Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z dyskiem HGST 8TB HE10 format 4Kn

Jerry2018 08 Sty 2018 23:51 210 9
  • #1 08 Sty 2018 23:51
    Jerry2018
    Poziom 3  

Dzień dobry,
    Problem z dyskiem HGST 8TB HE10 format 4Kn.

Obudowa Chieftec CEB-7035S USB3.0 działa prawidłowo
    z dyskiem Hitachi HGST 6TB NAS format Advanced AF.

...........................
    DYSK:
    Dysk HDD 8TB HGST (Hitachi) Ultrastar HE10 HUH721008ALN600 3,5 "SATA III 256 MB
    4Kn FORMAT
    .............................
    Może obudowa jest nie kompatybilna z 4Kn lub pojemnością 8TB?
    Obawiam się, że inna obudowa USB dla HE10 4Kn nie jest w tej chwili dostępna.

Wykrywa dysk w oknie "zarządzanie komputerem" po 30-40 minutach, potem próbuje inicjować przez 5-10 min.
    Pojawia się w oknie "zarządzanie dyskami" po próbie inicjacji dysku do GPT:
    "Przekroczono limit czas semafora".

Komputer który próbował coś zdziałać to Acer Extensa 5220 Core 2 Duo T7500 2,20GHz, 3GB Ram, Windows 8.1, dysk SSD 120GB.
    Może za słaby?

Czekam na Państwa pomoc, dziękuję.

0 9
  • #2 09 Sty 2018 00:30
    Kasek21
    Poziom 43  

Da się odczytać SMART programami CrystalDiskInfo lub Hard Disk Sentinel.

Są tam jakieś BARDZO WAŻNE DANE warte zapłaty $?

0
  • #3 09 Sty 2018 10:06
    Jerry2018
    Poziom 3  

To nowy dysk nie używany, odebrany ze sklepu. Jeszcze nie formatowany. Chcę od razu do GPT go formatować, a nie do MBR, bo 8 TB ma. W odczytach smart jestem trochę zielony.

0
  • #4 09 Sty 2018 15:50
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Jakie zachowanie przy podłączeniu bezpośrednim? Jak odczytywany jest dysk 6TB w tej obudowie (do tego załącz np. screen z DMDE z okna partycje po wybraniu dysku z urządzeń fizycznych)? Może dysk 6TB ma sektory 512B, nowy dysk sektory 4kB a obudowa chce emulować dysk z sektorami 512B? Może też obudowa ma za słabe zasilanie? Sam jestem ciekaw, ale chyba i MBR przy sektorach 4K dałoby radę zastosować przy 8TB (rozmiar maksymalny partycji 16TB?).

0
  • #5 09 Sty 2018 19:28
    Jerry2018
    Poziom 3  

Dokładnie to mam dwie takie obudowy,
    obydwie tak samo działają z HGST (Hitachi) 6TB NAS
    i tak samo zachowują się z HGST (Hitachi) 8TB HE10 4Kn.

Dysku nie podłączałem do komputera bezpośrednio, bo nie mam stacjonarnego, tylko laptop, więc przez USB.
    Dysk 8TB po podłączeniu przez USB długo się odnajduje w "Manager dysków" - 40 min, a jak się odnajdzie to inicjuje z tą taką ikoną typu WIN 8.1 jakby coś się zawiesiło w tym oknie.

Dysk 6TB NAS też długo się odnajdywał pamiętam, ale się zainicjował. A ten nie chce.
    Dysk 6TB nie ma tego 4Kn. A dysk 4Kn może nie ma wstecz i obudowa ma jakiś może problem.

Ale mam wrażenie że z tym czasem inicjowania coś jest nie tak, może komputer za słaby.

Komunikat typu "Przekroczono limit czasu semafora" pojawia się
    w problemach z różnymi urządzeniami i nie jest to komunikat jakiś sprecyzowany.

0
  • #6 09 Sty 2018 19:45
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Cały czas powtarzając się nie dojdziemy do rozwiązania problemu. Bez sprawdzenia pracy tego dysku przy podłączeniu bezpośrenim i pokazania wymaganych screnów nie można nic stwierdzić ani też rozwiązać problemu. Dodatkowo podaj zdjęcia naklejki dysku i parametrów zasilacza obudowy. Bez podania innych istotnych informacji, a jedynie powtarzanie o problemach z zainicjowaniem dysku ( to już wiemy), to przykro mi, ale dalsze kontynuowanie tematu nie ma sensu. Jak nie u siebie to u znajomego jakiegoś ten dysk musisz sprawdzić. Ciężko uwierzyć, by nowy dysk był od razu niesprawny.

0
  • #7 09 Sty 2018 20:15
    Jerry2018
    Poziom 3  

Mam takie pytanie, bo dysk jest SATA III, więc czy mogę go podpiąć jakąś taśmą pod laptop w środku bezpośrednio? Bo laptop jest na dyski SATA, więc czy ten też jakoś mogę ? To jest 3,5 cala więc tylko na taśme oczywiście, ale czy tak się da i czy zasilanie wystarczające? Z tego co mi się wydaje to można 2,5 cala z adapterem jako 3,5 cala, więc w moim przypadku byłoby odwrotnie. Troche zielony jestem bo nie serwisowałem przy dyskach.

Dodano po 15 [minuty]:

Problem z dyskiem HGST 8TB HE10 format 4Kn

Np. takim kabelkiem mogę podłączyć 3,5 cala dysk bezpośrednio do gniazda SATA w laptopie ?

0
  • Pomocny post
    #8 09 Sty 2018 20:22
    Dra98
    Poziom 40  

Jerry2018 napisał:
    mogę podłączyć 3,5 cala dysk bezpośrednio do gniazda SATA w laptopie ?

Nie. Dysk 2,5" nie wymaga zasilania 12V natomiast 3,5" już tak. Należy podłączyć do stacjonarnego. Z podłączeniem bezpośrednim do laptopa nie jest tak łatwo.

0
  • #9 09 Sty 2018 21:16
    Jerry2018
    Poziom 3  

Problem z dyskiem HGST 8TB HE10 format 4KnProblem z dyskiem HGST 8TB HE10 format 4KnProblem z dyskiem HGST 8TB HE10 format 4KnProblem z dyskiem HGST 8TB HE10 format 4KnProblem z dyskiem HGST 8TB HE10 format 4KnProblem z dyskiem HGST 8TB HE10 format 4KnProblem z dyskiem HGST 8TB HE10 format 4KnProblem z dyskiem HGST 8TB HE10 format 4KnProblem z dyskiem HGST 8TB HE10 format 4Kn
    Dodano po 45 [minuty]:
    a podłączyć osobnym kabelkiem pod zasilanie z obudowy, a osobnym kabelkiem pod SATA bezpośrednio w laptopie ? Czy tam są rozdzielone te piny i można użyć dwóch osobnych wtyków i gniazd do zasilania i do danych ?
    Wydaje mi się że ta mniejsza ilość pinów to zasilanie.
    Dodano po 6 [minuty]:

0
  • #10 10 Sty 2018 03:24
    BANANvanDYK
    Poziom 37  

Poproś kogoś kto ma blaszaka o podłączenie dysku i sprawdzenie SMART.
    Podejrzewam że występują błędy na interfejsie - parametr 199 ilość błędów UDMA CRC. Zauważyłem że dyski produkcji Hitachi i HGST mają taki problem z niektórymi kontrolerami.
    Takie podłączanie dysku w miejscu systemowego nie polecam. I tak musisz uruchomić system aby uruchomić jakiś system diagnozujący SMART. Natomiast ten laptop ma zapewne interfejs PATA dla napędu optycznego.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo