraz nie wyobrazam sobie zonglowaniem pilotami tv, dkoder plus otwieranie poki z dekoderem zeby widzial go pilot. Czy jest jakas opcja zeby dokupic taki nadajnik do philipsa lub jakies alternatywne rozwiazanie aby oiagnac taki sam efekt?

SAMSUNG UE48H6400 byl juz stary dosc, Szczerze mowiac bylem pewny ze tak kluczowe rozwiazania beda standardem w nowych niby super tv :(
    Ludwik XVI
    Jakby nie patrzec H6400 to był najlepszy ekonomiczny tv 4 lata temu.
    120Hz, bardzo dobra czern, matryca VA, kontrast 4500:1 i i super cena.
    Samung nje powtorzył juz przez kolejne lata tak dobrego modelu za tak małe pieniadze.

Kupiłes przeciwienstwo tego tv czyli marna czerń, 4 razy gorszy kontrast, fatalny system uplynnienia...

Napisz jakie wrazenia po przesiadce, bo szczerze mowiac interesuje mnie co przekonało Cie do wyboru tego modelu ?
    User removed account
    Level 1  
    b2568261
    Level 7  
    Wybralem philipsa ze wzgledu na ambilight i lepsze parametry na papierze.

Na poczatku ambilight byl spoko bajerem, po kilku dniach zaczal meczyc i wkurzac. Wylaczylem. Obraz ze zwyklej kablowki jakby gorszy niz na cztero letnim tanszym samsungu. Android tv? Gadzet dla dzieci. Nie uzywam. A nade wszystko brak diody ir. W mojej sytuacji popelnilem blad wymieniajac cztero letniego samsunga. A podobno technologia tak pedzi....
    User removed account
    Level 1