Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yaris II 1.0 - Dołożenie sterownika pilota do oryginalnego zamka centralnego

Gitner 08 Jan 2018 21:32 1440 2
 • #1
  Gitner
  Level 27  
  Witam

  Pacjent to Yaris II 1.0 z 2011. Auto miało niby fabryczny alarm z zamkiem centralnym sterowanym z pilota. Był jakiś problem z alarmem i został on odłączony razem ze sterownikiem pilota. Obecnie działa centralny wyłącznie z zamka w drzwiach. Czy mogę dołożyć do niego standardowy sterownik z pilotami, czy wystarczy wpiąć się w przewody w progu? Pamięta ktoś z kolegów które to były kolory? Dodam, że nie mam pojęcia co i gdzie zostało odłączone, podobno alarm był zbyt czuły i włączał się na okrągło.

  Gitner
 • #2
  sadek1979
  Cars specialist
  To jakiś kowal artystyczny tam grzebał . Czułość alarmu można zmniejszyć i po temacie . Jeżeli był już alarm wpięty to masz przecież miejsca gdzie był zamontowany . Najprościej wykorzystać te przewody . Będziesz miał tam zasilanie , masę , kierunki i centralny . Miernik w dłoń i sprawdz co gdzie było . Poza tym jest już dokładny opis choć by tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3182285.html
 • #3
  Gitner
  Level 27  
  Dowiedziałem się więcej, alarm wyje od razu po zamknięciu zamka dlatego został odłączony. Który uniwersalny sterownik z pilotami mogę dołożyć? Jakie musi mieć sterowanie?