Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW GOLF IV, Kombi - Zamek klapy nie zawsze działa

08 Sty 2018 23:40 4869 4
  • Poziom 19  
    Szanowni,

Kilka dni temu siłownik klapy przestał reagować na naciśnięcie klamki.
    Ratowałem się przez chwilę dodatkowym "cięgnem" wyprowadzonym na zewnątrz, ale pora to naprawić.
    Sprawdziłem mikrostyk w klamce - działa.
    Mikrostyk w ryglu - zapala światło i kontrolkę na desce.
    Kable w przelotkach całe.
    Siłownik raz działał, raz nie działał.
    Wyjąłem wtyczkę z rygla (3piny) i teraz działa za każdym razem.

Pytania:
    1. Ma ktoś może schemat tej elektryki bagażnika - po co 3 piny w ryglu i dlaczego jej wypięcie "uzdrowiło" działanie siłownika?
    2. Dlaczego nie mogłem otworzyć klapy kluczykiem?
    3. Czy da się wymienić napęd ze znaczkiem VW przekładając wkładkę? (w między czasie urwałem przez nieuwagę tę małą dźwigienkę)

VW GOLF IV, Kombi - Zamek klapy nie zawsze działa

Dzięki!
    Wiktor
  • Poziom 40  
    Wtyczka ta od zamka,wkładki, uruchomiła siłownik?
  • Poziom 19  
    Nie - ta od rygla/zamka/zaczepu, który fizycznie trzyma klapę.
  • Poziom 35  
    Tylko dla informacji podam, że miałem podobnie z Golfem IV kombi. W moim przypadku zamek nie reagował na naciśnięcie przycisku, czasem otwierał się po uderzeniu dłonią w okolicę przycisku. Po wymontowaniu przycisku, oczyszczeniu i spryskaniu preparatem "mikrowyłącznika" zamek zadziałał.

Winę za niedziałanie zamka "z kluczyka" ponosi przeważnie właściciel auta, gdyż na co dzień korzysta z pilota. a mechanizm-wkładka zamka przez to "nieruchomieje" niemal na stałe. Sprawdzonym sposobem na to jest używanie co pewien czas kluczyka do otwierania zamków, aby smar (fabryczny) i "korozja" nie zablokowały wkładki zamka. Ja taką wkładkę "rozruszałem" kluczykiem z pomocą preparatu WD-40, ale trzeba to wykonywać ostrożnie, aby go nie urwać.
  • Poziom 19  
    Staszek49 napisał:
    Po wymontowaniu przycisku, oczyszczeniu i spryskaniu preparatem "mikrowyłącznika" zamek zadziałał.

Klawisz działa zawsze - sprawdzone miernikiem.

Staszek49 napisał:
    a mechanizm-wkładka zamka przez to "nieruchomieje" niemal na stałe

Zamek mogę obrócić, ale nie otwiera rygla.
    Po porównaniu mojego zdjęcia ze zdjęciami w internecie - wychodzi mi na to, że ktoś już kiedyś dłubał tutaj i źle poskładał wszystko do kupy i odwrotnie zamontował dźwigienkę poruszającą ryglem.
    W międzyczasie udało mi się ją ułamać i czekam na zamówiony na popularnym serwisie aukcyjnym zamek. Zrobię przekładkę i przynajmniej będzie można mechanicznie odblokować zamek jakby co.
    Jakieś inne sugestie?

Dzięki!