Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka pralka, Bosch czy Amica?

08 Jan 2018 23:34 3144 3
  • Level 6  
    Cześć.

Padła mi pralka i z racji, że to sprzęt pierwszej potrzeby muszę szybko podjąć decyzję. W obecnej pralce Hoover VHDS 6143ZD-86S łożyska zatarły się tak bardzo, że pasek co chwila spada z koła pasowego. Reszta pralki działa bez zarzutu, to kuriozum, że nie można tych łożysk po prostu wymienić i trzeba wyrzucać działający sprzęt.

Budżet to 1500 pln (lub więcej jeśli warto).
    Zależy mi na tym, żeby łożyska były wymienialne, a programowanie elastyczne - możliwość wyboru temperatury / prędkości wirowania. (To chyba dziś standard?)

Podczas szybkich poszukiwań wybrałem dwóch faworytów, który wybór będzie lepszy? Co byście osobiście wybrali? Jakie są plusy / minusy?
    1. Bosch WAN2416EPL
    2. Amica DAW 7123 DCiBT

Czy może w tej klasie są inni producenci, którym warto się bliżej przyjrzeć?
    Podczas oglądania podobnej pralki Amica w miejscu filtra nie zauważyłem wężyka spustowego do wody. Możliwe, że ta pralka go nie posiada? W poprzedniej pralce używałem go kilka razy podczas zapchania filtra i awarii pompy.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Moderator
    Mam pralkę Bosch WOH 4210 od ok. 20 lat, działa do dziś. Jedyne co wymieniłem, to szczotki węglowe w silniku. Wężyk spustowy jest, używałem go 2-3 razy.
    Obecnie modele sprzętu zmieniają się często. Stare - jak mój - nie są już produkowane, o nowych niewiele można powiedzieć z perspektywy dłuższego czasu użytkowania, bo są zbyt krótko na rynku. W ten sposób kółko się zamyka.
  • Helpful post
    Level 36  
    Optuję za jednym z typów pralek firmy LG, za tym przemawia możliwość wymiany łożysk, silnik bezszczotkowy z 10 letnią gwarancją, zamontowany bezpośrednio bez paska napędowego, regulacja prędkości obrotowej wirowania i kilka innych funkcji. W chwili obecnej, w kręgu znajomych oraz u mnie, pracują cztery egzemplarze tego producenta bez problemu. Ze względu na małą powierzchnie łazienki polecam o wsadzie 5 kg typu LG F10C3LD, poza tym muszę przyznać, że pralka stosunkowo cicho pracuje.
  • Level 6  
    Dostałem odpowiedź od Amici odnośnie wężyka spustowego:

Quote:
    W odpowiedzi na Pana maila informujemy, że nasze pralki nie posiadają wężyka spustowego przy filtrze.

Pralka Bosh którą wymieniłem (WAN2416EPL) również posiada bezszczotkowy silnik z 10 letnią gwarancją jednak chyba standardowo jest na pasek.

Obie pralki mają możliwość łatwej wymiany łożysk.

Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy tymi dwoma modelami ponieważ są w bardzo podobnej cenie, Amica to najnowszy model z serii i ma jakieś tam "bajery", Bosh to raczej standard więc w zasadzie pytanie brzmi o różnice w jakości wykonania, czy pralki BOSH biją na głowę pod tym względem te z Amici?