Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowości Satela GX Control, GSM-X, GPRS-A, INT-GSM

Lukasz3232 04 Sie 2018 15:43 6807 55
    Mar_rcin

Poziom 12  
    Mar_rcin napisał:

Szkoda tylko, ze Satel jak zwykle dał dupy i musimy czekać na aktualizację aplikacji INTEGRA CONTROL, żeby skonfigurować nowy moduł.

No i jest!!! Aktualizacja na iOS

przed Google Play :)
  • Sklep ECSYSTEM
    Lukasz3232
    Poziom 18  
    Nowy moduł INT-GSM był tym czego nam instalatorom było trzeba.

W tych instalacjach alarmowych gdzie podłączenie do internetu "stacjonarnego" nie jest dostępne, to ten moduł wydaje się rewelacyjnym rozwiązaniem.
    Satel jednak nie byłby sobą, gdyby nie zafundował nam miny. Robi nas w konia już nie pierwszy raz, ale to co odwalił obecnie woła o pomstę do nieba.

Ale do rzeczy, pojechałem dzisiaj na oddaloną od miasta działkę aby dokonać modernizacji systemu opartego na Integrze24, module ETHM-1 Plus, Routerze Pentagram Cerberus i modemie GSM Huawei E173. Do tej pory system i aplikacja działały sprawnie. Pomyślałem, że skoro po zamontowaniu modułu INT-GSM mogę zdemontować router, modem, a moduł ETHM-1 Plus zamontować w innym systemie, to czemu nie?
    Dodatkowo zyskuję dodatkową funkcjonalność w postaci obsługi SMS i CLIP oraz samodzielnej kontroli stanu konta przez moduł.

Po o dziwo bezproblemowym zamontowaniu modułu, poprzedzonym oczywiście zgodnie z instrukcją obowiązkową aktualizacją centrali do wersji 1.18, klikam przycisk odśwież, centrala łączy się z serwerem SATEL i otrzymuje swój indywidualny numer ID. Kolejnym indywidualnym nr do właściwej identyfikacji modułu jest nie jak w przypadku ETHM-1 adres sprzętowy MAC a numer IMEI. Otwieram aplikację na androida, skanuję kod QR i lipa...

A teraz gwóźdź programu!

Aplikacja Integra Control nie została zaktualizowana i nie współpracuje z modułem INT-GSM, po prostu nie można wybrać opcji z numerem IMEI!

Kupiłem moduł, który w tej chwili nie spełnia swojej podstawowej funkcji. Jak można kolejny raz robić z instalatorów idiotów?
    Czy ktoś w Satelu myśli? Czy po prostu marketing w Satelu stwierdził, że wrzuci do sprzedaży moduły, które nie działają akurat teraz, ale może kiedyś wypuścimy aktualizacją do apki i może zadziałają, tak jak zachwalaliśmy to w materiałach reklamowych.

Dawno nie byłem tak wk...wiony.
  • Sklep ECSYSTEM
    synology1
    Poziom 15  
    Kolego na spokojnie podejdź do sprawy. Moduł fajna sprawa a o aplikacji było wiadomo, że jeszcze musimy poczekać .Wgranie wersji 1.18 również było wiadomo, że trzeba wykonać, aby moduł był widziany w systemie. Gdy klientowi przedstawiałem sprzęt również mówiłem, że jeszcze aplikacji nie ma, sprzęt zamontowany a klient cieszy się z GuardX , ja z dostępu zdalnego a za jakiś czas pojawi się aktualizacja aplikacji mobilnej i klient będzie zadowolony.
    dawidedziu
    specjalista-kamery przemysłowe
    Lukasz3232 napisał:
    Dawno nie byłem tak wk...wiony.

Nic dziwnego...
    @synology1 co innego, gdyby podali informację, że będzie taka możliwość za jakiś czas, a tutaj piszą tak:
    Cytat:
    obsługa systemu z aplikacji mobilnej INTEGRA CONTROL

Więc dają do zrozumienia, że wszystko działa jak należy...
    A ostatnia aktualizacja była 16 miesięcy temu, więc trochę słabo to wygląda.
    Mar_rcin

Poziom 12  
    Lukasz3232 napisał:
    Ale do rzeczy, pojechałem dzisiaj na oddaloną od miasta działkę aby dokonać modernizacji systemu opartego na Integrze24, module ETHM-1

Kolego gdybys przeczytał post wyżej od Twojego w tym wątku to byś wiedział, ze jeszcze nie da się ustawić aplikacji integra control z INT-GSM.

Dziś był upgrade w App Store aplikacji Integra Control pewnie na dniach ukaże sie upgrade w google play.

Nie bronię Satela - wystarczyła by u nich notka na stronie, żeby poczekać na aktualizację w app store i google play, które już zostały wysłane i czekają na weryfikację.

Niestety znając już trochę politykę firmy Satel względem instalatorów (totalna olewka) nigdy bym nie pojechał w ciemno do klienta w tej sytuacji (nowość) tylko sprawdził to wcześniej u siebie.

pozdrawiam
    Marcin
    P.S. Właśnie walczę teraz nad podłączeniem kamerki IP pod aplikację (oczywiście zdalnie) na razie poległem. :(
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Lukasz3232 napisał:
    Dodatkowo zyskuję dodatkową funkcjonalność w postaci obsługi SMS i CLIP

Tutaj byłbym ostrożny. Jeżeli chodzi o powiadamianie, to INT-GSM nie realizuje powiadamiania CLIP (jedynie SMS/Push i ewentualnie email).
    Lukasz3232
    Poziom 18  
    E-mail według opisu ze strony tylko z centralami Integra plus. Clip jest dostępny, ale tylko w drugą stronę, to znaczy można dzwonić do modułu i wykona on odpowiednią funkcję.

Od dwóch lat czekam na obiecaną przez Satela aktualizacje aplikacji Integra Control w postaci możliwości przypisania własnych dźwięków do zdarzeń w systemie, tak jak to jest w aplikacji Perfecta Control.

Flagowy produkt jakim jest Integra i nie ma funkcji dostępnych w tańszym produkcie!

Takie rzeczy tylko w Satelu.
    dariusz.bembenek
    Lukasz3232 napisał:
    E-mail według opisu ze strony tylko z centralami Integra plus. Clip jest dostępny, ale tylko w drugą stronę, to znaczy można dzwonić do modułu i wykona on odpowiednią funkcję.

Tak, dlatego napisałem, że "ewentualnie email". I to samo z CLIP'em. Napisałem to tylko po to, bo myślę, że wielu instalatorów się na tym przejedzie. Osobiście uważam, że powinni dorobić opcję dzwonienia.
    dawidedziu
    specjalista-kamery przemysłowe
    Obstawiam, że kolega @synology1 próbował dodać moduł w aplikacji, a że to się nie udało to takie wnioski wyciągnął.
    synology1
    Poziom 15  
    dawidedziu napisał:
    Obstawiam, że kolega @synology1 próbował dodać moduł w aplikacji, a że to się nie udało to takie wnioski wyciągnął.

No panowie nie przesadzajmy na stronie jest napisane że
    Zalecana konfiguracja sprzętowa, umożliwiająca korzystanie z pełnej funkcjonalności aplikacji:

aplikacja INTEGRA CONTROL:
    w wersji 4.2.7 lub wyższej - w systemie Android
    w wersji 5.0 lub wyższej - w systemie iOS
    centrala INTEGRA w wersji 1.18 lub nowszej
    moduł INT-GSM
    a wiemy doskonale że satel jak wypuścił INTEGRA CONTROL 4.00.004 Android w 2016 to nie było aktualizacji bo w telefonie by się wyświetliło że jest aktualizacja. Po za tym już miałem kiedyś sytuację że pojawił się moduł lub centrala a aplikacji jeszcze nie było dopiero po 2 tygodniach się ukazała.

http://www.satel.pl/pl/product/845/INTEGRA%20...dalnego-sterowania-systemem-alarmowym-INTEGRA
    http://www.satel.pl/pl/product/10066/INT-GSM/
    Lukasz3232
    Poziom 18  
    Wymagana aplikacja INTEGRA CONTROL:
    w wersji 4.2.7 lub wyższej - w systemie Android.

Na zdrowy rozum, czytając taką notkę na stronie producenta wiem, że muszę ją zaktualizować. Do głowy nikomu nie przyjdzie, że jej nie ma...

A jak wstawią tę aktualizację, np. za rok, lub wcale to też będzie w porządku?
    Mar_rcin

Poziom 12  
    Lukasz3232 napisał:
    A jak wstawią tę aktualizację, np. za rok, lub wcale to też będzie w porządku?

4 sierpnia 2018 weszła aktualizacja aplikacji w App Store, z tego co się dowiedziałem w Satelu, obie aktualizacje iOS i Android już poszły do repozytoriów, więc pewnie to kwestia kilku dni.

Jest tam ujęta możliwość przypisania własnych dźwięków do zdarzeń w systemie. Więc myślę, że kwestia braku CLIP'a do użytkownika też nie będzie przez to taka dolegliwa.

pozdrawiam
    Marcin

sciacho
    Poziom 17  
    Cytat:
    Marcin
    P.S. Właśnie walczę teraz nad podłączeniem kamerki IP pod aplikację (oczywiście zdalnie) na razie poległem. :(

Dopisalem kilka kamer narazie tylko jednego producenta - Hikvision - i wszystko dziala od pierwszego odpalenia bardzo poprawnie.

Na plus tej aplikacji jest to ze jest szybsza , w łączeniu sie z centralami w stosunku do poprzedniej wersji - przynajmniej w moim odczuciu ,

Minus to , zreszta jak w kazdej Appce tego producenta , brak instrukcji - intuicja intuicją , ale nie każdy klient musi się na tym znac
    Mar_rcin

Poziom 12  
    sciacho napisał:
    Dopisalem kilka kamer narazie tylko jednego producenta - Hikvision - i wszystko dziala od pierwszego odpalenia bardzo poprawnie.

Robisz to lokalnie (przy założeniu, że kamery są w tej samej sieci lan co moduł ethm1-plus ) czy z zewnątrz z przekierowaniem portów? i czy bezpośrednio do kamer czy do rejestratora?

pozdrawiam
    Marcin
    sciacho
    Poziom 17  
    Z zewn. mam podglad bezposrednio do kamer ( porty RTSP sa przekierowane na routerze) no i w sieci lokalnej tez.

Kamery sa w tej samej sieci co ETHM1P, ale to przeciez nie ma znaczenia.
    Mar_rcin

Poziom 12  
    sciacho napisał:
    Kamery sa w tej samej sieci co ETHM1P, ale to przeciez nie ma znaczenia.

Nie ma.

Tylko się zastanawiałem czy to nie zadziałałoby na zasadzie, ze aplikacja łączy się przez serwer Satel, więc nie musimy mieć ani stałego IP, ani przekierowań, a z kamerami integra control łączyłaby się lokalnie poprzez moduł ethm1-plus i przesyłała obraz przez serwer Satel w tunelu VPN'wym a przy INT-GSM bezpośrednio po zewnętrznym IP z przekierowaniami portów.
    Ale to niestety tak nie działa, ludzie szybko zarżnęliby łącza Satela. :)

No nic, takie luźne dywagacje.

pozdrawiam
    Marcin
    sciacho
    Poziom 17  
    w wersji 5.0 oraz 5.1 jest taka mozliwosc od samego poczatku ... dotyczy urzadzen apple
    Lukasz3232
    Poziom 18  
    Niestety po aktualizacji dalej nie można przyporządkowywać swoich dźwięków do zdarzeń w systemie tak jak piszecie, że jest to zrobione w aplikacji dla jabłek.

Ważne, że w końcu INT-GSM działa, szkoda tylko że nie można ustawić funkcji CLIP przy wystąpieniu alarmu. Nie wiem dlaczego w Satelu tej funkcji nie dopisano, wtedy możnaby do tego numeru przypisać inny dzwonek i sygnalizacja alarmu byłaby 100%, teraz jak przychodzi powiadomienie, to nie wiadomo czy to z alarmu czy np. z YouTube.

Dodatkowo wyszedł taki kwiatek, że zamiast komunikatu o wyłączeniu czuwania, to system informuje o jego włączeniu. Zresztą zobaczcie sami:
    [url=https://obrazki.elektroda.pl/8737867200_1536485345.png]Nowości Satela GX Control, GSM-X, GPRS-A, INT-GSM[/url

Według systemu nikt alarmu jeszcze nie wyłączał...
    Patrolek13
    Poziom 6  
    Aplikacja GX Control kompatybilna z Satel Micra ?
    dariusz.bembenek
    Nie jest kompatybilna. GX Control jest tylko do GPRS-A i GSM-X.
    dariusz.bembenek
    Do modułu MICRA dedykowana jest aplikacja Micra Control. Aplikacja tymczasowo nie jest dostępna w Google Play, ale w ciągu kilku dni powinna znów się pojawić.
    Patrolek13
    Poziom 6  
    Szkoda ze pod ios nie ma tylko android
    dariusz.bembenek
    To, że nie ma aplikacji Micra Control na iOS wynika podobno z tego, że właśnie iOS nie pozwala na możliwość wysyłania SMS z aplikacji zewnętrznych (kwestia bezpieczeństwa). A Micra Control jest aplikacją, która wysyła i odbiera SMS'y. To jest jednak temat do potwierdzenia przez bardziej świadomych użytkowników iOS.