Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to za model głośników 18 ?

kamillosi15 09 Sty 2018 01:25 498 6
  • #1 09 Sty 2018 01:25
    kamillosi15
    Poziom 8  

Witam, hej :)
    Bardzo proszę o pomoc w zidentyfikowaniu głośniczków. Właśnie miałem okazje je słyszeć, grały w jakichś paczkach typu odwrotka, nie brzmiało to źle. Garki są dość ciężkie, magnes wydaje się spory, są to 18stki. Znajomy twierdzi, że pochodzą z jakichś kolumn produkcji włoskiej, nie ma na nich żadnej informacji poza malutkim napisem "8 ohm". Mi osobiście wyglądały na jakąś BEYME ale nijak nie mogę tego przykleić do niczego :D
    Jeśli chodzi o moc, też nie wiem nic, dodam tylko, że przy dość mocnej pracy przy końcówce Synq Digit 3k6 nic im sie nie dzieję i przyjmują to dobrze.
    Zwracam się zatem o pomoc, jeśli to możliwe. Garki mogę mieć za grosze.. dlatego zależy mi, może ktoś oceni i znajdzie cóż to za cudo, czy wogóle warto. Pozdrawiam ;)
    Sorki za jakość zdjęć, ale w pomieszczeniu garażowym takie jakieś wyszły niezbyt...

0 6
  • #2 10 Sty 2018 10:16
    audio-m
    Poziom 12  

Nie ma to nic wspólnego z Beymą, B&C lub innymi firmami włoskimi.
    Za to dużo wspólnego ma z tym: https://www.thomann.de/pl/the_box_speaker_185008a.htm
    a co za tym idzie kraj pochodzenia CHINY.
    Dodam jeszcze, że mój przyjaciel miał na warsztacie podobny głośnik z paczki Reloopa x-pro18 po uszkodzeniu, miał on cewkę 4" nawijaną płaskim drutem.
    Co ciekawe ta cewka nie była spalona, bo nie było śladów termicznych a jedynie cewka została ugięta. Przyczyną awarii było zawieszenie dolne które nie wytrzymało i się rozkleiło, co spowodowało zniszczenie cewki. Także może "mocowo" ten głośnik być niezły, ale niekoniecznie wytrzyma mechanicznie. Pozdrawiam.

0
  • #3 10 Sty 2018 12:02
    marian133
    Poziom 38  

Zależy w jakiej cenie możesz je zakupić.
    Miałem do czynienia z głośnikiem 18" no name który siedział w paczkach hi-power, który to wyglądał jak zabawka a grał w paczce BR bardzo dobrze i sporo wytrzymywał.

Co to za model głośników 18 ?

Był porównywany z GDN-46-1200-8-AE, mimo porażającej przepaści technologicznej ten no name wcale nie odstawał od tego potwora STX-a (oczywiście w paczce BR).

Tak więc czy to chinol czy też nie, wszystko zależy od ceny (oraz od aplikacji).

0
  • #4 10 Sty 2018 18:11
    kamillosi15
    Poziom 8  

Z tego co widzę to nie są ani troche podobne do tego głośnika, który tu kolega wstawił, to tego thommanowskiego zbliżone mocno ale zupełnie inna membrana i na sam widok rozmiar kopułki, z B&C to wiem, ze nie jest napewo bo posiadam basy na ps100 i tbx więc odpada, jakiś przedziwny twór to jest, mam je u siebie, kosztowały mnie 200zł :D tylko pytanie czy jest sens im dawać jakąś bude, skoro nic nie wiem o nich..

0
  • #5 10 Sty 2018 20:54
    audio-m
    Poziom 12  

"Twór" taki, że w zależności kto i gdzie zamówi ( czytaj np. Thomann, Adj, Reloop etc) i za ile taki dostaje twór różniący sie np. układem magnetycznym, membraną itp.
    Stąd ciężko cokolwiek ustalić jaki model, parametry T-S itd.

0
  • #6 10 Sty 2018 22:29
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Akurat parametry TS jak się uprzeć można wymierzyć (widziałem metodę opisaną w sieci, nie wiem czy i nie tu, na forum), ale co z reszta? Moc na przykład? Tego nie da się sprawdzić ze 100% pewnością. Zbyt wiele elementów się składa na wytrzymałość głośnika...

0
  • #7 10 Sty 2018 22:53
    audio-m
    Poziom 12  

T-s tak jak pisze usunięty, można sobie oczywiście pomierzyć. Chodziło mi o to, ze taki urok głośników od chińczyka. Rzadko kiedy można dostać i wpierać sie ich rzetelnymi danymi. Moc niestety w tym przypadku trzeba sobie oszacować. Tak jak pisałem te podobne głośniki miały cewki 4", thomann podaje 600w - można przyjać za odnośnik. Z tym, że problem moze byc od strony mechanicznej zawieszeń, które w znanym mi przypadku spowodowały uszkodzenie głosnika.

0