Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka pralka, Bosch czy Amica?

08 Sty 2018 23:34 2394 3
  • Poziom 5  
    Cześć.

Padła mi pralka i z racji, że to sprzęt pierwszej potrzeby muszę szybko podjąć decyzję. W obecnej pralce Hoover VHDS 6143ZD-86S łożyska zatarły się tak bardzo, że pasek co chwila spada z koła pasowego. Reszta pralki działa bez zarzutu, to kuriozum, że nie można tych łożysk po prostu wymienić i trzeba wyrzucać działający sprzęt.

Budżet to 1500 pln (lub więcej jeśli warto).
    Zależy mi na tym, żeby łożyska były wymienialne, a programowanie elastyczne - możliwość wyboru temperatury / prędkości wirowania. (To chyba dziś standard?)

Podczas szybkich poszukiwań wybrałem dwóch faworytów, który wybór będzie lepszy? Co byście osobiście wybrali? Jakie są plusy / minusy?
    1. Bosch WAN2416EPL
    2. Amica DAW 7123 DCiBT

Czy może w tej klasie są inni producenci, którym warto się bliżej przyjrzeć?
    Podczas oglądania podobnej pralki Amica w miejscu filtra nie zauważyłem wężyka spustowego do wody. Możliwe, że ta pralka go nie posiada? W poprzedniej pralce używałem go kilka razy podczas zapchania filtra i awarii pompy.
  • Pomocny post
    Moderator
    Mam pralkę Bosch WOH 4210 od ok. 20 lat, działa do dziś. Jedyne co wymieniłem, to szczotki węglowe w silniku. Wężyk spustowy jest, używałem go 2-3 razy.
    Obecnie modele sprzętu zmieniają się często. Stare - jak mój - nie są już produkowane, o nowych niewiele można powiedzieć z perspektywy dłuższego czasu użytkowania, bo są zbyt krótko na rynku. W ten sposób kółko się zamyka.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Optuję za jednym z typów pralek firmy LG, za tym przemawia możliwość wymiany łożysk, silnik bezszczotkowy z 10 letnią gwarancją, zamontowany bezpośrednio bez paska napędowego, regulacja prędkości obrotowej wirowania i kilka innych funkcji. W chwili obecnej, w kręgu znajomych oraz u mnie, pracują cztery egzemplarze tego producenta bez problemu. Ze względu na małą powierzchnie łazienki polecam o wsadzie 5 kg typu LG F10C3LD, poza tym muszę przyznać, że pralka stosunkowo cicho pracuje.
  • Poziom 5  
    Dostałem odpowiedź od Amici odnośnie wężyka spustowego:

Cytat:
    W odpowiedzi na Pana maila informujemy, że nasze pralki nie posiadają wężyka spustowego przy filtrze.

Pralka Bosh którą wymieniłem (WAN2416EPL) również posiada bezszczotkowy silnik z 10 letnią gwarancją jednak chyba standardowo jest na pasek.

Obie pralki mają możliwość łatwej wymiany łożysk.

Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy tymi dwoma modelami ponieważ są w bardzo podobnej cenie, Amica to najnowszy model z serii i ma jakieś tam "bajery", Bosh to raczej standard więc w zasadzie pytanie brzmi o różnice w jakości wykonania, czy pralki BOSH biją na głowę pod tym względem te z Amici?